Szerző Téma: Ausa mini dömper  (Megtekintve 1579 alkalommal)

Nem elérhető DreamsT

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 451
Ausa mini dömper
« Dátum: 2011. Január 30. - 00:48:25 »
Legujjabb szerzeményem ez.



Már rég terveztem egy ilyen átalakítását. Elgondoltam miként lehetne a funkciókat megvalósítani. Látom az alagút végét. Könnyűnek tünik. Minimum 4 csatornát igényel, de szerintem a 6 csatis távomat fogom hozzá használni.

Előlegként némi terv, amit megvalósítok az alap funkciókon ( gurulás, fordulás, billencs elfordítás, kiöntés ) kívül a kerekeket betömöm, nem lesz üreges, a kormány fordulni fog a helyzetnek megfeleően, sárga villogó a tetején, Led-ek elől-hátul.








Több kép itt:
http://rcpilot.hu/gall/auto/1343/2011013003804/ausa_mini_domper.html
Tamiya TA04 DriftSpec 7.1% CS Mod
Tamiya MAN TGX 10x4 Vontató
Robbe MAN F2000

06-20-22-007-69

Nem elérhető DreamsT

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 451
Re:Ausa mini dömper
« Válasz #1 Dátum: 2011. Október 29. - 18:37:37 »
Nos. Szétszedtem, hát nagyon meggyült vele a bajom, elég nehéz volt. Sok hülye patent elrejtve  :-\



De nekiláttam először a hajtás elektromosításának.
Ezzel kudarcot vallottam, mert azt akartam, hogy erős legyen, ezért egy nagy szervóban gondolkodtam, és bele is építettem.



Csak ezzel az a baj, hogy hihetetlenül lassú, és nagyon erős is. A csiga hajtásnak köszönhetően nagyon lelassúlt, ezért át kell építenem.
Amikor rá akartam tenni a burkolatot is, láttam, hogy el se fér, ezért nagyon szétvágtam, hogy rá tudjam tenni.
De végül oda még kell majd egy másik szervó is, ami semmiképp se férne el, ezért két mini szervót kell majd beleépíteni, egy a hajtásnak, egyet meg a billencs forgatásánka.
A mini szervóm már elfogyott, így félretettem rendelésig a projektet.

Üdv: DreamsT
Tamiya TA04 DriftSpec 7.1% CS Mod
Tamiya MAN TGX 10x4 Vontató
Robbe MAN F2000

06-20-22-007-69