Szerző Téma: Drift de milyen autóval  (Megtekintve 11068 alkalommal)

Nem elérhető TEK

  • Padawan
  • ***
  • Hozzászólások: 242
Re:Drift de milyen autóval
« Válasz #30 Dátum: 2011. Január 18. - 09:51:56 »
Nem is nezem, hogy hova irkalok.
Szoval driftrol van szo.
Lehet, hogy ide jo lesz a vanszorgos tempo is. Sot, BaluGTV is a legnagyobb attetelt javasolja.


Nem elérhető TEK

  • Padawan
  • ***
  • Hozzászólások: 242
Re:Drift de milyen autóval
« Válasz #31 Dátum: 2011. Január 18. - 10:11:07 »
Idokozben kivalasztottam, mibol is lesz nekem driftauto.
Van hozza fix hajtasom, es egeszen jo kaszni. A legnagyobb baja, hogy ez egy 1:10-es mini.
Letezik hozza kis driftkerek?

Nem elérhető BaluGTV

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1185
  • Lakóhely:Eger
Re:Drift de milyen autóval
« Válasz #32 Dátum: 2011. Január 18. - 12:47:12 »
Én TT-01 driftre mindig a 19/61-es gyári áttételt használtam.
Az alapmocival is kellő nyomaték van (tempó nem is kell drifthez) és az akku is jó sokáig bírja. ;)
70-381-95-97

Nem elérhető BaluGTV

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1185
  • Lakóhely:Eger
Re:Drift de milyen autóval
« Válasz #33 Dátum: 2011. Január 18. - 12:53:54 »
Idokozben kivalasztottam, mibol is lesz nekem driftauto.
Van hozza fix hajtasom, es egeszen jo kaszni. A legnagyobb baja, hogy ez egy 1:10-es mini.
Letezik hozza kis driftkerek?

Sokan driftelnek Tamiya Mini / HPI Cup Racer mini alvázakkal. Mivel a KPE cső sokféle méretben van, biztos rá lehet valamelyket esztergálni a felnijére.
70-381-95-97

Nem elérhető track

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1509
    • MDES Reklám és Járműdekor
Re:Drift de milyen autóval
« Válasz #34 Dátum: 2011. Január 18. - 22:10:28 »
a lényeg,h ezt a nevezetes 165gr-os 2400kv-ss (16T talán) sikerült beszerezni baráti áron a sárkányellátótól... ehez kellene áttételt számolni. ebben segítsetek légyszíves... nemtudom,h a moci fogja-e bírni,de lehet,h 3S-el is lenne hajtva  ;D 8)
"Okos legyél, ne bátor!"

Nem elérhető BaluGTV

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1185
  • Lakóhely:Eger
Re:Drift de milyen autóval
« Válasz #35 Dátum: 2011. Január 20. - 16:50:04 »
Dirftnél nem kell nagy teljesítmény. Elég az alapmotor, alapszabályzó és 7.2-es Nimh aksi.

A cuccok, amiket leírtál azok egy nagyteljesítményű pályaautóhoz valók.
Nem kell számolgatni, ehhez a konfighoz a leghosszabb áttétel kell. Névszerint:

http://modellzona.com/termek/tamiya-53665-gyorsito-attetel-tt01-5558z_3319

És ezekhez kell minél nagyobb motorfogaskereket tenni (persze, amit a motortartó még elbír)



 
70-381-95-97

Farki07

  • Vendég
Re:Drift de milyen autóval
« Válasz #36 Dátum: 2011. Január 20. - 19:48:42 »
Halihó.

Én most szereztem be egy driftre igen alkalmas autót elég olcsón. A típusa HBX TC-03 annyit kell róla tudni hogy: golyóscsapágyazott, olajos telók, gömbcsuklós féltengelyek elől/hátul (acél), titánium kihajtások, fém kardán, állítható kerékdőlés, összetartás stb. és ez mind gyárilag.
Mikor megérkezett első dolgom volt lezárni a hátsó difit, keményíteni a fellfüggesztést. + némi "tuning" Alu mocihűtő, alu antenna tartó.
És kész is egy elég jó drift autó. Szerencsém volt kipróbálni több típust drift téren, de szerintem még a sprint 2 -nél is jobban vezethető.
Majd csinálok képet is. De addig is ilyen kocsiról van szó:

Csak én nem ilyen (szuty.k) kasznival.

Üdv.: Martin

Nem elérhető Tapsi

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1089
Re:Drift de milyen autóval
« Válasz #37 Dátum: 2011. Január 20. - 21:01:48 »
Hello.
Ha nem titkos, mibe került ez az autó? RTR-ben adták?
Üdv.

Nem elérhető BaluGTV

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1185
  • Lakóhely:Eger
Re:Drift de milyen autóval
« Válasz #38 Dátum: 2011. Január 20. - 21:07:39 »
Halihó.

Én most szereztem be egy driftre igen alkalmas autót elég olcsón. A típusa HBX TC-03 annyit kell róla tudni hogy: golyóscsapágyazott, olajos telók, gömbcsuklós féltengelyek elől/hátul (acél), titánium kihajtások, fém kardán, állítható kerékdőlés, összetartás stb. és ez mind gyárilag.
Mikor megérkezett első dolgom volt lezárni a hátsó difit, keményíteni a fellfüggesztést. + némi "tuning" Alu mocihűtő, alu antenna tartó.
És kész is egy elég jó drift autó. Szerencsém volt kipróbálni több típust drift téren, de szerintem még a sprint 2 -nél is jobban vezethető.
Majd csinálok képet is. De addig is ilyen kocsiról van szó:


A váz hasonló a TT-01 hez, tepsinek néz ki ez is.  ;)
70-381-95-97

Nem elérhető Tapsi

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1089
Re:Drift de milyen autóval
« Válasz #39 Dátum: 2011. Január 20. - 21:34:24 »
A HBX a tamiyat másolja, a távos a bonzer és a crosstiger távirányítójára hasonlít. Mindíg meglep, hogy alapból annyi tuning elemet raknak az autóikba, hogy nagyon megéri megvenni. És a minőség sem sokkal rosszabb. Van tamiya tl-01 autóm és ugyanaz hbx kivitelben. Alig van diferencia.
Üdv.

Farki07

  • Vendég
Re:Drift de milyen autóval
« Válasz #40 Dátum: 2011. Január 21. - 13:44:40 »
Hello.
Ha nem titkos, mibe került ez az autó? RTR-ben adták?
Üdv.
Én 10-ért vettem motorral szervóval, kerekekkel, kaszni nélkül. De van a sylkánál 30-körül rtr-ben.
Halihó.

Én most szereztem be egy driftre igen alkalmas autót elég olcsón. A típusa HBX TC-03 annyit kell róla tudni hogy: golyóscsapágyazott, olajos telók, gömbcsuklós féltengelyek elől/hátul (acél), titánium kihajtások, fém kardán, állítható kerékdőlés, összetartás stb. és ez mind gyárilag.
Mikor megérkezett első dolgom volt lezárni a hátsó difit, keményíteni a fellfüggesztést. + némi "tuning" Alu mocihűtő, alu antenna tartó.
És kész is egy elég jó drift autó. Szerencsém volt kipróbálni több típust drift téren, de szerintem még a sprint 2 -nél is jobban vezethető.
Majd csinálok képet is. De addig is ilyen kocsiról van szó:


A váz hasonló a TT-01 hez, tepsinek néz ki ez is.  ;)
Igen hasonlít, de ezerszer jobb mint a tt-01....

Nem elérhető tubi

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1344
    • Miskolci RC Modellező Egyesület
Re:Drift de milyen autóval
« Válasz #41 Dátum: 2011. Január 21. - 13:55:20 »
Egy modell csak annyira jó mint az azt irányító modellező!  :-*  ;)
Ezek között az autók között nincs nagy különbség! Hasonló megoldások, anyagok..
L. Krisztián telefon:+36304568681 
E-mail: posta@miskolcrc.hu mrcmegyesulet@citromail.hu

Farki07

  • Vendég
Re:Drift de milyen autóval
« Válasz #42 Dátum: 2011. Január 21. - 14:37:19 »
Ez részben igaz. De azért nem mindegy hogy egy kotyogós kerekű, szoruló, kiegyensúlyozatlan alvázzal mész vagy egy stabil jól beállított kiegyensúlyozott.

Farki07

  • Vendég
Re:Drift de milyen autóval
« Válasz #43 Dátum: 2011. Január 21. - 16:58:01 »
Elfelejtettem. De történt motorcsere is. Az eredeti moci kb 25000-et forog(  http://www.morfars.dk/rc/onroad-motor-p-3988.html )
Ezért kicseréltem egy hpi alapmocira. Így viszont kicsit lassú drifthez ezért lecseréltem a gyári 23-as piniont 25-ösre és így már jobb a tempo.
Ezeket azért írom mert ha esetleg vkinek megjött a kedve egy ilyen autóhoz akkor ne kelljen sokat kísérleteznie. De ezek csak jó tanácsok nekem ez jött be..

Nem elérhető track

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1509
    • MDES Reklám és Járműdekor
Re:Drift de milyen autóval
« Válasz #44 Dátum: 2011. Január 21. - 17:59:08 »
Elkészült a szekér...

Tamiya TT01 :o nikko 1:16-os Subaru kaszni :o 45A Aelorian BL ESC :o EZ-run 165gr 2400KV :o 4000mAh 3S 25C

És beszéljenek a képek 8)






A kaszni tutning részemről volt muszáj, mert így egy régi játékot éleszthettem újjá! De a lényeg,h nekem tetszik  ;D
"Okos legyél, ne bátor!"