Szerző Téma: Bevezető Gondolatok  (Megtekintve 1428 alkalommal)

Nem elérhető DreamsT

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 451
Bevezető Gondolatok
« Dátum: 2011. Január 25. - 10:23:02 »
Ide pár gondolatot írnék a gondolkodásomról, vagy a modellezéshez való hozzáállásomról...

A kamion modellezés nekem az alap. Erre lehet építeni. Képbe jöhet a tank, kiegészítők, tárgyak szállítása, hidak, épületek készítése hozzá, no meg a munkagépek építése. Itt jön be az a nagy precizitású, rengeteg gondolkodás órával kitalált kis gépezet, ami az embert élteti. Az a sok töprengés, a nagy kihívás és a masina elkészültekkor az a lüktető ragyogás. Na jó, ez nagyon érzelmesen hangzott. Lényege, hogy szeretem a kihívásokat és ezért szeretek modellezni.

Mindig a 100%-os élethűségre törekszem. Szerintem elég csak a látszat is, elég ha a funkcióját ellátja és nem tünik szembe a megoldás. Gondolok itt arra, hogy egy modellnél mozgatni kell pl: egy kart. Élőbe ezt hidraulikával oldják meg, de modellbe megoldhatod motorokkal is, csak azokat ne lássák, és a hatás ugyan az lesz, mint az igaziba. Ha erős is, akkor simán megfelel az élethű másságnak. Ugyan olyan, mint az igazi, csak másképp működik.
Ezért van az, hogy az élethűséget tudnám pontozni is. "Van" egy skála. Minden nem élethű tervezés ront az élethűségen. Gondolok itt arra is, ha egy csavar nagyon pici és észrevehetetlen, beleolvad a környezetébe, de ha ez már nagyobb, nem méretarányos csavar, akkor nem élethű. Ezért használok pici csavarokat, és lehetőleg nem lapos és csillag fejűeket, hanem telefonba is alkalmazott pici imbusz csavarokat például. Ezért nagyon nehéz az élethűséget elérni, bármilyen nagy a törekedés. A 100%-ot szinte lehetetlen elérni. De ami sokat dob a lantban és elengedhetetlen a 100%-hoz, az a vezető !! Enélkül nem élethű, ember nélkül nem megy gép, és ez szerintem kb 10%-ot is nyomhat a végső eredményben. Más dolgokkal meg nagyon nehéz elérni 10%-ot, ezzel meg elég könnyű.

Más oldalakon is láthatjátok műveimet, de itt olvashatsz róla a legtöbbet, Itt láthatod őket külön témákba szedve, egy helyen mindet, mert nekem BORSOD az első!

Megpróbálom itt úgy részletezni, hogy bárki belekezdhessen és állok rendelkezésére a segítségnyújtásban. Pár dolgot még be is vállalnék megcsinálásra, mert sok dolgot élvezek, élveztem építés közbe, amit ismét átélnék. Pár modellem, vagy kiegészítőm eladó is lesz. Ezeket itt mindig megtalálod majd.
Tamiya TA04 DriftSpec 7.1% CS Mod
Tamiya MAN TGX 10x4 Vontató
Robbe MAN F2000

06-20-22-007-69

Nem elérhető BaluGTV

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1185
  • Lakóhely:Eger
Re:Bevezető Gondolatok
« Válasz #1 Dátum: 2011. Február 09. - 21:30:21 »
Az élethűség nálam is első helyen van , de inkább a statikus modelleket részletezem szénné... ;)
70-381-95-97

Nem elérhető DreamsT

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 451
Re:Bevezető Gondolatok
« Válasz #2 Dátum: 2011. Február 09. - 22:25:21 »
És mit értesz statikus modellek alatt?  ::)
Tamiya TA04 DriftSpec 7.1% CS Mod
Tamiya MAN TGX 10x4 Vontató
Robbe MAN F2000

06-20-22-007-69

compcenter

  • Vendég
Re:Bevezető Gondolatok
« Válasz #3 Dátum: 2011. Február 12. - 20:00:48 »
DreamsT

találtam neked való csemegét



http://modellbau-franz.at/

Nem elérhető DreamsT

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 451
Re:Bevezető Gondolatok
« Válasz #4 Dátum: 2011. Február 12. - 22:51:33 »
Ahh nagyon nagyon szépen köszönöm, valami ilyesmit is akartam csinálni  :o :o

Csak sok terv kellene hozzá, hogy mi hogyan is működik benne. Mert ezt valódi aszfaltozó gépnek akarnám megcsinálni, hogy tényleg "útburkolatot" tudjon felhúzni, mint igaziba.

Gondolkodtam az "aszfalton" is, hogy azt miként érhetném el. Az jutott az eszembe, hogy eléggé finom homokot bevizezni, és úgy ledöngetni, az kellően összeállna főleg száradás után, egy baja van, az pedig a szine ::) Az aszfalt általában fekete, és ilyen hatást szeretnék elérni vele méretarányos kicsijében is.

Ameddig nem találok megfelelő aszfalt utánzató alapanyagot, addig hozzá se akarok kezdeni, mert lehet teljesen más beállítások kellenének a jobb és újra átgondolt aszfalt alapanyaghoz.

Hasonló kialakítású finisherben gondolkodok én is. Itt legalább látok róla több képet is, az építésről is, és a benne lévő funkciókról is.

Köszi szépen, hogy Gondoltál Rám  :P 8) ::)
Tamiya TA04 DriftSpec 7.1% CS Mod
Tamiya MAN TGX 10x4 Vontató
Robbe MAN F2000

06-20-22-007-69