Autómodellezés > Elektromotoros autók

Az RC autó modellek típusa!

(1/4) > >>

BK_Attis:
Talán azok is kedvet kapnak a modellezéshez, akik nem ismerik még ezt a területet!

Mivel a modellek több kategóriába sorolhatók,  lebontom az osztályokat, hogy érthetőbb legyen.

A rádió távirányítású autók motorral felszerelt, távolról irányítható modellautók.

A két típus Benzines és elektromos autómodell. Ezen felül még két fő csoportra oszthatjuk az RC autókat, versenypályára való onroad, a másik pedig a terepre szánt, offroad kivitelű autók.
Az offroad kivitel azt szinte bárhol lehet hajtani. Ha aszfalt, úgyis le lehet ültetni a futóművet elég alacsonyra, lehet kapni aszfaltgumit is hozzá. Az onroad modelleknek már nagyon jó minőségű pálya kell, mert olyan nagyon alacsonyak, hogy szinte minden kis kavicson, gödörben fennakadnak. Szóval nem terepre valók. Üres és tiszta parkolóban azért ott jókat lehet karistolni az onroaddal! Ahol számukra kiépített pálya van, az az igazi!

Remélem tudtam kedvet ébreszteni egy-két emberben!

BK_Attis:
Ha valakinek van hozzá fűzni valója, azt tegye bátran!  ;D

DreamsT:
Ez így van, ahogy a Mester mondta.
És vannak még az alkategóriák is, mint pl: az offroad-nál a Triál, az axial, a Crawler ::)
Konkrétan mindent megmásznak, hegyet is.
És az onroad kateróriában vannak pl (direkt első helyre írtam) a Kamion modellezés is.
Persze ebbe a műfajba is van trial kamion, meg ami csak közúton tud közlekedni. Ja és persze, a vitrines darabok, amik inkább egyediek nagyon, és a gazdik féltve örzik.
Hát a kamion mellett nem is tudom milyen alkategória lehetne még...
Talán a verseny, és a scale.
Itt arra gondolok, hogy direkt van versenyre szánt gépek, amik könnyűek, és rengeteg beállítással bírnak, itt speciel az 1:10-es versenycsodákra gondolok, Lexan karosszériával.
És vannak az élethű modellek, az úgynevezett scale modellek, amiknek már van beltere, élethű utastere, itt a Silverlit 1:16-os licenszes gépeire gondolok.
Ha eszembe jut még vmi, írok  8)
Várom a válaszokat :-*

BK_Attis:
Nagyon szépen köszönjük a kimerítő kiegészítést DreamsT-nek!  ;) ;) ;)

lacifiju:

"A két típus Benzines és elektromos autómodell."

Helló!
Én csak az elejét pontosítanám!
2 főcsoport van:
 
I. BELSŐÉGÉSŰ MOTOROS       
   Ezen belül : benzines
                      nitro metanolos

II. ELEKTROMOS
   Ezen belül: normál kefés motoros
                      brushles (kefe nélküli) motoros

Léteznek még olyan motorok ,amelyek egyikbe a sem sorolhatóak: ilyenek például a CO2 motorok és az egyszerű gumimotorok.Ez utóbbi viszont csak kis repülők meghajtására alkalmasak!

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése