Szerző Téma: Triálautó: Okosan és olcsón  (Megtekintve 19941 alkalommal)

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19614
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Triálautó: Okosan és olcsón
« Válasz #15 Dátum: 2010. December 26. - 21:45:46 »
BaluGTV, te már megint varázsolsz nekünk!  :o :o :o
A végösszegre nagyon kíváncsi leszek én is.  ???
Nekem az a sanda gyanúm sláger lesz az autóból ha megépíted!  ::) ::) ::)
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

compcenter

  • Vendég
Re:Triálautó: Okosan és olcsón
« Válasz #16 Dátum: 2010. December 26. - 21:47:30 »
Akkor hasonló lesz a felépitése a krazhoz

Nem elérhető BaluGTV

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1185
  • Lakóhely:Eger
Re:Triálautó: Okosan és olcsón
« Válasz #17 Dátum: 2010. December 26. - 21:53:11 »
Tudom-tudom, a Wheely elsőre nagy gagyi játékautónak tűnik, amit azzal ad el a HPI, hogy a súlypontja miatt gázadásnál hátsó kerekére áll. ::)

De ha kicsit megnézzük jobban, pár turpisságra fény derül.
Például megvan benne a két híd, és az osztómű. Elég jó minőségűek a gyári kardánjai és a lengéscsillapítói kellően puhák.
A hídon belül a féltengelyek és diffik teljesen fémek, akárcsak a középső osztóműben lévő fogaskerekek.
Alkatrész van hozzá dögivel, akárcsak tuning cuccok.

Hátrányai, hogy a gyári áttétellel kicsit fürge (azaz 55T, vagy annál nagyobb körszámú, lassú motor kell bele a jövőben), és 3cm-el nagyobb a nyomtávja a standard Tamiya-Axial szabványoknál (picit ki fog lógni a kasztni alól a kerék, de a gép stabilabb is lesz a terepen)
70-381-95-97

Farki07

  • Vendég
Re:Triálautó: Okosan és olcsón
« Válasz #18 Dátum: 2010. December 26. - 22:02:22 »
Sziasztok! :)

Most regisztráltam ezen a fórumon és gondoltam ide írok először mert ez áll legközelebb hozzám. ;)
Én is egy olcsó kivitelezésű triál autót építek :-[. Gyakorlatilag kb. 1000 ft-ban van most, és max 5000 ft-ig :o szeretnék elmenni...
A donor alkatrészek: himoto difik, kerékagyak, kihajtások, féltengelyek lengéscsillapítók. Ezekre nem kellet költeni már házi készítésű cuccokra cseréltem. Amikre eddig költöttem: alu cső, menetes szár, csavarok stb. ilyen apróságok.
A hidakat úgy csináltam hogy a difiket a kerékagyakkal összekötöttem pvc cső segítségével és kaptam két hidat.
Az autóm egy-két finomítás és kardán híján már működne...
Remélem teccik:http://www.rcpilot.hu/gall/auto/643/20101225142859/110_rc_trial_car_home_made_v3_epul.html

Üdv.: Farki07

Ui.: Boldog karácsonyt mindenkinek.

compcenter

  • Vendég
Re:Triálautó: Okosan és olcsón
« Válasz #19 Dátum: 2010. December 27. - 07:14:08 »
Farki07

Hajrá ;)

Nem elérhető BaluGTV

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1185
  • Lakóhely:Eger
Re:Triálautó: Okosan és olcsón
« Válasz #20 Dátum: 2010. December 27. - 08:28:43 »
Martin!

Nagyon kafa a gép, mert teljesen hommade ;). Nekem tetszik, akárcsak a házi Landy kasztni.

Viszont az összes költséget leírhatnád, mert a Himoto donorgép csak nem volt ingyé... ::)
70-381-95-97

Nem elérhető BaluGTV

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1185
  • Lakóhely:Eger
Re:Triálautó: Okosan és olcsón
« Válasz #21 Dátum: 2010. December 27. - 08:36:28 »
A Wheely King alvázakat állapottól függően 15e-30e között lehet kapni használtan.

Hozzám az egyik egri fórumtárs Wheely alváza került, mert vett egy Honcsó építőkészletet.
Elég jól felszerelt a WK, gyári diffizárak vannak a hidakban, a Crawler King lengőkarfelfogatásai, és ezernyi apróság.

Ezt kaptam 15e Ft-ba. Ja, és még ebbe az árba belealkudtam a WK gyári kerékszettet is. ;D

.

Most még borzasztó gagyi a kinézete, de alakulni fog még ez... ::)
70-381-95-97

Nem elérhető BaluGTV

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1185
  • Lakóhely:Eger
Re:Triálautó: Okosan és olcsón
« Válasz #22 Dátum: 2010. December 27. - 08:39:04 »
Tehát az állás eddig (ha levonjuk a kb. 5e ft-ot érő gyári kerekeket) : 10.000- Ft
70-381-95-97

Farki07

  • Vendég
Re:Triálautó: Okosan és olcsón
« Válasz #23 Dátum: 2010. December 27. - 12:58:24 »
Martin!

Nagyon kafa a gép, mert teljesen hommade ;). Nekem tetszik, akárcsak a házi Landy kasztni.

Viszont az összes költséget leírhatnád, mert a Himoto donorgép csak nem volt ingyé... ::)
Köszi. ;D
Egy házilag átalakított játékautót adtam cserébe egy himoto monsterért. Abból eladtam az alvázat, felvázat, lengőkarokat, rugótornyokat és az árából vettem hozzá (a kisebb nyomtáv érdekében) Himoto on-road féltengelyeket. Tehát gyakorlatilag ingyen volt... :o ;D
De ma bevásároltam... Megvettem hozzá a kardánokat és csavarokat. Most tartok 4000Ft- nál! :o :o
Lassan készen van.

Üdv.: Farki07

Nem elérhető kisg325

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 638
Re:Triálautó: Okosan és olcsón
« Válasz #24 Dátum: 2010. December 27. - 17:26:10 »
Annyit fűznék hozzá,hogy ha  csak hobbira használjuk,akkor jó a WK híd a szélessége miatt,amúgy meg nem "homológ" és versenyen az eredeti szélességben nem lehet vele indulni. Különben rövidíthető! Közben még eszembe jutott annyi,hogy igaz sosem mértük le,de szerintem a WK diffiháza lentebb van,mint az Axial-é,lásd Pipper állandóan felakadt vele ott,ahol az Axial simán elment 1,9-es kerékkel. Ezen is lehet javítani magasabb gumikkal esetleg 2,2-es cumókkal!

Martin!

Az egy dolog,hogy neked 4000 ft-ban van,de másnak nem ennyi lenne! Szóval itt azt az árat kell leírni,ahogy más is megtudná venni.

compcenter

  • Vendég
Re:Triálautó: Okosan és olcsón
« Válasz #25 Dátum: 2010. December 27. - 17:49:52 »
2.2 gumi nem jó a versenyre

Nem elérhető kisg325

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 638
Re:Triálautó: Okosan és olcsón
« Válasz #26 Dátum: 2010. December 27. - 17:54:10 »
Ahogy előbb írtam hobbira jó az egész híd,csak utána a gondolatot vittem tovább,hogy mivel lehet javítani a magasságon,ami viszont már tényleg nem jó versenyen.  ;)
Ergo a WK híd hobbira való!

compcenter

  • Vendég
Re:Triálautó: Okosan és olcsón
« Válasz #27 Dátum: 2010. December 27. - 17:58:03 »
IGAZAD VAN ;)

Nem elérhető kisg325

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 638
Re:Triálautó: Okosan és olcsón
« Válasz #28 Dátum: 2010. December 27. - 18:00:54 »
Compcenter!

Te mikor lépsz újra közénk egy Axival?  ::)

compcenter

  • Vendég
Re:Triálautó: Okosan és olcsón
« Válasz #29 Dátum: 2010. December 27. - 18:11:08 »
Nem sokára