Szerző Téma: Bruder Mercedes Sprinter  (Megtekintve 2753 alkalommal)

Nem elérhető DreamsT

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 451
Bruder Mercedes Sprinter
« Dátum: 2011. Január 25. - 09:55:58 »
Egyik nagy kedvencem! Ezzel indult minden :P :-* Legelső ilyen méretarányú modellem egy sima Sprinter volt, legalapabb felszereltséggel, szimplán csak a kisteherautó, kb 5 darab ezresért. Azóta begyűjtöttem már jó pár példányt, a következő egy Sprinter + Bobcat volt. 8) Utána jött egy Sprinter villogó hátfalas, ha nevezhetem így ??? ::) Utána sikerült beszereznem egy Sprinter DHL modellt is. :o Ez a legjobb, ilyet mindig is akartam :) Még a legelső modellt kezdtem csak el átalakítani. Lassan 3 éve, hogy nálam van, és azt gondoltam, az egy ilyen tuning Sprinter lesz :o Tuning lökös, nagy felni, szélesítés, és persze ledobva a hátsó raktér. Nagyon nagyon élveztem az egész munkálatot, szépen alakult, amíg el nem érkeztem a hajtáshoz. Itt különbözőkkel kisérletezgettem, egyik se vált be. Azóta áll, és már másokba kezdtem bele, amiket sikerült is befejeznem. Most már van kellő tapasztalatom, hogy folytatni tudnám, de a többi modell építése miatt is időhiány van. Másokkal is foglalkozom. Meg lehet hamarabb belekezdek egy Sprinter 4x4-be, mint hogy ezt folytassam. Mert van egy alvázam, amire csak rá kellene építeni a kasztnit.
Tamiya TA04 DriftSpec 7.1% CS Mod
Tamiya MAN TGX 10x4 Vontató
Robbe MAN F2000

06-20-22-007-69

Nem elérhető BaluGTV

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1185
  • Lakóhely:Eger
Re:Bruder Mercedes Sprinter
« Válasz #1 Dátum: 2011. Március 02. - 21:12:38 »
Vannak már képek a Sprinyóról?
70-381-95-97

Nem elérhető DreamsT

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 451
Re:Bruder Mercedes Sprinter
« Válasz #2 Dátum: 2011. Március 05. - 19:35:45 »
Szép jó estét.

Sokat töprengtem már rajta, hogy szakítsak már rá időt, hogy csináljak róluk pár képet.

De úgy döntöttem, hogy gyári kinézetüek, és így linkelek be gyári képeket, ahogy megvettem őket.

De mindezek közül egyetlen egy darab, ami nagyon kitűnik a többi közül, sőt teljesen egyedi !!! :o Erről lesz kép bővebben.

Legelőször egy alap Sprintert kaparintottam meg.



Tök jó, még mozgó kép :D

Utána sikerült leárazva vennem egy útkészletes Sprintert, ugyan annyiért mint egy "üres" Sprintert.



Ezután még mindig nem volt elég belőlük, vettem megint nagyon olcsón, egy Bobcat-es Sprintert is.




De még mindig vágytam egyre, amit meg akartam építeni, de megelőzött a Bruder gyár, és így lett egy ilyenem is :P ::)



Ez mind még gyáriak, kb így néznek ki, mint a képeken.


A legelső modellt, hogy megvettem, máris neki álltam szétszedni, és nagy terveim voltak vele, TÉNYLEG NAGY tervek !!! Csak így beharangozásnak, turbó csigát és intercoolert is építek bele ! :o 8)

Ez a modell már kb 3 éve készül, elkezdtem, sokat haladtam vele, a hajtással voltak problémáim, megcsináltam, nem működött jól, jött a másik ötlet, az se vált be. Itt-ott hibázott, egyik se volt megfelelő. Vagy gyenge volt, vagy nem tudtam szabályozni a nagy motort.
Így kb 2 éve csak áll szegény modellem.
Az alap ötlet, hogy egy Tuning Sprintert hozzak létre, nagy alufelnivel, szélesítéssel, egyedi merész fényezéssel, tuning lökössel, plató eltávolítással. Egy vontatót szerettem volna belőle létrehozni, ami után vagy tréler, vagy gumikat szállító pót akasztható :P ::)





Nah tehát valami ilyesmire gondoltam. De még csak itt tartok.
































Ennyi kép elég lesz?  :D Most már másképp áll.
Vissza kerültek bele a gyári fényszórók, 8 Led-del. A hajtás is más lett. De még nem működőképes.
Tényleg terveztem bele turbót. Világon első lenne a turbós elektromotor !!! ;D Bár fölösleges is !!
Úgy gondoltam, hogy a motorból kijövő levegőt elvezetni a turbóhoz, aminek a másik csigája meghajtaná a befele menő levegőt az intercoolerbe. Bár ez annyira felesleges, csak látszata lenne, hogy a csövek ide-oda mennek, mint az igazin. De akkor már működjön is úgy, hátha tol rajta egy kicsit. ;) Nem csak csövekkel akartam elérni a "turbósító" hatást, hanem turbó csigával is. Ez még nincs kész, de már a két kerék meg van, csak ki kell faragni. Az intercooler hát az meg egyszerüen nagyszerü, láthatjátok.


Tamiya TA04 DriftSpec 7.1% CS Mod
Tamiya MAN TGX 10x4 Vontató
Robbe MAN F2000

06-20-22-007-69

Nem elérhető gzax

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 4748
  • Noszmüller Gábor Madocsa & Paks ;-)
Re:Bruder Mercedes Sprinter
« Válasz #3 Dátum: 2011. Március 06. - 06:30:51 »
Hű Te is egy rendesen elborult elme vagy ám.....  ;D
Persze nem rossz értelemben... Nagyon jó lesz a gép!  :)

Üdv:Noszmüller  Gábor  +36 20/345-10-74
Spectrum DX7

Nem elérhető DreamsT

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 451
Re:Bruder Mercedes Sprinter
« Válasz #4 Dátum: 2011. Március 06. - 08:13:05 »
Ez még "kiskoromba" volt ;D

Azóta már sok új és merészebb ötlettel áltam elő :D
Tamiya TA04 DriftSpec 7.1% CS Mod
Tamiya MAN TGX 10x4 Vontató
Robbe MAN F2000

06-20-22-007-69

Nem elérhető BaluGTV

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1185
  • Lakóhely:Eger
Re:Bruder Mercedes Sprinter
« Válasz #5 Dátum: 2011. Március 09. - 20:44:10 »
Ez de jó lesz! Tetszik ám nagyon!  ;)
70-381-95-97

Nem elérhető DreamsT

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 451
Re:Bruder Mercedes Sprinter
« Válasz #6 Dátum: 2011. Március 10. - 20:33:17 »
Elkészülési idő kb 1 év ;D :o :'( :'( :'(

De nem kellene hozzá sok, egy 2.4 gHz vevő, motor (lehetőleg brushless), szabi, és még a kasztni kidolgozáson pár száz óra :o
Tamiya TA04 DriftSpec 7.1% CS Mod
Tamiya MAN TGX 10x4 Vontató
Robbe MAN F2000

06-20-22-007-69