Szerző Téma: RC Szervóval vezérelt ...  (Megtekintve 42088 alkalommal)

Nem elérhető HC

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Magi István
Re:RC Szervóval vezérelt ...
« Válasz #15 Dátum: 2012. November 19. - 13:15:56 »
Ha picit is feszül a mechanikai kapcsoló (ami a szervó lökdös), akkor is van folyamatos fogyasztás.
Talán egy excenteres kerék a szervóra és egy görgős mikro nem fogyaszt álltában.

És egy másik megoldás:
http://www.rc-miskolc.emiter.hu/rc-miskolc/index.php?option=com_content&view=article&id=216:szervo-kapcsolo-hibas-szervobol&catid=35:tech&Itemid=147

Nem elérhető skeleton

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 112
Re:RC Szervóval vezérelt ...
« Válasz #16 Dátum: 2012. November 19. - 15:58:35 »
Üdv.

Sajnos már beforrastottam két 1,2K om-os smd ellen állást, valamint az áramkört is változtatak a kinaiak. Este készitek fotokat.

Nem elérhető gary

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 543
  • .:: I.S.D. ::. Factory Drift
    • Miskolci autózás
Re:RC Szervóval vezérelt ...
« Válasz #17 Dátum: 2012. November 20. - 10:50:15 »
Ha picit is feszül a mechanikai kapcsoló (ami a szervó lökdös), akkor is van folyamatos fogyasztás.
Talán egy excenteres kerék a szervóra és egy görgős mikro nem fogyaszt álltában.

Sziasztok,
tok mas forrasbol, de en is erre a szervo elektronikas-reles megoldasra jutottam.
Ez az 50 mA a reles megoldasnal elkepzelheto?
3-dik csatornarol akarok auto vilagitast kapcsolgatni.
ELADÓ - Sprint 2 CS 1.50 - 9T BL
TA05 Drift Spec. CS 1.58 - 10,5T BL sensored
Tel.: 20/519-kilencvenegy-46

Nem elérhető skeleton

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 112
Re:RC Szervóval vezérelt ...
« Válasz #18 Dátum: 2012. November 20. - 11:01:35 »
Ha picit is feszül a mechanikai kapcsoló (ami a szervó lökdös), akkor is van folyamatos fogyasztás.
Talán egy excenteres kerék a szervóra és egy görgős mikro nem fogyaszt álltában.

Sziasztok,
tok mas forrasbol, de en is erre a szervo elektronikas-reles megoldasra jutottam.
Ez az 50 mA a reles megoldasnal elkepzelheto?
3-dik csatornarol akarok auto vilagitast kapcsolgatni.

Akkor jobban jársz ha HC-tól rendelsz egy RCS-1 autohoz valót,mindent tud ami kellhet.

Nem elérhető skeleton

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 112
Re:RC Szervóval vezérelt ...
« Válasz #19 Dátum: 2012. November 20. - 11:28:24 »
Találtam egy átalakitást de mirre jó???  http://www.dr-iguana.com/prj_TPro_SG90_2/index.html

Nem elérhető csancsi

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 487
    • Best-Autórent
Re:RC Szervóval vezérelt ...
« Válasz #20 Dátum: 2012. November 20. - 11:55:21 »
Találtam egy átalakitást de mirre jó???  http://www.dr-iguana.com/prj_TPro_SG90_2/index.html

Az SG90 elektronikáját kis átalakítással használja nagyobb szervókhoz, motorokhoz.
20/943-6455

Nem elérhető skeleton

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 112
Re:RC Szervóval vezérelt ...
« Válasz #21 Dátum: 2012. November 20. - 12:05:16 »
Köszönöm.

Nem elérhető gary

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 543
  • .:: I.S.D. ::. Factory Drift
    • Miskolci autózás
Re:RC Szervóval vezérelt ...
« Válasz #22 Dátum: 2012. November 20. - 14:20:19 »
Ha picit is feszül a mechanikai kapcsoló (ami a szervó lökdös), akkor is van folyamatos fogyasztás.
Talán egy excenteres kerék a szervóra és egy görgős mikro nem fogyaszt álltában.

Sziasztok,
tok mas forrasbol, de en is erre a szervo elektronikas-reles megoldasra jutottam.
Ez az 50 mA a reles megoldasnal elkepzelheto?
3-dik csatornarol akarok auto vilagitast kapcsolgatni.

Akkor jobban jársz ha HC-tól rendelsz egy RCS-1 autohoz valót,mindent tud ami kellhet.

Ahogy láttam nem annyira olcsó, és ha már ennyit fizetek akkor veszek egy rendes világítás szettet (nem lehúzásként mondom, eszembe sem jutna, de ezt a funkcionalitást kis mértékben használnám ki így nem éri meg).

Nekem a világítás már adott, ami engem érdekelne, az maga a kapcsolgatás. Ez már elvileg működik is, csak nem értem ezt a fogyasztás témakört :)

Adott egy gomb a távon, ami ahogy észrevettem ki és be kapcsal +/- 5V-ot tett az elektronikán keresztül a motorra. Ugye betettem a diódát a kimenetre így kapcsolható a relén keresztül a funkciója a fényemnek.
Azt mondod, hogy ez a megoldás alap helyzetben is bepuszil mondjuk 50 mA-t?
ELADÓ - Sprint 2 CS 1.50 - 9T BL
TA05 Drift Spec. CS 1.58 - 10,5T BL sensored
Tel.: 20/519-kilencvenegy-46

Nem elérhető skeleton

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 112
Re:RC Szervóval vezérelt ...
« Válasz #23 Dátum: 2012. November 20. - 15:17:47 »
Üdv.

Sajnos igen. Tedd rá az ujjad az icre elég meleg lesz,vagy mérd ki a fogyasztást. Az is igaz 50mA nem a világ,csak én vettem az aksit minimálisra a súly miatt (800mAh).A corona vevő felvesz 40mA a szervo kapcsoló még 50mA ehez hozzá jön a led ami 20mA ez már 110mA fogyasztás 8 óra münködési időt jelentene,ha nem kellenének a mozgató szervok amik extrém esetben 2000mA zabálnak, igy már csak 23 perc lenne az aksi a verseny meg max 3 órás.  Valamint egyetlen leddet kellene kapcsolni ami alulról megvilágitana egy vitorlát. Az RCS-1 túl jó ide,meg sajnos nagy is,max 2cmx1,5cm helyre szeretném korlátozni a dolgot.

Nem elérhető gary

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 543
  • .:: I.S.D. ::. Factory Drift
    • Miskolci autózás
Re:RC Szervóval vezérelt ...
« Válasz #24 Dátum: 2012. November 21. - 09:05:45 »
Üdv.

Sajnos igen. Tedd rá az ujjad az icre elég meleg lesz,vagy mérd ki a fogyasztást. Az is igaz 50mA nem a világ,csak én vettem az aksit minimálisra a súly miatt (800mAh).A corona vevő felvesz 40mA a szervo kapcsoló még 50mA ehez hozzá jön a led ami 20mA ez már 110mA fogyasztás 8 óra münködési időt jelentene,ha nem kellenének a mozgató szervok amik extrém esetben 2000mA zabálnak, igy már csak 23 perc lenne az aksi a verseny meg max 3 órás.  Valamint egyetlen leddet kellene kapcsolni ami alulról megvilágitana egy vitorlát. Az RCS-1 túl jó ide,meg sajnos nagy is,max 2cmx1,5cm helyre szeretném korlátozni a dolgot.

Kidobtam a potit és tetettem 2 db 1k-s ellenállást. Hát nem igazán lett jó a dolog :(
Kikapcsolt állapotban is 2,x V körüli fesz volt a kimeneten. Fiszatettem a potit, és belőttem 2,x kOhm-ra mind két kimenét úgy viszont már jó volt.
Gondoltam az ellenállás szórása miatt lehet, de kb Ohm-ra megegyezett a kettő, szóval passz. Lehet meg kellene próbálni 2 db 2k-sal?!
ELADÓ - Sprint 2 CS 1.50 - 9T BL
TA05 Drift Spec. CS 1.58 - 10,5T BL sensored
Tel.: 20/519-kilencvenegy-46

Nem elérhető skeleton

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 112
Re:RC Szervóval vezérelt ...
« Válasz #25 Dátum: 2012. November 21. - 11:50:36 »
Üdv.

Ha kiszeded a potit,akkor össze zavarod az ict,és az meghülyül. A conrádnál van két állásu kapcsoló,de méregdrága akkor inkább az RCS-1 es.

Nem elérhető gary

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 543
  • .:: I.S.D. ::. Factory Drift
    • Miskolci autózás
Re:RC Szervóval vezérelt ...
« Válasz #26 Dátum: 2012. November 21. - 13:41:46 »
Üdv.

Ha kiszeded a potit,akkor össze zavarod az ict,és az meghülyül. A conrádnál van két állásu kapcsoló,de méregdrága akkor inkább az RCS-1 es.

Hát de nem az volt, hogy két egyforma ellenállás jó lesz?
Elfér a poti, ha le tudom figyáni valahogy hogy ne tudjon elállítódni
ELADÓ - Sprint 2 CS 1.50 - 9T BL
TA05 Drift Spec. CS 1.58 - 10,5T BL sensored
Tel.: 20/519-kilencvenegy-46

Nem elérhető skeleton

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 112
Re:RC Szervóval vezérelt ...
« Válasz #27 Dátum: 2012. November 21. - 13:53:36 »
Egy csepp pillanat ragasztó a tengelyre és fix.

Nem elérhető gary

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 543
  • .:: I.S.D. ::. Factory Drift
    • Miskolci autózás
Re:RC Szervóval vezérelt ...
« Válasz #28 Dátum: 2012. November 21. - 15:33:23 »
Egy csepp pillanat ragasztó a tengelyre és fix.

valami ilyenre gondoltam én is
ELADÓ - Sprint 2 CS 1.50 - 9T BL
TA05 Drift Spec. CS 1.58 - 10,5T BL sensored
Tel.: 20/519-kilencvenegy-46

Nem elérhető gary

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 543
  • .:: I.S.D. ::. Factory Drift
    • Miskolci autózás
Re:RC Szervóval vezérelt ...
« Válasz #29 Dátum: 2012. November 22. - 20:56:00 »
Az, hogy az áramkörön lévő (gondolom) FET-ek melegek az tök normális egy szervó elektronikánál?
A vezérlés valamely irányban végkitérésben van (szervó teszterrel néztem) és így + vagy - 5V van a kimeneten.

Azért tartok, mert egy beteg szervóból vettem ki, elvileg teszi a dolgát, de félek kicsit, mert az előző (az is egy megmakkant szervóból volt) az kipukkant mikor kicsit tovább rajtahagytam :(
ELADÓ - Sprint 2 CS 1.50 - 9T BL
TA05 Drift Spec. CS 1.58 - 10,5T BL sensored
Tel.: 20/519-kilencvenegy-46