Szerző Téma: CAT lánctalpas árokásó  (Megtekintve 3123 alkalommal)

Nem elérhető DreamsT

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 451
CAT lánctalpas árokásó
« Dátum: 2010. Október 08. - 11:16:59 »
Én meg ezt kezdtem el építeni, és merészkedtem nyitni neki egy új témát.
Bruder márkájú árokásót sikerült beszereznem, kemény két ropiért, és még aznap már folytak a munkálatok.

Először egy jelentéktelen alakítással kezdtem, de ezt is meg kell vmikor csinálni.
A tetején lévő rácsokat fúrkáltam ki.

1280 lyukat fúrtam ki. Így utólag átgondoltam volna, ha ezt előre tudom. Be is festhettem volna.
De fő az élethűség.

És elkészült a lánctalpak motorizálása is.

Így már járóképes a CAT. 8)
Hamarabb elkészültem ezzel, mint az 1000 lyuk kifurásával :o
Előre is bocsi, hogy csak így tettem fel képeket, hogy szét van szedve, lánctalp, meg felépítmény hiányzik róla. Tudom, nem sokáig tartana rápattintani és rákötni egy két csatis távot se. De utána ismét szedjem szét. Most megcsinálom a körbeforgást, és majd akkor összerakom egészébe. És talán vidit is kaptok róla :-*
Úgy terveztem egy, hogy teljesen, 360 fokot is körbe tudjon fordulni, ne akadályozza meg a kábel. Végtelenszer körbe tud majd fordulni :)
Hogy ezeket a Bruder-eket milyen nehéz szétszedni... Az a német precizitás :o :P Ahogy ezek meg vannak tervezve, hogy egy csavar se fogja, hanem az a rengeteg elrejtett patent, amit meg kell keresni, hogy szétszedhesd... :-[
A kistestvére már kész !  8) 8) ;D

Több kép itt lesz
http://rcpilot.hu/gall/auto/1343/20100905225502/bruder_schaeff_hr_16.html
Több leírás és infó itt
http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,20629.msg924395.html#msg924395
Tamiya TA04 DriftSpec 7.1% CS Mod
Tamiya MAN TGX 10x4 Vontató
Robbe MAN F2000

06-20-22-007-69

Nem elérhető DreamsT

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 451
Re:CAT lánctalpas árokásó
« Válasz #1 Dátum: 2010. Október 08. - 11:17:55 »
Jött egy jogos hozzászólás, és mielőtt itt is megkérdezné vki, inkább leírom ide is.

Szia Dreamst!

Kár hogy nem tudtad jobban elrejteni a 2 servo házat :( Nem lehetett volna  atestbe elrejten valahova kőzépre a 2 vzető görgö alá az űregbe?  Várom hogy kész legyen neked a gép.

Én is fenem valami iylesmire a fogam, csak nincs ennyire jó beszerzőm mint neked! :D

Hali !
Nem is akartam volna elrejteni !
Mert ha besüllyesztem, akkor a szervóba fúrt 3-as tengelyen lenne a terhelés, így meg a foglalaton van a terhelés, a szervó meg csak forgatja.
Nem tudom érthető voltam-e.
Gyárilag fém tengely van hozzá, és ez kiér a műanyagból. Az ott elég szépen lett megtervezve, hogy bírja a strapát. Ha én most ebbe süllyesztem bele, akkor úgy nézett volna ki, h a nagy fogaskerék, utána egyből jön a szervó, amibe kb 2-3 mm-ert van belefúrva a 3as tengely. Ez a hajtáshoz elég, de a terheléshez iszonyat kevés lett volna. Így gondolkodás nélkül így csináltam, mert így lesz üzembiztos/megbízható. Engem meg nem zavar a szervó látványa, olyan, mintha "hidraulika munkahenger" lenne, mert két fő vezeték is jön ki belőle. Ezt először a Schaeff mini árokásónál csináltam így, és nagyon megtetszett.
Ez a modell még a 10-ezret is simán megéri, annyiért akartam venni, csak jóhogy, még nem jött meg a fizum  ;D és ráleltem erre 8)
Tamiya TA04 DriftSpec 7.1% CS Mod
Tamiya MAN TGX 10x4 Vontató
Robbe MAN F2000

06-20-22-007-69

Nem elérhető BaluGTV

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1185
  • Lakóhely:Eger
Re:CAT lánctalpas árokásó
« Válasz #2 Dátum: 2010. Október 12. - 21:07:14 »
Ebben a méretarányban megvalósítható egy működő hidraulikus (vagy pneumatikus) rendszer?

Amikor kisgyerek voltam, mindig a Lego Technik pneumatikus rendszerrel felaszerelt árokásóját "szerettem" volna megkapni. Ehelyett kaptam űrhajót... :(

Valószínűleg ebben gyökerezik az ipari munkahengerek iránti vonzalmam...

Szóval; Kapható, vagy meg lehetne építeni ilyen rendszert ezekhez a gépekhez?

70-381-95-97

Nem elérhető DreamsT

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 451
Re:CAT lánctalpas árokásó
« Válasz #3 Dátum: 2010. Október 13. - 15:00:38 »
Hali.

Persze, megvalósítható hidraulikus rendesszer is. Pneumatikussal nem tudom, jobban elterjedt a hidraulikus.

Meg lehet építeni olyanná, meg lehet is venni olyat gyárilag, de milliós nagyságrendű lenne.

Ezért marad a jó öreg elektromotor :P

Tamiya TA04 DriftSpec 7.1% CS Mod
Tamiya MAN TGX 10x4 Vontató
Robbe MAN F2000

06-20-22-007-69

Nem elérhető DreamsT

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 451
Re:CAT lánctalpas árokásó
« Válasz #4 Dátum: 2011. Január 25. - 09:45:50 »
Kicsit haladtam ezzel is. Az egyik este nagy elszántságommal hozzáfogtam, és szétszedtem. Először a képek.











A képek minőségért boccs, de elfelejtettem átállítani közelire a fókuszt :D

Ha valaki szedett már szét Brudert, akkor tudja milyen is az. Egy csavar se fogja, mind pattintós, és ezeket meg kell keresni. Engem ez a modell rendesen megizzasztott ::) Kb egy órába telt, mire szétkaptam. Nagyon dúrva. Őszintén többre számítottam, tudtam, hogy nehéz lesz. De sikerült, és örülök neki. Nagy munka volt benne.
Nem tudom mi lesz a következő lépésem. Lehet a forgót csinálom meg, vagy a hidraulikákkal foglalkozom majd, vagy a ledezést csinálom, nem tudom még. Gondolkozok még a távon is. Mert mint 6 csatorna kell bele. Az biztos, hogy hely az van benne. Ekkora üres térrel még nem találkoztam. Hihetetlen nagy hely van. De ha a kis mini árokásóba, vagy egy kamion fülkéjébe be tudtam zsúfolni azt a sok elektronikát, akkor itt még nagyobb határt szabhatok a fantáziának. Elég jó és könnyű projektnek látszik. Várom én is a fejleményeket.
Tamiya TA04 DriftSpec 7.1% CS Mod
Tamiya MAN TGX 10x4 Vontató
Robbe MAN F2000

06-20-22-007-69

compcenter

  • Vendég
Re:CAT lánctalpas árokásó
« Válasz #5 Dátum: 2011. Február 20. - 19:40:39 »

Nem elérhető DreamsT

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 451
Re:CAT lánctalpas árokásó
« Válasz #6 Dátum: 2011. Február 21. - 08:29:53 »
Köszi szépen !

Ezt már láttam, ez igen komoly földmunkagép 8)
Tamiya TA04 DriftSpec 7.1% CS Mod
Tamiya MAN TGX 10x4 Vontató
Robbe MAN F2000

06-20-22-007-69