Szerző Téma: Turnigy 9X 9Ch Transmitter w/ Module & 8ch Receiver  (Megtekintve 25184 alkalommal)

Nem elérhető szarkazdr

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 403
Re:Turnigy 9X 9Ch Transmitter w/ Module & 8ch Receiver
« Válasz #30 Dátum: 2011. Április 06. - 01:11:08 »

A kollégának 23eFt volt áfával és szállítással együtt.
Szerintem egy 2,4 rádióért ez is korrekt.


Nekem olyan 25e körül van szállítással, FrSky V8HT DIY modullal és V8R7 vevővel. Remélem külön vámköltsége nem lesz, az ASW-vel megszívattak a vámosok.
A Tower Hobbies rendelésemről nem is beszélve, még mindig nem érkezett meg, lassan 2 hónapja adták fel  >:( >:( >:(

Igen . Nekem is így valahogy lehet az összeg.
remélem időben jön.

Nem elérhető sterby

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 360
Re:Turnigy 9X 9Ch Transmitter w/ Module & 8ch Receiver
« Válasz #31 Dátum: 2011. Április 06. - 10:00:21 »
OFF

Bocsánat hogy egy kicsit off voltam és ráadásul teli gépelési hibákkal, de ez a táblagép igen nagy
hátránya kicsit lassabban veszi be  amit írok, meg nem is akkor tesz karaktert amikor és ahova kellene.
:-(  nagyon bosszantó tud ilyenkor lenni....
Táblagép? Lehet hogy mégis jobb lett volna egy netbook, nem? Nézegetem én is ezeket a Galaxy Tab, Dell Tablet meg egyéb gépeket (iPad és bármi Apple soha!!) és mindig rájövök hogy az árukért milyen keveset tudnak, egy jó netbook meg gyakorlatilag teljes értékű gép. Linuxot rá és hadd szóljon. Bár a legutóbbi vásárlásaim, táv és akksik, most nem engedik de az a tervem hogy lecserélem az ősrégi gépemet valami jobbra és mellé hordozhatónak egy netbook. Olcsó is és teljes körűen kihasználható ami nem utolsó ha távol végzem a munkám, vagy a reptéren kell valamit ügyködni. Akár meg is vághatom vele a videókat miközben pihennek és töltenek az akksik.

ON

Nem elérhető szarkazdr

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 403
Re:Turnigy 9X 9Ch Transmitter w/ Module & 8ch Receiver
« Válasz #32 Dátum: 2011. Április 06. - 23:47:02 »
OFF

Bocsánat hogy egy kicsit off voltam és ráadásul teli gépelési hibákkal, de ez a táblagép igen nagy
hátránya kicsit lassabban veszi be  amit írok, meg nem is akkor tesz karaktert amikor és ahova kellene.
:-(  nagyon bosszantó tud ilyenkor lenni....
Táblagép? Lehet hogy mégis jobb lett volna egy netbook, nem? Nézegetem én is ezeket a Galaxy Tab, Dell Tablet meg egyéb gépeket (iPad és bármi Apple soha!!) és mindig rájövök hogy az árukért milyen keveset tudnak, egy jó netbook meg gyakorlatilag teljes értékű gép. Linuxot rá és hadd szóljon. Bár a legutóbbi vásárlásaim, táv és akksik, most nem engedik de az a tervem hogy lecserélem az ősrégi gépemet valami
jobbra és mellé hordozhatónak egy netbook. Olcsó is és teljes körűen kihasználható ami nem utolsó ha távol
végzem a munkám, vagy a reptéren kell valamit ügyködni. Akár meg is vághatom vele a videókat miközben pihennek és töltenek az akksik.



Nos ez egy külön sztori , hOgy miért vettem, ennek is meg van az oka. De ebbe nem mennék bele.
Egyébként igen a netbook, jobban kihasználható , sokkal többet is tud. Tapasztalatból tudom. :)
Én videot biztos nem tudok vágni vele a munkám természetéből adodóan, de ha gyorsan kell jó ha kéznél van.
Az astali gépem nekem sem mai gyerek de szeretem és lekopogom jól végzi a munkáját . Annak idején én raktam össze pedig nem is a szakmám az ilyesmi, de megtanultam.

On


ON

Nem elérhető Tettike

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 890
Re:Turnigy 9X 9Ch Transmitter w/ Module & 8ch Receiver
« Válasz #33 Dátum: 2011. Április 09. - 07:24:04 »
A Turnigy előtt én is néztem használtan Futaba és Spektrum távokat, de egy vevőért 20e pénz az nagyon-nagyon fájdalmas dolog.

Igen, az ár nagyon fáj.
Most jött meg egy kollégának egy ilyen táv.
Hááát, gyerekek szerintem nagyon jó kis rádió, kinézete az anyaga és a kidolgozása sem gagyi.
A kollégának 23eFt volt áfával és szállítással együtt.
Szerintem egy 2,4 rádióért ez is korrekt.


Hy!

Én láttam már ilyen rádiót! Naon faintos, a következő szerintem ilyen lesz nekem is.
BK is azt mondta ilyet begyek.

T
Az ég a bátraké!

Nem elérhető sterby

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 360
Re:Turnigy 9X 9Ch Transmitter w/ Module & 8ch Receiver
« Válasz #34 Dátum: 2011. Április 13. - 23:38:53 »
Öröm és boldogságok! Ma megjött a távom (vámmentesen!!!), bekapcsolás nélkül ki is kaptam belőle a gyári modult és antennát, és beforrasztottam fúrtam-faragtam-kalapácsoltam a FrSky modult. HC jóvoltából a FrSky eredeti antennája helyett egy 5dbi-s anternát kapott. Nagyon baba.
Elsőre sikerült jó helyre beforrasztani a modult, szépen bind-olt, nagyon szépen mozognak a szervók, bár kapásból mindent fordítani kellett a távon.
Most van egy eladó 9X8C v2 vevőm modul-lappal és antennával, itt megnézhető http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,89135.0.html

Magával a távval nem volt semmi probléma, csak az akksitartó szoros kicsit, és a botok végén kellett reszelni egy pöttyet, alapból valami középkori kínzóeszköznek is elmennének. Kapcsolók, pöckök mind a helyükön, nem lötyög vagy szorul, forrasztások rendben, kínaihoz képest nagyon szép munka. Firmware tökéletesen működik, nincs hiányzó vonal vagy hieroglifás menü.
Összességében nagyon korrekt darab, azt hiszem megtartom ;D

Nem elérhető szarkazdr

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 403
Re:Turnigy 9X 9Ch Transmitter w/ Module & 8ch Receiver
« Válasz #35 Dátum: 2011. Április 16. - 23:28:33 »
Öröm és boldogságok! Ma megjött a távom (vámmentesen!!!), bekapcsolás nélkül ki is kaptam belőle a gyári modult és antennát, és beforrasztottam fúrtam-faragtam-kalapácsoltam a FrSky modult. HC jóvoltából a FrSky eredeti antennája helyett egy 5dbi-s anternát kapott. Nagyon baba.
Elsőre sikerült jó helyre beforrasztani a modult, szépen bind-olt, nagyon szépen mozognak a szervók, bár kapásból mindent fordítani kellett a távon.
Most van egy eladó 9X8C v2 vevőm modul-lappal és antennával, itt megnézhető http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,89135.0.html

Magával a távval nem volt semmi probléma, csak az akksitartó szoros kicsit, és a botok végén kellett reszelni egy pöttyet, alapból valami középkori kínzóeszköznek is elmennének. Kapcsolók, pöckök mind a helyükön, nem lötyög vagy szorul, forrasztások rendben, kínaihoz képest nagyon szép munka. Firmware tökéletesen működik, nincs hiányzó vonal vagy hieroglifás menü.
Összességében nagyon korrekt darab, azt hiszem megtartom ;D


Gratulálok  hozzá !!! Már én is alig várom  az érkezését !!!
Én is rögtön forrasztással fogom kezdeni- az inspekcio után :)
Örülök, hogy jól működik a beépített modul, meg az egész szerkezet !!!
 

Nem elérhető maci

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 659
Re:Turnigy 9X 9Ch Transmitter w/ Module & 8ch Receiver
« Válasz #36 Dátum: 2011. Április 17. - 08:24:09 »
HC jóvoltából a FrSky eredeti antennája helyett egy 5dbi-s anternát kapott.

Szia mennyibe került egy ilyen antenna, s kb. mennyivel növeli a hatótávot az eredetihez képest?
Mini Fun Cub, Mini Extra + 1 csupa

Nem elérhető sterby

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 360
Re:Turnigy 9X 9Ch Transmitter w/ Module & 8ch Receiver
« Válasz #37 Dátum: 2011. Április 17. - 11:44:33 »
Én 2000.-ért vettem tőle, gondolom kb. ennyi a rendes ára is. Hatótávot nem teszteltem, ma fogom először kipróbálni, de gondolom olyan 2,5-3km-en még tiszta jelet produkál megfelelő magasságban.

Nem elérhető eduardo

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 702
Re:Turnigy 9X 9Ch Transmitter w/ Module & 8ch Receiver
« Válasz #38 Dátum: 2011. Április 17. - 20:24:23 »
A FlySky adóval kompatibilis ennek a hobbykinges háttérvilágítás?
II.Kiss Endre

Nem elérhető sterby

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 360
Re:Turnigy 9X 9Ch Transmitter w/ Module & 8ch Receiver
« Válasz #39 Dátum: 2011. Április 17. - 23:46:48 »
Feltételezem igen, maga a pult része gyakorlatilag ugyanaz, csak újabb firmware és más modul van benne.

Nem elérhető szarkazdr

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 403
Re:Turnigy 9X 9Ch Transmitter w/ Module & 8ch Receiver
« Válasz #40 Dátum: 2011. Május 17. - 22:05:22 »
Öröm és boldogságok! Ma megjött a távom (vámmentesen!!!), bekapcsolás nélkül ki is kaptam belőle a gyári modult és antennát, és beforrasztottam fúrtam-faragtam-kalapácsoltam a FrSky modult. HC jóvoltából a FrSky eredeti antennája helyett egy 5dbi-s anternát kapott. Nagyon baba.
Elsőre sikerült jó helyre beforrasztani a modult, szépen bind-olt, nagyon szépen mozognak a szervók, bár kapásból mindent fordítani kellett a távon.
Most van egy eladó 9X8C v2 vevőm modul-lappal és antennával, itt megnézhető http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,89135.0.html

Magával a távval nem volt semmi probléma, csak az akksitartó szoros kicsit, és a botok végén kellett reszelni egy pöttyet, alapból valami középkori kínzóeszköznek is elmennének. Kapcsolók, pöckök mind a helyükön, nem lötyög vagy szorul, forrasztások rendben, kínaihoz képest nagyon szép munka. Firmware tökéletesen működik, nincs hiányzó vonal vagy hieroglifás menü.
Összességében nagyon korrekt darab, azt hiszem megtartom ;D


Nekem is megjött Sajóörösi modellezőnap előtt egy nappal a turnigy 9,
be is szereltem a frsky diy modult - kb 30 perc volt!
, párositása is gyerekjáték volt a V8Ht vevővel , már csak a helit
kellene hozzáállítani a másik távról . Na erre még nem volt időm .
Zöld háttervilágítás holnapra jön

Neked mi a tapasztalatod - az azóta eltelt időszakot illetően ! - eddig a beállítást ,használhatóságot , angol menűt tekintetbe
véve összessegben??

Nekem ami az egész minőséget menüt illeti- mert élesben még nem tudtam vizsgáztatni ahogy írtam -
az eddigi benyomások pozitívan erősítettek meg abban, hogy jó vásárt csináltam vele!!!
Lekopogom...kopkopkopkop
:)

Nem elérhető sterby

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 360
Re:Turnigy 9X 9Ch Transmitter w/ Module & 8ch Receiver
« Válasz #41 Dátum: 2011. Május 18. - 12:11:37 »
Nekem eddig nagyon pozitív a tapasztalatom, bár a kezeléséhez még mindig nem szoktam hozzá teljesen. Sokszor van hogy egy beállítás után menu helyett exit-el lépek ki, és mehetek vissza újra beállítani. Legutóbb egy laza ujjmozdulattal átállítottam az egyetlen aktívan használt modellmemóriát Acro-ról Glide-ra és töröltem az összes beállításomat. De ezek csak a saját figyelmetlenségemből adódnak.
Egy dologgal már találkoztam, ez a sípolós kiakadás. Az Rcmodell topicjában leírták, és van egy rcgroups-os link is amin egy kép mutatja hogy melyik fesszabályzót kell kiiktatni hogy megszűnjön a hiba (a bekapcsoló gomb paneljén kell az egyik lábát elvágni és kihajlítani, ill. a trim léptetést kell növelni a menüben).
Idővel lehet hogy a firmware cseréhez kibogarászom a csatlakozási pontokat, de egyenlőre műszakilag és szoftveresen is meg vagyok elégedve vele.
Tápnak egy 1600 3S LiPo akksit raktam bele, kivágtam a gyári csatlakozót kábellel együtt, forrasztottam rá egy csatlakozót, így bármelyik 3 cellás akksimmal működik.

Nem elérhető szarkazdr

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 403
Re:Turnigy 9X 9Ch Transmitter w/ Module & 8ch Receiver
« Válasz #42 Dátum: 2011. Május 18. - 13:03:32 »
Nekem eddig nagyon pozitív a tapasztalatom, bár a kezeléséhez még mindig nem szoktam hozzá teljesen. Sokszor van hogy egy beállítás után menu helyett exit-el lépek ki, és mehetek vissza újra beállítani. Legutóbb egy laza ujjmozdulattal átállítottam az egyetlen aktívan használt modellmemóriát Acro-ról Glide-ra és töröltem az összes beállításomat. De ezek csak a saját figyelmetlenségemből adódnak.
Egy dologgal már találkoztam, ez a sípolós kiakadás. Az Rcmodell topicjában leírták, és van egy rcgroups-os link is amin egy kép mutatja hogy melyik fesszabályzót kell kiiktatni hogy megszűnjön a hiba (a bekapcsoló gomb paneljén kell az egyik lábát elvágni és kihajlítani, ill. a trim léptetést kell növelni a menüben).
Idővel lehet hogy a firmware cseréhez kibogarászom a csatlakozási pontokat, de egyenlőre műszakilag és szoftveresen is meg vagyok elégedve vele.
Tápnak egy 1600 3S LiPo akksit raktam bele, kivágtam a gyári csatlakozót kábellel együtt, forrasztottam rá egy csatlakozót, így bármelyik 3 cellás akksimmal működik.




Ez a "sípolós kiakadás " ahogy írtad mikor és mi miatt jön létre ?
Ha egy párszóban ecsetelnéd a dolgot légyszíves . És olyankor az irányításnak lőttek ? Tehát nincs kontroll a modelled felett ??
Persze megnézem a forumon ha esetleg egy linket tudnál adni , hogy ne kellessen végig nézni az egész fórumot , megköszönném . Ma szeretném a háttervilágitást beszerelni és egy ülésben az általad leírt beavatkozást is megcsinálnám ha adnál hozzá pontos itinert és valóban ez szükséges a biztonságos működéséhez !(?) A firmware frissités nem oldaná meg a problémát , már ha egyáltalán van új verzio ? És hol és hogyan ?

Ami az akksit illeti én is forrasztottam csatlakozót , de a régit is meghagytam - végszükség esetére .
Egy 2200 mah -s lipo-t tettem bele !
Jut eszembe neked van hozzá háttervilagitas ? És ha igen az állandóan
világít bekapcsolás után vagy le lehet kapcsolni , illetőleg lekapcsolja-e magát idővel - az energia sporolás miatt kérdezem !

Nem elérhető sterby

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 360
Re:Turnigy 9X 9Ch Transmitter w/ Module & 8ch Receiver
« Válasz #43 Dátum: 2011. Május 18. - 13:26:04 »
Elsősorban trainerkábelezés ill. szimulátorozás közben jön elő, trimmelés alatt, bár nekem normál üzem alatt is előjött egyszer. Az rcgroups-on leírtak szerint a buzzer táp fesszabályzója a ludas a dologban, ezért kell kivágni az egyik lábát. A vezérlő jel elég áramot ad a buzzernak a működéshez, a betáp rész gyakorlatilag felesleges.
Maga a jelenség abból áll hogy a táv elkezd folyamatosan sípolni és nem reagál semmire. Ilyenkor gyors ki- és bekapcs (jól jön a FrSky gyors bootolási ideje), trainer/szimulátornál kábel gyorsan ki és be.
Egyébként nem egy gyakori jelenség és egyszerűen orvosolható.

Nem elérhető sterby

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 360
Re:Turnigy 9X 9Ch Transmitter w/ Module & 8ch Receiver
« Válasz #44 Dátum: 2011. Május 18. - 13:30:41 »
Háttérvilágítás nincs, nem is tervezek bele, amikor használom mindig van elég fény a kijelzőhöz.
A lefagyáshoz a két link:
http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,52164.msg1101082.html#msg1101082
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1266162&page=406&highlight=buzzer#post18126814

Kép a módosításról: