Szerző Téma: RC Szervóval vezérelt ...  (Megtekintve 42069 alkalommal)

Nem elérhető gzax

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 4748
  • Noszmüller Gábor Madocsa & Paks ;-)
Re:RC Szervóval vezérelt ...
« Válasz #45 Dátum: 2013. Február 06. - 07:18:26 »
Igen erre gondoltam én is. Csak elírtam. Az mc-20-as távom németül nyomja a vakert és ott szervóút beállításként jelenik meg, 150%-ig.

Üdv:Noszmüller  Gábor  +36 20/345-10-74
Spectrum DX7

Nem elérhető viktor58

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 305
Re:RC Szervóval vezérelt ...
« Válasz #46 Dátum: 2016. Május 25. - 19:55:57 »
Sziasztok!

A napokban eljátszadoztam a gondolattal, hogy kéne építeni egy HO (1/87) méretű rc teherautó modellt.
Van is hozzá egy 4 csatornás mikro vevőm és egy pár nano szervóm.
Szeretnék majd bele világítást is ami első fényszóróból, hátsó helyzetjelzőből, bal-jobb indexből és vészvillogóból állna.
A kérdésem az lenne, hogy hogyan tudnám mindezt vezérlni a távirányítóról úgy hogy ugyebár csak a stickek állnak a rendelkezésemre. A fentebb említett szervós led kapcsolóval az a baj hogy a led csak addig világít amíg a kart elnozdítom. Vagyis olyan mint egy nyomógomb. Indexnél ez megfelel de a helyzetjelzőnek folyamatosan égnie kell. Nem lehet valahogy továbbfejleszteni a szervós kapcsolót? Vagy mi lenne az alternatíva? Fontos még a kis méret is.

Előre is köszi!
Üdv.
Viktor
Tamiya TA-02 /Tamiya Lancia Delta HF Integrale TA-01/3Racing Sakura XI Sport/ Tamiya TA03f /Reely P290 (EP-homemade Buggy) /92' Jeep Cherokee /Traxxas T-Maxx brushless / Mono 1 speedboat /La Mouette gőzhajó

Nem elérhető viktor58

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 305
Re:RC Szervóval vezérelt ...
« Válasz #47 Dátum: 2016. Május 26. - 10:59:12 »
Megoldódni látszik a problémám. Flysky fs gt3-c távom van, amihez van egy 6 csatornás bővítőszettem.

http://m.banggood.com/Dasmikro-6-Channel-Expander-DIY-Kit-For-Flysky-GT3B-GT3C-Transmitter-p-1050199.html

Ehhez lehet kapni 8 csatornás mikro vevőt:

http://m.banggood.com/FLYSKY-Ultra-Miniature-PPM-Signal-Output-8CH-Receiver-For-Multicopter-p-988175.html

Így már a  kapcsolókkal és potikkal tudom a világítást vezérelni mikroszervóból készített kapcsolók segítségével. Illetve kell még egy led villogtató elektronika az indexnek.
Meghajtó motor egy 9g -os szervóból készül majd.
Tamiya TA-02 /Tamiya Lancia Delta HF Integrale TA-01/3Racing Sakura XI Sport/ Tamiya TA03f /Reely P290 (EP-homemade Buggy) /92' Jeep Cherokee /Traxxas T-Maxx brushless / Mono 1 speedboat /La Mouette gőzhajó