Szerző Téma: Szervó !  (Megtekintve 1735 alkalommal)

Nem elérhető DreamsT

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 451
Re:Szervó !
« Válasz #15 Dátum: 2010. December 20. - 08:40:14 »
Sziasztok ! Mielőtt belekezdenél Gergő...

Nah kipróbáltam tegnap ezt az ellenállásos témát. Rákötögettem ellenállásokat, és nekem még úgy is forgott. Trimmel be tudtam állítani pont középre. Ez is egy megoldás. De szerintem a legegyszerübb, hogy ott a poti, és azt beállítani középre. Vissza is tettem a potit, beállítottam középre és beragasztottam, nehogy elmozduljon.

Ui: az az ellenállásos dolog nem egyszerű, nem csak úgy van, hogy rákötöm azt az egy egy 5K ellenállást. Megnéztem a potit, utána megmértem, és 5K a poti az én szervómba, tehát hogy középen álljon, két darab 2.5K ellenállás kellene, és akkor elvileg középen fog állni. De lehet, hogy nem, és akkor rengeteget kell kisérletezni, hogy az egyik oldalra pl : 2.4 másikra 2.6 ellenállásokat tenni. Ezért legegyszerübb ha bent marad a poti, és azzal szépen tudod szabályozni ezt az ellenállást. Igaz, hogy nagyon finoman kell állítani. De meg kell próbálni ! Nekem a távomon olyan finom a trimm, hogy megadtam neki egy 4-es értéket a 200-ból és ha az már 5-ös, vagy 3-as, akkor megint forog a szervó. Ezzel a finom távval nem forgott, rákötöttem egy sima két csatis távra, analóg trimm-elesre, és azzal meg egyáltalán nem tudtam beállítani, hogy ne forogjon.

Remélem tudtam segíteni. Üdv.: DreamsT
Tamiya TA04 DriftSpec 7.1% CS Mod
Tamiya MAN TGX 10x4 Vontató
Robbe MAN F2000

06-20-22-007-69

Nem elérhető track

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1509
    • MDES Reklám és Járműdekor
Re:Szervó !
« Válasz #16 Dátum: 2010. December 20. - 10:05:38 »
nyugodtan kezdj neki! 10 perc mindennel együtt az átalakítás kb!
Hali Track !
az a baj hogy nem tudom hogy hol lehet ilyen k5 ellenálást kapni esetle netenhol ??
Me itt  a faluban környékén tuti h nem !

Ha van egy multimétered, kb 5 perc alatt a lakásban is találsz ilyet, de még lehet,h a szobádban is :D
Valami xar elektromos kütyüt szedj szét, az ellenállások egyik lábát szedd ki minimum és mérej. elvileg mindegy lehet,h mekkorát teszel bele,csak egyformák legyenek!
"Okos legyél, ne bátor!"

Nem elérhető Bárándi Buggys

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 151
  • Toyota Supra az én Drift vasam ! :)
Re:Szervó !
« Válasz #17 Dátum: 2010. December 20. - 11:28:17 »
Hát srácok nekem nincsnek ilyen elektromos kütyüim !
Inkábbátviszem haverhoz ésmjd ő nekem összehozza !!!
Üdv