Szerző Téma: 1:28 kisautok  (Megtekintve 3522 alkalommal)

Nem elérhető TEK

  • Padawan
  • ***
  • Hozzászólások: 242
1:28 kisautok
« Dátum: 2011. Január 10. - 01:26:09 »
Elso hozzaszolasnak csak par videot tennek, hogy mirol is van szo.

Eszmeletlen tempo, kis helyigeny:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ai-3BQPz7r0[/youtube]

Szellosebb palyan is durva ez a tempo:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=m12jbjtRlac[/youtube]

Itt mar normalis sebesseggel haladnak a kisautok egy pinceben kialakitott palyan:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=mggtavc-0K8[/youtube]

Nem elérhető TEK

  • Padawan
  • ***
  • Hozzászólások: 242
Re:1:28 kisautok
« Válasz #1 Dátum: 2011. Január 10. - 01:37:41 »
A rossz idojaras nem epp kedvezo az rc szempontjabol. Zart helyet keriteni az 1:10-es autoknak pedig nem egyszeru.
Miutan lattam par vidoet ezekrol az aprosagokrol, mar tudtam is, hogy mire van szuksegem.
Turelmes ember leven, gondoltam epitek egyet magamnak. De az a bizonyos Luca a szekevel huzosabb tempot diktalt, ezert inkabb vettem a boltban.
Az elkepzeles elnyerte a haverok tettszeset is, ezert rogton harom darab kisautot hozott a postas.




Nem elérhető gzax

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 4748
  • Noszmüller Gábor Madocsa & Paks ;-)
Re:1:28 kisautok
« Válasz #2 Dátum: 2011. Január 10. - 07:03:11 »
Ezt még szemmel követni is elég...  ;D ;D ;D

Üdv:Noszmüller  Gábor  +36 20/345-10-74
Spectrum DX7

Nem elérhető BaluGTV

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1185
  • Lakóhely:Eger
Re:1:28 kisautok
« Válasz #3 Dátum: 2011. Január 10. - 07:12:46 »
A Buccsi-Ringet már a TotalCar stábja is letesztelte,érdemes megnézni a videót :

http://kisauto.blog.hu/2010/12/04/paloc_formaegy_a_titkos_klubban
70-381-95-97

Nem elérhető DreamsT

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 451
Re:1:28 kisautok
« Válasz #4 Dátum: 2011. Január 11. - 21:40:54 »
Azt az eget ! Nah ez a szem és a kéz összhangjának a csúcsa ! Minden elismerésem. Én lassú járművekhez vagyok szokva, de pár óra alatt belelendülnék. Csak hónapok kérdése ;D Hát ez nagyon komoly. Sok sikert a tanuláshoz Srácok!!! Hmm egyből hármat hozott a Postás, milyen jó is már ::)
Az áraikról tudnál írni?
Üdv.:DreamsT
Tamiya TA04 DriftSpec 7.1% CS Mod
Tamiya MAN TGX 10x4 Vontató
Robbe MAN F2000

06-20-22-007-69

Nem elérhető TEK

  • Padawan
  • ***
  • Hozzászólások: 242
Re:1:28 kisautok
« Válasz #5 Dátum: 2011. Január 12. - 06:58:38 »
Itt nezz szet: http://managertoys.hu/
Tuning alkatreszek is vannak hozza, szoval akar eleg sok penzt ra lehet kolteni.
Az iwaver-hez nemart rogton venni egy garnitura kereket, mert a gyarit nem neveznem annak, es csapagykeszletet.
Nekem ennyinel meg is fog allni, mert mar reszelem a sajat verdat.

Nem elérhető Tapsi

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1089
Re:1:28 kisautok
« Válasz #6 Dátum: 2011. Január 12. - 21:31:36 »
Hello.
Nagyon klassz járgányok, volt iwaverem és nanoracerem is. Ez utóbbi szinte semmiben sem marad el a másiktól, sőt a távirányítója AM27Mhz-s 10 memós, bármelyik 1/10-s modellhez is tökéletes, míg az iwaver FM27MHz-s.
Nagyon biztos kéz kell a tempós autózáshoz, bár a kaszni jól bírja. ;D 1000mA-s akksikkal 45 percet is lehetett menni, nagyobb térben, nyélgázon kevesebbet. Ha összkerekes lenne, drifthez is kiválló lenne.(nekem ez a dilim)
Problémám csak a motorvezetékek időnkénti leszakadása, ill. a tengelyekre csavarodott hajszálak voltak. A távosoknak a gázkarja huzamosabb használat után kontaktossá válik. Nem igazán beszerezhető 5Kohm logaritmikus mini.
Gratula a járgányokhoz, remélem a saját gyártmányt is bemutatod! Ja, a játéknagykerben olyan kasznikat lehet venni a tologatós autók között fillérekért, mint ferrari, jeep wrangler stb. Kis farigcsálás és kész. A pályánk osb. lapból volt, 3 perc alatt le lehetett rakni a garázsban.
Baromi jó buli egy ilyen verseny.
Üdv Tapsi ;D

Nem elérhető TEK

  • Padawan
  • ***
  • Hozzászólások: 242
1:28 proto
« Válasz #7 Dátum: 2011. Január 13. - 07:49:28 »
Hiaba aprok az alkatreszek, rengeteget kell reszelni. Raadasul a pontossag is kritikus.
Mar kireszeltem par alkatreszt, de ami nem konstrukcios hiba az selejt. :)
Sajnos a tervezesi fezisban a szervo egy kocka volt fulekkel. Ugy kellett lereszelgetnem az elemekbol, hogy elferjen a vezetek meg a szervokar. Az elso kerekagyban pedig felrement a menetfuro es enyhen szolva nincs meg a 90 fok.
Hetvegen remelem kesz lesz az elso futomu.



Kaszni keszitessel is probalkoztam, csak a gipsz sulya alatt megnyomorodott a forma. Majd a kovetkezo probalkozasra talan jo lesz.


mod: A kep illusztracio, az eredeti elveszett.

Nem elérhető Tapsi

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1089
Re:1:28 kisautok
« Válasz #8 Dátum: 2011. Január 13. - 21:19:34 »
Hello.
Minden tiszteletem a kitartásodnak! Én egy 1/10-es építésén gondolkodom már régóta, az nem ilyen kicsi, könnyebb megcsinálni. Ha jól látom nyáklemezt használsz, én is ebből építeném a komplett alvázat, de rajta hagynám a réz fóliát, mert bármit rá tudok forrasztani (merevítés, tartó bakk). Az E-10 autóm alváza ketté tört, kapott egy komplett nyáklemez borítást.
Mégegyszer hajrá!
Üdv Tapsi.

Nem elérhető TEK

  • Padawan
  • ***
  • Hozzászólások: 242
Re:1:28 kisautok
« Válasz #9 Dátum: 2011. Január 20. - 10:31:35 »
Kezd format olteni a kisauto. Bar meg rengeteg a munka, meg a megoldatlan problema. De az mar most lattszik, hogy rendes futomu lesz alatta.



Meg a hatso futomu rugozasa nincs kidolgozva, de elkepzelesem mar van.
Egyelore fel kell keszitenem az 1:10-est a szombati autokazasra, aztan kaptam egy 1:8-as szornyeteget karbantartasra.
Ezutan nekilatok apro lengescsillapitok keszitesenek.

Az elektronika kerdese is megoldatlan. Nem nagyon lattam apro vevot es kefes szabalyzot.
Es nem artana apronak lennie, mert a hatso-felso lengokart joval elorebb szeretnem pakolni, ami ketteosztana a rendelkezesre allo teret az aksik folott.

mod: A kep illusztracio, az eredeti elveszett.

Nem elérhető BaluGTV

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1185
  • Lakóhely:Eger
Re:1:28 kisautok
« Válasz #10 Dátum: 2011. Január 21. - 20:55:27 »
Nagyon szép, igényes munka!  :o :o :o

Valami repülős mikro vevő kellene, nem?
70-381-95-97

Nem elérhető Tapsi

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1089
Re:1:28 kisautok
« Válasz #11 Dátum: 2011. Január 21. - 21:42:12 »
+ hátramenet. ;)

Nem elérhető Tapsi

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1089
Re:1:28 kisautok
« Válasz #12 Dátum: 2011. Január 21. - 21:43:38 »
Bocs szabályzóra gondoltam! ;D

Nem elérhető track

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1509
    • MDES Reklám és Járműdekor
Re:1:28 kisautok
« Válasz #13 Dátum: 2011. Január 21. - 23:49:10 »
mehanikus szabi micro szervóval ? valami kicsi méretben ? vagy 2 mikrokapcs ha nemkell finomkodni!
"Okos legyél, ne bátor!"

Nem elérhető TEK

  • Padawan
  • ***
  • Hozzászólások: 242
Re:1:28 kisautok
« Válasz #14 Dátum: 2011. Január 22. - 22:07:47 »
En is valami repulos cuccban gondolkodom. Leginkabb a vevo a problema, mert ha muszaj, akkor csinalok szabalyzot is.
Bar sem a fek sem a hatramenet nem lenyeges, szoval a repulos szabi is megteszi, ha kicsi.