Szerző Téma: Tamiya DF-03RA  (Megtekintve 2637 alkalommal)

Nem elérhető

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 938
Tamiya DF-03RA
« Dátum: 2010. Szeptember 21. - 13:08:35 »
Mi erről az alvázról a véleményetek? Érdemes megvenni? Brushlessezhető?


Tamiya Subaru Impreza WRC DF-03RA
http://modellfutar.hu/modell/rc-auto/elektromos-auto/tamiya-subaru-impreza-wrc-df-03ra.html

Nem elérhető BaluGTV

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1185
  • Lakóhely:Eger
Re:Tamiya DF-03RA
« Válasz #1 Dátum: 2010. Szeptember 21. - 16:54:45 »
A változatosság kedvéért volt már ehhez is szerencsém (no nem az enyém volt a kocsi, hanem a szomszéd srácé). Strapabíró szerkezet, hiszen egy buggy alváz, rövid lengőkarokkal.

Pozitívumok:
-Tökéletes a súlyelosztása, hiszen az akku a kocsi középvonalában, hosszában helyezkedik el.
-Por- és koszmentes a hajtáslánc (a spur-pinion páros egy szigetelt fedél alatt van)
-A kardán jó magasan forog, nem szorulhat alá semmi kavics, meg ilyenek...
-Golyóscsapágyazott gyárilag

Negatívumok:
-A motor eléggé szűk, zárt helyen van, nem szerelhető rá semmiféle hűtőborda (BL-nél meg kéne...)
-A kormányszervó hátul van, egy hosszú rudazaton keresztül bökdösi a kerekeket. Ez a rudazat sérülékeny, egy erősebb szervónál (esetleg ütközésnél) elhajolhat.
-A golyós differenciálmű könnyen elállítódik és fellazul, főleg 1 erős BL  motorral. Az újbóli lezárása kb. egy fél órás szerelés (tudom nem hangzik soknak, de tizedjére már picit idegesítő tud lenni... ;D ;D ;D).
Ha laza a diffi akkor a két nyomólap között szabadon elforognak a golyók, nem visznek át nyomatékot. Olyan érzés mintha csúszna a kupplung egy valódi autón.




70-381-95-97

Nem elérhető BaluGTV

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1185
  • Lakóhely:Eger
Re:Tamiya DF-03RA
« Válasz #2 Dátum: 2010. Szeptember 21. - 16:56:40 »
Alap vagy picit tuningolt motorral örökös az autó. Viszont egy combosabb BL-el könnyen meg lehet fektetni.
70-381-95-97

Nem elérhető

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 938
Re:Tamiya DF-03RA
« Válasz #3 Dátum: 2010. Szeptember 22. - 09:10:41 »
Köszi a kimerítő választ.

A jó öreg tamiya golyós difi?? ehh. nem tudtam, hogy ez van benne. Volt szerencsém hozzá 10 éve a tl-01, ta-01-ben. utáltam mint a szart. a hpi jó kis fogaskerekesét jobban komáltam.

Szeretnék egy jó kis univerzális autót amivel mindenhol elvagyok (tükör aszfalt, star aszfalt, földút), mutatós szép darab, és látványosan lehet vele autókázni. Nem akarok versenygépbe ölni sok pénzt. 1/8as nitrós buggin gondolkoztam, de ez jobban bejön külső megjelenésre, meg rájöttem, hogy nincs kedvem a nitróval szarakodni (elég a repülőben).

Nem elérhető

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 938
Re:Tamiya DF-03RA
« Válasz #4 Dátum: 2010. Szeptember 22. - 09:12:45 »
Köszi a kimerítő választ.

A jó öreg tamiya golyós difi?? ehh. nem tudtam, hogy ez van benne. Volt szerencsém hozzá 10 éve a tl-01, ta-01-ben. utáltam mint a szart. a hpi jó kis fogaskerekesét jobban komáltam.

Szeretnék egy jó kis univerzális autót amivel mindenhol elvagyok (tükör aszfalt, star aszfalt, földút. gumi, gátló csere belefér), mutatós szép darab, és látványosan lehet vele autókázni. Nem akarok versenygépbe ölni sok pénzt. 1/8as nitrós buggin gondolkoztam, de ez jobban bejön külső megjelenésre, meg rájöttem, hogy nincs kedvem a nitróval szarakodni (elég a repülőben).

Nem elérhető BaluGTV

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1185
  • Lakóhely:Eger
Re:Tamiya DF-03RA
« Válasz #5 Dátum: 2010. Szeptember 22. - 20:01:05 »
Mindenhova jó, kellően idegbeteg autó; Mini E-Revo a Traxxastól (már megint itt vagyunk.... ;D ;D ;D).  Kicsi, kis kapacitású LIPO elég bele, de elég jól is megy.

On-Roadok közül meg amivel lehet jókat rallyzni, hát.... talán a HPI RS4 Rally. Szíjas, de eléggé le van védve (van hozzá egy lexan belső buborék, ami elég jól zár). Kár hogy már nem lehet kapni.






70-381-95-97

compcenter

  • Vendég
Re:Tamiya DF-03RA
« Válasz #6 Dátum: 2010. Október 22. - 18:10:06 »
Mi erről az alvázról a véleményetek? Érdemes megvenni? Brushlessezhető?


Tamiya Subaru Impreza WRC DF-03RA
http://modellfutar.hu/modell/rc-auto/elektromos-auto/tamiya-subaru-impreza-wrc-df-03ra.html

Megvetted?

Nem elérhető tocsahifi

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 192
    • pioneermiskolc
Re:Tamiya DF-03RA
« Válasz #7 Dátum: 2011. Január 24. - 12:42:25 »
Na !!! Előkerült a tetőtéri lerakatomból az 1000 éves tamiya 4WD. Összeraktam, szabályzó,szervó stb. A régi nicd akksi gatya, ezért a modellrepcsiból leszanált 7,2 /2200-as lipo került bele. Hát jó volt vele megtenni az első köröket. Lehet hogy beneveznék én is a következő teremautózásra. Igaz pisztoly távircsi nincs hozzá de sztem a buli anélkül is jó lesz. Semmi tuning nincs benne de szórakozni igy is megfelel sztem.