Szerző Téma: A brushless motor!  (Megtekintve 11893 alkalommal)

Nem elérhető ligetiz

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:A brushless motor!
« Válasz #30 Dátum: 2011. Május 25. - 13:45:13 »
Akkor ezek szerint 1ms tol 2 ms-ig változik a jel hosszúsága ?
valahogy így :


És gondolom a brushless motor vezérlése is hasonlóan működhet. 1 ms a 0 fordulat és 2 ms a teljes fordulat ?

Nem elérhető Tapsi

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1089
Re:A brushless motor!
« Válasz #31 Dátum: 2011. Május 25. - 15:11:33 »
Hello.
Szabályzónál: 1,5ms a 0. a motor áll.
1ms az egyik irány max. fordulat
2ms másik irány max. fordulat.
Üdv Tapsi.

Nem elérhető ligetiz

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:A brushless motor!
« Válasz #32 Dátum: 2011. Május 25. - 16:47:20 »
Nekem csak egyik irányba forog a motorom, és szerintem mindenki másnak is, ugyhogy ezt nem igazán értem.
Bár lehet hogy te a kefés motor szabályzóról beszélsz ? mert azt nem igazán ismerem.

Nem elérhető Tapsi

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1089
Re:A brushless motor!
« Válasz #33 Dátum: 2011. Május 25. - 17:32:00 »
Nekem is lenne egy kérdésem.
vevő szervó csatornájáról hogyan tudnék brushless motort vezérelni ? mert ugye a szervók közép állásban vannak alap esetben a motor pedig nem...
Úgy, hogy bedugod oda a szabályzód csatlakozoját. Igen, a motorok csak egyik irányba forognak, csak azt nem tudom, akkor az autósok kefe nélküli szettel hogyan tolatnak?
Nézd át a PWM szabályzással kapcsolatos témákat, van bőven.

Nem elérhető maci

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 659
Re:A brushless motor!
« Válasz #34 Dátum: 2011. Május 25. - 18:04:02 »
Nekem nem az a gondom hogy nem tudom hogy melyik kábelt hova kell kötnöm, hanem az hogy a két vezérlő jel teljesen más...
Létezik e valami elektronika ami átalakítja a szervó jel sorozatot motor vezérlő jelsorozattá?
Hát úgy érzem, hogy nagy kavarodás van itt a fejedben.

Nincs külön külön jel szervónak és szabályzónak. Mind kettő ugyanazt a jelet dolgozza fel, és a kimenetén meghajtja a megfelelő eszközt.
A szervókba ez a jelfeldolgozó elektronika be van építve, a motornál külön van és ESC-nek hívják.

A brushless motorok is képesek mindkét irányba forogni, forgásirány váltás bármely két kivezetés felcserélésével történik.
Mini Fun Cub, Mini Extra + 1 csupa