Szerző Téma: HPI Savage x 4.6 meghajtott fogaskerék kérdés???  (Megtekintve 3211 alkalommal)

Nem elérhető fridel96

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 42
HPI Savage x 4.6 meghajtott fogaskerék kérdés???
« Dátum: 2011. Február 08. - 16:05:37 »
Sziasztok azért nyitottam ezt a témát mert némi segítégre szorulnék a címben említett autóval kapcsolatban. Az a probélmám hogy a a gyártó az autóhoz gyárilag műanyag fogaskereket ad és ezt nekem mindig ledarálta aztán meguntam a folytonos cserélgetést és vettem bele egy tuning acél fogaskereket ezek után most fordítva sült el a dolog és a motoron lévő meghajó fogaskereket darálta le és már tanácstalan vagyok és nemtudom mitévő legyek.
Ehhez kérnék segítséget.

A válaszokat előre is köszönöm: Fridel István

Nem elérhető kisg325

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 638
Re:HPI Savage x 4.6 meghajtott fogaskerék kérdés???
« Válasz #1 Dátum: 2011. Február 08. - 16:19:09 »
Hogyan lövöd be a foghézagot? Ajánlom azt,hogy egy nejlon zacskóból /olyan,amikbe az rc alkatrészeket adják,kicsit vastagabb/ kivágsz egy csíkot és azt betekered a fogaskerekek közé. Ha nem vágja szanaszét,akkor jó!

Nem elérhető tubi

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1344
    • Miskolci RC Modellező Egyesület
Re:HPI Savage x 4.6 meghajtott fogaskerék kérdés???
« Válasz #2 Dátum: 2011. Február 08. - 16:21:01 »
A fogaskerék csúszó tárcsáját lazábra vetted?
L. Krisztián telefon:+36304568681 
E-mail: posta@miskolcrc.hu mrcmegyesulet@citromail.hu

Nem elérhető fridel96

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 42
Re:HPI Savage x 4.6 meghajtott fogaskerék kérdés???
« Válasz #3 Dátum: 2011. Február 08. - 16:34:43 »
Mindkettőtöknek válaszolok:

 Ha nemis nejlonzsacskóval hanem egy papírt tettem közé és azzal állítottam be

Igen lazítottam aa tárcsán így már jobb egy fokkal

Nem elérhető tubi

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1344
    • Miskolci RC Modellező Egyesület
Re:HPI Savage x 4.6 meghajtott fogaskerék kérdés???
« Válasz #4 Dátum: 2011. Február 08. - 16:38:07 »
Akkor lazíts még! Egészen addig, még nem csúszik kigyorsításnál kicsit! Ha megvan, egy egész kicsit vissza húzod!
L. Krisztián telefon:+36304568681 
E-mail: posta@miskolcrc.hu mrcmegyesulet@citromail.hu

Nem elérhető kisg325

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 638
Re:HPI Savage x 4.6 meghajtott fogaskerék kérdés???
« Válasz #5 Dátum: 2011. Február 08. - 16:38:54 »
Nekem tapasztaltabb modellezők ajánlották a nejlont,mert az jobban tud hajlani,mint a papír. Én ezzel állítom a buggynál és hibátlan.

Nem elérhető fridel96

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 42
Re:HPI Savage x 4.6 meghajtott fogaskerék kérdés???
« Válasz #6 Dátum: 2011. Február 08. - 16:39:59 »
Akkor mindeképp megpróbálom :)

Nem elérhető fridel96

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 42
Re:HPI Savage x 4.6 meghajtott fogaskerék kérdés???
« Válasz #7 Dátum: 2011. Február 09. - 09:35:31 »
Akkor lazíts még! Egészen addig, még nem csúszik kigyorsításnál kicsit! Ha megvan, egy egész kicsit vissza húzod!


ezt még tegnap megtettem és így csak fém szemcsékkel találkoztam az autózás során

Nem elérhető batkaaa

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 36
Re:HPI Savage x 4.6 meghajtott fogaskerék kérdés???
« Válasz #8 Dátum: 2011. Február 10. - 20:18:12 »
lehet akkor érdemes lenne bevinni egy modellboltba hogy nézzék meg, mert ha a motoron baszod szét a fogaskereket az nem két forint lesz.
HPI Savage X 4.6


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Kornyik Attila

Nem elérhető tubi

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1344
    • Miskolci RC Modellező Egyesület
Re:HPI Savage x 4.6 meghajtott fogaskerék kérdés???
« Válasz #9 Dátum: 2011. Február 10. - 20:50:04 »
Én már többször megnéztem azt az autót! Ennél a típusnál ez gyári hiba! Alultervezett hajtáslánc!
Jó néhány ismerősömnek volt ezzel a típussal hasonló gondja és senki nem talált tökéletes megoldást!
A legtartósabb az, ha mind a két fogaskerék és a csapágyak újak és jól össze van állítva! és a csúszó tárcsa lazára van állítva!
Ezzel nincs mit csinálni! csak ki lehet mindent cserélni! Az viszont húzós...
A legtöbb boltos kukán nézne, de van aki marhaságokat beszélve okoskodna! Tisztelet a kivételnek.
L. Krisztián telefon:+36304568681 
E-mail: posta@miskolcrc.hu mrcmegyesulet@citromail.hu

Nem elérhető Graphx-34

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 118
  • 06-20-388-99-02
    • Nyíregyházi Modellező Egyesület
Re:HPI Savage x 4.6 meghajtott fogaskerék kérdés???
« Válasz #10 Dátum: 2011. Február 11. - 08:04:39 »
Sziasztok!

Ez nem gyári hiba,hanem beállítási gond.
Milyen kuplungharang van rajta, A gyári vagy a racing?
És milyen áttétel?

Nekem 10 litert ment eddig a műanyag spúr , racing haranggal alu pofákkal és nem papírozok meg zacskózok a foghézagállításnál.
Ja és egy lrp z28-al, ami köztudott egy lóval erősebb a gyári motornál.
És a spúrban gyárilag szerelt nyolcas van, kóvályog mint a részeg biciklis. ;D ;D
A spúr nálam kopra le van szorítva.Nagyon nehéz jól belőni , hogy ne csússzon túl , de ne is legyen fix, igy fix lett. ;D
Ha nagyon melegszik a harang , képes a spur meglágyulni és utána dara.
Ez lehet fém fém kerék párnál is , ha a melegtől összefeszül.
A racing harang hűtött , nem melegszik annyira.
Szorítsd le a spur anyáját és hagyj egy kicsit nagyobb hézagot.
Ja és nincs véletlenül beállva néhány csapágy a hajtásláncban,könnyen forog a váltó, kerekek, difi kihajtások ?
Ma megint jót repítettünk, megtanultam lezuhanni.))

Nem elérhető tubi

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1344
    • Miskolci RC Modellező Egyesület
Re:HPI Savage x 4.6 meghajtott fogaskerék kérdés???
« Válasz #11 Dátum: 2011. Február 11. - 11:32:58 »
Egy vékony pappírral lett beállítva foghézag és a csúszó tárcsa rugója éppen hogy elő van feszítve!
Így nem szabad ennie a fogaskerekeket!
A beállításán már túl van 100X hidd el!
A meghajtó fogaskerék erősített, a spur acél! Most annyira már nem kopik neki!

A gondot a kuplung ház csapágya és a spur fogaskerék tengelyének csapágya okozhatja szerintem!
Ugyan is ezeknek a kopása oldalirányú mozgást is eredményezhet! Így feszültség hatására nő a hézag és képes ledarálódni!



L. Krisztián telefon:+36304568681 
E-mail: posta@miskolcrc.hu mrcmegyesulet@citromail.hu

Nem elérhető fridel96

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 42
Re:HPI Savage x 4.6 meghajtott fogaskerék kérdés???
« Válasz #12 Dátum: 2011. Február 17. - 20:37:01 »
Sziasztok

Kérlek segítsetek mert énszerintem már mindent kibróbáltam és már nagyon szeretnék a hiba végére járni

Előre is köszönöm

Johnny007

  • Vendég
Re:HPI Savage x 4.6 meghajtott fogaskerék kérdés???
« Válasz #13 Dátum: 2011. Február 17. - 22:44:55 »
Szia!

Már régebben is olvastam a problémádat. Ma eszembe jutottál hát egy kicsit utána jártam a dolognak. Előszedtem az összes spuromat ( kb 15 db 43, 43 fém, 47, 52 ) különböző fogakkal. Szétszedtem egy 25-ös váltót és a meghajtó tengelyt befogtam egy szabályozható fordulatú fúroba, amit fixen rögzítettem. Elkezdtem a tengelyen cserélgetni a spurokat. Megdöbben vettem észre, hogy némelyik spur "üt". Tényleg: "Úgy kóvályogtak mint a részeg biciklisták !" Mikor jobban megnéztem akkor vettem észre, hogy mi a gond! Csak a használt spurok imbolyognak, mert a felodol rész mindegyiknél felvette a használt kuplungtárcsa alakját. Másik kuplungtányér felrakásakor a csak az első próbánál imbolygókat tettem fel és akkor azt vettem észre, hogy némelyik imbolygása megszűnt. Nem ragozom tovább,  ;)

Én azt javaslom, hogy nézd meg a kuplung tányért, hogy nem hajlott-e el? Illetve a kuplungtárcsa nem marta-e be a spur hátulján lévő felodolt? Továbbá az összerakásnál arra is figyelj, hogy a kuplung tárcsának van egy szögletes és egy kerekített oldala. A kerekített ( általában fényesebb ) legyen a spur felé. Én mindig így rakom össze., nekem ez jött be.  :D

Nem elérhető sterby

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 360
Re:HPI Savage x 4.6 meghajtott fogaskerék kérdés???
« Válasz #14 Dátum: 2011. Február 18. - 09:58:52 »
Az acél hajtott fogaskerék lehet még a ludas, valószínűleg túl kemény, próbáld meg aluminium spur fogaskerékkel. Sok helyen olvastam, hogy - speciel nem Savage hanem T-Maxx-os - probléma az acél spur kerék, hasonló okokból. Igazából egy jó kevlár vagy karbon-dúsított műanyag spurral sincs probléma, ha jól van hézagolva és a kuplung is jól van beállítva. Nekem a Rush még a gyári műanyag spurral megy, pedig nem mai darab, még egy motorcserét is megért. Speciel a hajtó fogaskekeret kellett csak cserélni, a spur még mindig kifogástalan.

Most jutott eszembe, biztos hogy a hajtott tengelyen a csapágyak rendben vannak? A legkisebb kotyogásnál is képes ütni a spur kerék.