Szerző Téma: Mit honnan ha a boltból nem lehet vagy nincs.  (Megtekintve 2006 alkalommal)

Nem elérhető gzax

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 4746
  • Noszmüller Gábor Madocsa & Paks ;-)
Mit honnan ha a boltból nem lehet vagy nincs.
« Dátum: 2010. December 24. - 16:26:00 »
Hy

Ezt a topikot azért nyitottam mert egy hatalmas problémára találtam megoldást és mint tőlem már meg szoktátok nem minden abból van mint amire gondoltok.

Ma legnagyobb bánatomra és egyben örömömre "mint később rájöttem" Elhalt az egyik dsvd meghajtó a gépemben. Amikor szétszereltem legnagyobb meglepetésemre az optika 2 db 3x85 mm-es acéltengelyen siklik....

Ez azért hatalmas dolog mert vettem 2 db elég nagy mocit aminek a tengelye igen vacak volt. A motorhoz járt tartalék tengely de rövid életűek voltak.A 4 tengelyet összesen nem repültem egy  fél ótát mert képes volt nagy fordulaton csupán a rezgéstől eltörött.

Meghát valljuk csak be melyikönknek ne tört vagy hajlott volna meg tengely a motorján. Szóval ha 3-as tengely akkor CD-DVD meghajtókból ki nyerhető!

Üdv:Noszmüller  Gábor  +36 20/345-10-74
Spectrum DX7

Nem elérhető gzax

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 4746
  • Noszmüller Gábor Madocsa & Paks ;-)
Re:Mit honnan ha a boltból nem lehet vagy nincs.
« Válasz #1 Dátum: 2010. December 24. - 16:30:20 »
És, hogy ne árválkodjon itt ez a dolog egyedül és, hogy lássátok mire is gondolok itt a következő.

Ha könnyű és erős vékony (3mm) rétegelt lemezre van szükségünk de nem lehet a közelben kapni akkor irány a zöldség- gyümölcs kereskedés!
Ha szerencsénk van még örülni is fog a tulaj hogy nem kell a szemétbe dobnia. Szal ingyen juthatunk hozzá.
Nem túl nagy darabok de szárny bordának vagy tűzfalnak a motor alá de még sokmindenre alkalmas anyaghoz jutunk.

Üdv:Noszmüller  Gábor  +36 20/345-10-74
Spectrum DX7

Nem elérhető gzax

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 4746
  • Noszmüller Gábor Madocsa & Paks ;-)
Re:Mit honnan ha a boltból nem lehet vagy nincs.
« Válasz #2 Dátum: 2010. December 24. - 16:32:09 »
Na igen említsük meg mindjárt a habot is.
Ha nincs a közelben modellbolt ahol elég drágán ugyan de hozzájuthatunk némi depronhoz, akkor irány egy szőnyegbolt és keressünk parkette alá való habot.  ;)

Üdv:Noszmüller  Gábor  +36 20/345-10-74
Spectrum DX7

Nem elérhető gzax

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 4746
  • Noszmüller Gábor Madocsa & Paks ;-)
Re:Mit honnan ha a boltból nem lehet vagy nincs.
« Válasz #3 Dátum: 2010. December 24. - 16:35:01 »
És még egy dolog.
Bár már erről is szó esett máshol. Léteznek vízbázisú kontakt ragasztók is. Ezt többnyire az előző hozzászólásban említett helyen be lehet szerezni.
Több féle létezik az egyiket Roc-roll-nak hívják.

Üdv:Noszmüller  Gábor  +36 20/345-10-74
Spectrum DX7

Nem elérhető gzax

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 4746
  • Noszmüller Gábor Madocsa & Paks ;-)
Re:Mit honnan ha a boltból nem lehet vagy nincs.
« Válasz #4 Dátum: 2010. December 24. - 16:37:16 »
És így tovább....
Ha találtok valami a modellezésben használható anyagot amit szaküzletben nem vagy csak drágán lehet megvenni akkor azokat itt gyűjtsük!  ;)

Természetesem érdemes körülnézni a külömböző építőanyag kereskedésekben és nagyáruházakban is...

Üdv:Noszmüller  Gábor  +36 20/345-10-74
Spectrum DX7

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19535
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Mit honnan ha a boltból nem lehet vagy nincs.
« Válasz #5 Dátum: 2010. December 25. - 15:54:07 »
Én pld. az ASP motor üzemanyag csapjához az O gyűrűt az SKF csapágy boltban tudtam csak meg venni!  ;D ;D ;D
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető gzax

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 4746
  • Noszmüller Gábor Madocsa & Paks ;-)
Re:Mit honnan ha a boltból nem lehet vagy nincs.
« Válasz #6 Dátum: 2010. December 25. - 18:14:55 »
Ez az ilyesmi praktikákra, lelőhelyekre gondoltam.  ;)

Üdv:Noszmüller  Gábor  +36 20/345-10-74
Spectrum DX7

Nem elérhető vadász

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1068
  • Lakhely:Kengyel
Re:Mit honnan ha a boltból nem lehet vagy nincs.
« Válasz #7 Dátum: 2013. December 30. - 18:25:20 »
És, hogy ne árválkodjon itt ez a dolog egyedül és, hogy lássátok mire is gondolok itt a következő.

Ha könnyű és erős vékony (3mm) rétegelt lemezre van szükségünk de nem lehet a közelben kapni akkor irány a zöldség- gyümölcs kereskedés!
Ha szerencsénk van még örülni is fog a tulaj hogy nem kell a szemétbe dobnia. Szal ingyen juthatunk hozzá.
Nem túl nagy darabok de szárny bordának vagy tűzfalnak a motor alá de még sokmindenre alkalmas anyaghoz jutunk.

Ez Az most hirtelen a motor alá!!!!
Canary sport-40, Curare, Park Master, Ultron, Yak-54, S-bach, GS Racing, Phoenix 2000, Zephyr

Nem elérhető Tapsi

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1089
Re:Mit honnan ha a boltból nem lehet vagy nincs.
« Válasz #8 Dátum: 2013. December 30. - 18:39:45 »
Nagyon jó tűzfalnak a nyáklemez is, mert szívós, tartós benne a menet. A fóliázott oldalra csavarozva a motort, még a hővezető képessége is kihasználható. Csak ilyenkor nem szabad melegragaccsal ragasztani, mert kiolvad. ;D Saját tapasztalat.....
Az esernyőket is ajánlom mindenki figyelmébe. Egymásba csúszó csövek, amik nem fordulnak el, mert lapoltak, hatszögűek, vékony acél pálcák furatos füllel a végükön. Esernyő szárából és két autós telóból van futóművem. A pálcákat használtam már tolórúdként.