Szerző Téma: Drift de milyen autóval  (Megtekintve 11069 alkalommal)

Nem elérhető track

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1509
    • MDES Reklám és Járműdekor
Re:Drift de milyen autóval
« Válasz #15 Dátum: 2011. Január 16. - 10:36:47 »
Tegnap kaptam egyik kedves barátuntól egy TT01 rollert :D

mit csináljak vele,h driftre használható legyen ?
"Okos legyél, ne bátor!"

Nem elérhető BaluGTV

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1185
  • Lakóhely:Eger
Re:Drift de milyen autóval
« Válasz #16 Dátum: 2011. Január 16. - 12:11:20 »
Egyensúlyozd ki az alvázat hossztengely mentén alufelnisúlyokkal (természetesen akku legyen benne a súlyozásnál).  
Zárd le teljesen a hátsó difit, részlegesen az elsőt. Tegyél rá KPE csőből esztergált driftkereket, hátra pedig 2 fokos összetartást biztosító kerékagyakat.
Gyors szervót szerelj be, és teljesen alap, 27 körös motort.
Az áttételnél a legnagyobb fogaskereket tedd a kardánra, és legkisebbet a motorra.

Nagyjából ennyi kell, hogy élveztesesen és könnyen autózható drifmasina legyen a TT01-ből. ;)
70-381-95-97

Nem elérhető BaluGTV

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1185
  • Lakóhely:Eger
Re:Drift de milyen autóval
« Válasz #17 Dátum: 2011. Január 16. - 12:20:02 »
Esetleg még az első-fölső lengőkarokat meg lehet fordítani -hogy hátrafelé nézzenek- és akkor kapsz egy jó kis csapdőlést a keréknél.
Nemcsak hogy jól néz ki, hanem a kerékutánfutásban is segít, ergo jobb lesz a kocsi egyenesfutása, és könnyebben stabilizálódik a csúszás után.



70-381-95-97

Nem elérhető track

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1509
    • MDES Reklám és Járműdekor
Re:Drift de milyen autóval
« Válasz #18 Dátum: 2011. Január 16. - 13:23:39 »
kefe nélküli cuccom nincs, de most barátkozok egy 2400kv- BL mocival. Autós szabim van, szervó akad, KPE-s gumi  nemkell mert már az van rajta :D köszi az ötleteket, majd megmutatom misül ki belőle!
"Okos legyél, ne bátor!"

Nem elérhető kisg325

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 638
Re:Drift de milyen autóval
« Válasz #19 Dátum: 2011. Január 16. - 13:29:53 »
A 2 fokos összetartást hátulra pályaautózásnál használják szerintem,pont azért,hogy egyenesbe álljon a fara,illetve kevésbé törjön ki. Én nem driftelek,de ennél az oknál fogva szerintem felesleges,nem? A hátsó diffit is pont azért kell lezárni,hogy kitörjön az autó fara,a 2 fokos összetartás meg pont ez ellen dolgozna. A súlyokkal való kiegyensúlyozás biztos jó dolog,hiszen akkor egyenletesen csúszik az autó az egyenletesen elosztott tömegerők miatt. A nagyobb utánfutás modell szinten szintén felesleges lehet,mivel úgyis oda és olyan gyorsan tér vissza a kormány,ahová azt a szervó engedi.

Nem elérhető BaluGTV

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1185
  • Lakóhely:Eger
Re:Drift de milyen autóval
« Válasz #20 Dátum: 2011. Január 16. - 13:39:24 »
A TA-04-en is 2 fokossal drifteltem, könnyebben lehet vele csúszás után stabilizálni "megfogni" az autót és egyenesbe állni.
Már próbáltam azzal is, és a nélkül is. Nekem bejött.
70-381-95-97

Nem elérhető kisg325

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 638
Re:Drift de milyen autóval
« Válasz #21 Dátum: 2011. Január 16. - 13:43:12 »
Végülis próbálgatni kell kinek mi jön be,van aki az első diffit is lezárja és van,aki nem.

Nem elérhető Bárándi Buggys

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 151
  • Toyota Supra az én Drift vasam ! :)
Re:Drift de milyen autóval
« Válasz #22 Dátum: 2011. Január 17. - 11:03:36 »
Egyensúlyozd ki az alvázat hossztengely mentén alufelnisúlyokkal (természetesen akku legyen benne a súlyozásnál).  
Zárd le teljesen a hátsó difit, részlegesen az elsőt. Tegyél rá KPE csőből esztergált driftkereket, hátra pedig 2 fokos összetartást biztosító kerékagyakat.
Gyors szervót szerelj be, és teljesen alap, 27 körös motort.
Az áttételnél a legnagyobb fogaskereket tedd a kardánra, és legkisebbet a motorra.

Nagyjából ennyi kell, hogy élveztesesen és könnyen autózható drifmasina legyen a TT01-ből. ;)
Üdv Balu !
Ezt még nem is hallotam h az első lengőkarokat megkell fordítani ez nekem új !!!
A lengőkarmegfordítást csak a tt-01-nél lehetalkamazni vagy lehet minden típusnál azrt kérdezem mert nekem van egy xray-t1 autóm és h azon lehet-e ????

Nem elérhető TEK

  • Padawan
  • ***
  • Hozzászólások: 242
Re:Drift de milyen autóval
« Válasz #23 Dátum: 2011. Január 17. - 11:41:02 »
Szerintam az xray-nal alapbol van csaphatradoles. A C-elemre ra szoktak irni, hogy hany fokos.

Nem elérhető Bárándi Buggys

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 151
  • Toyota Supra az én Drift vasam ! :)
Re:Drift de milyen autóval
« Válasz #24 Dátum: 2011. Január 17. - 12:49:20 »
Szerintam az xray-nal alapbol van csaphatradoles. A C-elemre ra szoktak irni, hogy hany fokos.
Értem !
Köszi az infót !!!

Nem elérhető track

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1509
    • MDES Reklám és Járműdekor
Re:Drift de milyen autóval
« Válasz #25 Dátum: 2011. Január 17. - 13:03:28 »
nah... lehet van 1 mocim a vasba... anno megmaradt egy repülőből egy impeller moci, 3900KV-s 130gr. szerintetek elvinné a vasat? ill milyen spur kéne hozzá? ill van valakinek ilyen spurja ?!
"Okos legyél, ne bátor!"

Nem elérhető TEK

  • Padawan
  • ***
  • Hozzászólások: 242
Re:Drift de milyen autóval
« Válasz #26 Dátum: 2011. Január 17. - 15:54:10 »
Nemtudom milyen moci ez, de a KV-bol kiindulva 6-os vegattetel megfelelo lesz.
Es pinion lesz az, mert a spur a kardant hajtja.

Itt egy tablazat, ami megadja a lehetseges kombinaciokat:


Mekkora spur van most a kocsiban?
Gyarilag 61 fogut raknak bele, de azthiszem mindenki kidobalja es 55 fogura cserelik.
Ha jol emlekszem 0.6M-es fogas kell bele. Ebbol csak 25T-s van nekem. A tablazat szerint az 58T-s es az 55T-s spur passzol hozza. Ez pedig megfelelo lesz a motorodhoz.

Nem elérhető track

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1509
    • MDES Reklám és Járműdekor
Re:Drift de milyen autóval
« Válasz #27 Dátum: 2011. Január 17. - 19:06:00 »
hát... fingom sincs :D az van ráírva hogy 70T... szereztem ma egy kis fogaskereket, este rápróbázom!

Pinion :D azaz az kén nekem :D majd megszámolom a fogakat rajta!
"Okos legyél, ne bátor!"

Nem elérhető track

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1509
    • MDES Reklám és Járműdekor
Re:Drift de milyen autóval
« Válasz #28 Dátum: 2011. Január 17. - 22:16:57 »
hát csöcs... a mocinak nincs akkora furattávja, mint a gyári felfogatásnak... marad a moci vételezés. a pinion 18 fogas a spurra meg 70 van írva... a 2400kv-s moci jó lesz hozzá 165gr?

"Okos legyél, ne bátor!"

Nem elérhető TEK

  • Padawan
  • ***
  • Hozzászólások: 242
Re:Drift de milyen autóval
« Válasz #29 Dátum: 2011. Január 18. - 09:46:45 »
Ezzel a parositassal 10.11 lesz a vegattetel. A 4.5 koros motoromhoz 8-as koruli vegattetelt hasznaltam.
Tegyuk fel, hogy az attetelhez kellene motort valasztanom, akkor egy 3.5 korost raknek bele (9800KV).
Ha az elso gazadasra nem szaggatna szet az autot, akkor bizony hasitana rendesen.

Lenyegeben azt akarom mondani, hogy ezzel az attetellel csak vanszorogni fogsz, miatta pedig felesleges beletenni egy 1 loeros vadallatot.

Azthiszem, hogy komboban aruljak a 25/55-os fogaskerekpart. Tessek beszerezni. Emelle frankon passzol egy 10.5 koros moci amivel szedni fogja a labat rendesen.

remelem tudtam valamit segiteni :)