Szerző Téma: futaba szervók  (Megtekintve 1231 alkalommal)

ramszesz

  • Vendég
futaba szervók
« Dátum: 2010. December 11. - 18:52:10 »
sziasztok

gondoltam nyitok ezeknek a szervóknak egy külön topikot, sztem sokan ezt használjuk.
Én is a futaba szervót használom (kormányként futaba s9351) eddig még semmi baja nem volt.
4,8v 0,13
6v 0,11
Brushless motoros.
Az akkut sem meríti annyira.
Akinek futaba szervója van legyenszives irja le milyen és a tapasztalatait róla.

üdv.:Ramszesz

hypo

  • Vendég
Re:futaba szervók
« Válasz #1 Dátum: 2011. Március 13. - 15:20:22 »
Szia!

Én már használtam ,és használok is futaba szervókat, jópár megfordult már a kezeim közt.
Nagyon jónak tartom a Futabát mint márkát, csak sajnos vannak vele problémák.
Volt pár éve egy fém fogaskerekes golyóscsapágyas szervóm, 1:8 buggyba való. Kapott egy komolyabb üzést, és mivel a szervóvédő megszorult, az egyik fogaskereket lerendezte az ébredő erő.
Semmi baj gondoltam, boltba be, van hozzá fogaskerék készlet, veszek egy csomaggal abból el leszek egy darabig.
Nos a gondok ott kezdődtek, hogy a 10-12 ezer forintos szervóhoz 8-9 ezer volt a fogaskerék szett. A másik az volt, hogy mindegyik fogaskerék műanyag..... Hát mondom de jó hogy lehet kapni.... Dühömben elmentem egy műszerész palihoz, aki kb 8 perc munkával összerakott nekem egy olyan fogaskereket ami kellett, acél, és a 3db-ért fizettem valami 2000-Ft-ot. Na ez még azóta sem romlott el....

HYPO