Szerző Téma: Miskolci RC Modellező Egyesület  (Megtekintve 12307 alkalommal)

Nem elérhető M.RC.M. Egyesület

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 4
  • "Mindenki egyért, egy mindenkiért"
Miskolci RC Modellező Egyesület
« Dátum: 2011. Március 22. - 10:56:06 »



Üdvözlünk a Miskolci RC Modellező Egyesület témájában!



Egyesületünk alakulásának körülményei:


A rendszerváltás utáni évtizedekben, ez a méltán nagyszerű hobbi, új tagok és anyagi támogatások híján nagyrészt feledésbe merült, megszűnt szervezett formájában létezni kicsiny hazánk eme részén.
Néhány éve csupán, hogy újra elkezdődött szerveződni a Miskolc és környékén a modellező élet, mint autós, mint repülős fronton egyaránt.
Kezdetben, mint baráti társaság „klub” működtünk, de az idő teltével szükségessé vált egy hivatalos forma felvétele. Az utóbbi időben társaságunkat ért bírálatok, kritikák is arra sarkaltak minket, hogy rendezett, elszámoltatható szervezetet alapítsunk. Ennek eredményeképpen alakult meg egyesületünk, melynek fő célja a Miskolc és környezetében lévő városok, falvak modellezőinek összefogása!

Az egyesületbe Pártoló tag jelentkezését várjuk!

Ez Lehet minden olyan természetes személy, jogi személy, valamint jogi személyiséggel nem rendelkező szervezet, aki az Egyesület Alapszabályát elfogadja, valamint erkölcsileg és anyagilag támogatja az Egyesület működését. A tagfelvétel a rendes tagokra vonatkozó szabályok szerint történik. A pártoló tag, illetve képviselője tanácskozási joggal részt vehet a Közgyűlésen, szintén igénybe veheti az Egyesület szolgáltatásait, de tisztségre nem választható, szavazati joga nincs. Egyebekben jogai és kötelezettségei megegyeznek a rendes tagokéval.

A megfelelő, modellezésre alkalmas környezet kialakítása sajnos pénzbe kerül! Ezt kérjük, mindenki vegye figyelembe! Az egyesület közhasznú tevékenységet végez és a tagok részére tagdíj köteles! Az összegyűjtött összeget az egyesület céljainak megvalósítására és a feladatai elvégzésre fordítja!

Egyesületünk minden modellező ágat magába foglal. A különböző szakágak megvalósítása csak is a tagok elhivatottságától és munkájuktól függ!
Szeretettel várunk bárkit, aki egy remek közösség részesévé szeretne válni és részesülni szeretne az egyesület által nyújtott előnyökből!

Miskolci RC Modellező Egyesület jelentkezési segédlete:

Fontos, hogy mindenki tisztában legyen a szabályokkal, lehetőségeivel, jogaival.
Kérünk minden belépni szándékozó modellezőt, hogy figyelmesen olvassa át a Miskolci RC Modellező Egyesület alapszabályzatát és a reptérre vonatkozó szabályait!

Az egyesületbe lépéshez a „belépési nyilatkozatot” szabad kézzel kell kitölteni!
Amennyiben még a belépni szándékozó nem töltötte be a 18. életévét, a „szülői beleegyezési nyilatkozatot” a szülőnek kell ki töltenie.
Ez a két kitölthető dokumentum kinyomtatható formában elérhető.

A kinyomtatott, kitöltött, aláírt belépési nyilatkozatot, esetenként szülői beleegyezést kell eljuttatni az egyesülethez. Ez lehet postán, vagy személyesen.

A papírok az egyesület elnökénél is kitölthetőek személyesen. Ehhez előtte telefonos időpont egyeztetést kérnénk!

A dokumentumok innen letölthetőek: http://miskolcrc.hu/?page_id=14


Az egyesülettel kapcsolatos összes információt megtaláljátok a két hivatalos oldalunkon!


http://miskolcrc.hu

http://www.rc-miskolc.emiter.hu/

Kérjük bármilyen kérdésed, hozzászólásod van, az alábbi csatornák segítségével vedd fel velünk a kapcsolatot:

Lerch Krisztián telefon:+36304568681  e-mail: posta@miskolcrc.hu mrcmegyesulet@citromail.hu








Egyesületünk fő célja a Miskolc és környezetében lévő városok, falvak modellezőinek összefogása! Szeretettel várunk bárkit, aki egy remek közösség részesévé szeretne válni!
E-mail:  mrcmegyesulet@citromail.hu Telefon: +36304568681

Nem elérhető M.RC.M. Egyesület

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 4
  • "Mindenki egyért, egy mindenkiért"
Re:Miskolci RC Modellező Egyesület
« Válasz #1 Dátum: 2014. Március 11. - 20:36:20 »
Kedves barátaim!

Egyesületünk elérte működésének harmadik évét.  Ettől az évtől élhetünk a felajánlott személyi jövedelem adó 1% -ával.

A felajánláshoz szükséges információk:

Adószáma: 18271388-1-05

Az egyesület neve: Miskolci RC Modellező Egyesület

Az egyesület székhelye: 3526 Miskolc, Kassai utca 70. 4/3.

OTP Bank Nyrt. Bankszámla szám: 11734073-20014490

 Köszönjük szépen!

_______________________________
Miskolci RC Modellező Egyesület
http://miskolcrc.hu/
posta@miskolcrc.hu
Telefon: +36304568681 Lerch Krisztián



A téma le van zárva, mert az egyesülettel kapcsolatos fontos információkat fogjuk itt közzétenni!
A témával kapcsolatos hozzászólásokat ide kérjük írni: http://borsodircmodell.hu/index.php/topic,61.0.html

Köszönjük szépen!
Egyesületünk fő célja a Miskolc és környezetében lévő városok, falvak modellezőinek összefogása! Szeretettel várunk bárkit, aki egy remek közösség részesévé szeretne válni!
E-mail:  mrcmegyesulet@citromail.hu Telefon: +36304568681

Nem elérhető HC

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Magi István

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19535
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Miskolci RC Modellező Egyesület
« Válasz #3 Dátum: 2016. Június 14. - 11:39:30 »
Sziasztok!

Mi történik ott?
Mit csinálnak azzal gondozott RC reptérre?
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető HC

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Magi István
Re:Miskolci RC Modellező Egyesület
« Válasz #4 Dátum: 2016. Június 14. - 13:32:53 »
Úgy tűnik a besenyői önkormányzat felparcellázta....

Nem elérhető szabojo

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 45
Re:Miskolci RC Modellező Egyesület
« Válasz #5 Dátum: 2016. Június 14. - 19:51:20 »
Egy ideje mondom,hogy kell egy új hely,s nem kell megvárni míg megszűnik.
Most bekövetkezett.


Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19535
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Miskolci RC Modellező Egyesület
« Válasz #6 Dátum: 2016. Szeptember 03. - 21:31:52 »
Egy ideje mondom,hogy kell egy új hely,s nem kell megvárni míg megszűnik.
Most bekövetkezett.

 :(
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető HC

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Magi István
Re:Miskolci RC Modellező Egyesület
« Válasz #7 Dátum: 2018. Január 03. - 19:17:25 »
Fontos körlevél ment ki 18.-számmal minden klubtagnak! Ha esetleg nem kaptad meg, kérlek jelezd nekem!  ::)

Nem elérhető HC

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Magi István
Re:Miskolci RC Modellező Egyesület
« Válasz #8 Dátum: 2018. Január 12. - 09:37:54 »
Légtérkijelölés folyamatban! Klubhírlevél kiküldve, vasárnapig lehet véleményezni!

Nem elérhető HC

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Magi István

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19535
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető szabojo

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 45
Re:Miskolci RC Modellező Egyesület
« Válasz #11 Dátum: 2019. Szeptember 10. - 12:29:30 »
Sziasztok!

A következő az én észrevételem.
Pár éve űzöm ezt a szép hobbyt.
Aki ismer,tudja,hogy legalább két éven keresztül csak rendezvényekre,a miskolci reptérre jártam úgy, hogy nem volt mit repítenem.
Így tettem Sajóörössel kapcsolatban is.
Sok Miskolcival ellentétben ott voltam pár rendezvényen.
Mikor Magi Pistivel átvettük a miskolci klub életét,mert ezt sokan elfelejtik,akik nem ismernek minket,hogy ezt ketten visszük...
Új reptér kellett...
Jóformán csak ketten kutattuk,szemléztük a lehetséges helyszíneket.
Attila felajánlotta a segítségét a Sajóörösi hely használatával.
Itt jegyzem meg a következőket.
Meg kell értenie mindenkinek. Mindenki a lakóhelyéhez a legközelebb szeretne a hobbynak hódolni.
El sem tudjátok képzelni, milyen "harc" ment ezen.
Nagyon kényelmes az emberek többsége.
Sikerült egy szép helyen lévő területet találni.
Olyat,ami minden igényünket kielégíti.
Nagyképűség nélkül mondom a környéken egyik klub sem rendelkezik ilyen területtel.
Viszont, mint az egyik "vezető" hiányérzetem van a klubélettel kapcsolatban,azzal,ami máshol "működik".
Sajnos csak a "kemény mag" jár ki nálunk.
Ez pár embert jelent. Mi megpróbálunk együtt kint lenni a legtöbb alkalommal.
Itt reagálnék  Attila gondolatára a szombati nappal kapcsolatban.
A mi szombatunkat én szerveztem.
Egyáltalán nem volt szándékomban,az,hogy rászervezzem a Sajóörösire.
Nagyon régen voltam itt a fórumon.
(Van egy saját belső kommunikációs rendszerünk,azt használjuk.)
Kalanovics Zoli mondta, mikor meghívtam őket,hogy ütközik a két helyszín időpontja.
Mikor az embernek családja van,nehéz úgy szervezni,hogy mindenkinek a kedvére tegyél,s szeretnéd,hogy mindenki ott legyen.
Ezért nem változtattunk az időponton.
Így is volt olyan,aki a saját építkezéséről jött el pár órára...
Tiszteletben.tartottam azon két ember döntését,akiket a barcikai csapatból meginvitáltam,hogy Sajóöröst választották.
Viszont szerettem volna azt is,ha hazafelé menet benéznek hozzánk.

Ide kapcsolódva, többször is felmerült bennem a következő.
Van a klubunknak egy kiváló adotságokkal rendelkező területe.
Én személy szerint szeretném,ha a közeljövőben jobban ki lenne használva a terület.
Lennének ötleteim erre.
Többször jeleztem ezt a többiek felé .
45 elmúltam,egyedül nincs energiám mindezeket egyedül megszervezni.
(20 embert kicsábítani már komoly feladat,főként,ha nincs túlzott érdeklődés).
Szeretném,ha a két szomszédos klub és az Örösiek is több időt tölthetnének velünk együtt ,nálunk.

Pl. 09.21.-én szeretnénk kimenni Szlovákiába (már szervezés alatt) ,ide a határon túlra. Aszfalton "repülni" Rimasimonyiban vagy Bátkán.
Jó lenne,ha minnél többen mennénk,hely van,elférünk.
400-600 m aszfalt kifutó...
Viszünk pavilont...
Kint sütünk valamit...
Persze kell a jó idő is!

Üdv, Szabó Józsi

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19535
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Miskolci RC Modellező Egyesület
« Válasz #12 Dátum: 2019. Szeptember 15. - 19:06:16 »
Szia Józsi!

Az általad leírt dolgokat megértem és elfogadom.
De, egy valamit nem értek ha tagokat vagy kezdő Miskolci leendő RC modellezőket szeretnétek látni
a csapatban így hogy szeretnétek toborozni? Azt értem, hogy a privát levelezést ott oldjátok meg, holott a
Borsodi RC Modell Fórum is tudja ezt a funkciót! Én úgy látom, ha egy kicsit aktívabb élet lenne itt mind a két Miskolci témában hiszem hogy tudnátok új RC modellezőket bevonzani Miskolc és környékéről...
Azt is látnotok kell, hogy ha nem mutatjátok meg magatokat rendezvényeken, még ha Sajóörösön is van,
akkor hogy szeretnétek azt elérni hogy hozzátok is elmenjenek?
Úgy, mint régen ennek, úgy kéne működnie mint egy nagy közösségnek.
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető szabojo

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 45
Re:Miskolci RC Modellező Egyesület
« Válasz #13 Dátum: 2020. Január 25. - 11:08:55 »
Kedves Rc hobbik iránt érdeklődők...!

2017.-óta megszűnt a repterünk a "nagy reptér" területén. Új helyet kellet találnunk a hobbink gyakorlásának.
Sikerült egy jó adottságokkal teli helyet találnunk Onga település határában a tavak mellett.
(egyébbként ez hely,mármint a tavak kitünőek lennének hajós hobbinak is,talán még hidroplánozni is lehetne rajta. ugyanis van egy kieső tó,melyet nem használnak,még a horgászok sem.annak idelyén volt ilyen jellegű megkeresésünk a terület gazdái felé,de nem jártunk sikerrel.most hogy huzamosabb ideje letettük lábnyomainkat a területen,lehet megérne futni még egy kört kis segítséggel...)
Az évek múlásával a klubtagjaink száma megcsappant. Gondolom ezt máshol is tapasztaljátok.
Ezért volt számomra jó érzés hallgatni,hogy a modellező körben mindez máshogy alakul,szerencsére.
Van utánpótlás....
Ahogyan Miklós fogalmazott pont ezért lenne jó,ha egymás rendezvényein az adott lehetőségeket kihasználva minél többen ott tudnánk lenni.
Én személy szerint megpróbálom ezt betartani...
Bár sokszor már annak is örülünk,ha ki tudunk menni repülni.
Ezt próbáljuk ilyenkor,ha lehet csoportosan elkövetni.
Száz szónak is egy a vége...aki még érez magában vágyat a repülőmodellezés iránt,vagy csak szeretne megismerni minket,szívesen látjuk klubunkban.
Keressen minket bátran a hely adott,elérhetőségeink ismertek.

Facebook : /modellezoegyesulet.miskolcirc.5
e-mail:miskolcirc@gmail.com

Egy kicsit a terveinkről.:

-tavasszal mielőtt még a hobbinknak hódolhatnánk meg kell oldanunk a terület védelmét,melyet a terület árkolásával és egy sorompóval fogunk megoldani.
Sajnos mások is szeretettel használják időnkét a területet,csak nem modellezés céljából,s ezzel kárt okozva nekünk.

-mint minden évben,most is megtartjuk az évindító klubnapunkat (eszik,repül,beszélget)

-nyár közepén szeretnénk egy olyan klubnapot tartani,melyre minnél többen eljöhetnétek a környező klubokból,értem itt a tiszaújvárosi,k.barcikai klubokat,más ágazatból érkezőket

-nyár végeztével egy szokásos idényzáró klubnapunk lesz.

-van egy időpont,ez Onga város programja,a Görhe napok.Szeretném,ha bekerülnénk a programfüzetbe,s egy külsős helyszínként részt vehetnénk a programban.
(egész évben sok helyi érdeklődik a hobbink iránt,főként jó érzéssel. Szeretném,ha közelebbről be tudnánk mutatni nekik ezt a szép hobbit. Akár mindenki képviselhetné magát...
erről és a nyár közepén tervezendő programról a későbbiekben személyesen konzultálunk a "szomszédokkal"
De minden programról,repüléseinkről,berepülésekről képes beszámolóval jelentkezünk,itt,aki nem tud kint lenni,legalább itt találkozzon történéseinkkel...

Előre!  :)

Nem elérhető armonmiki

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi
  • *****
  • Hozzászólások: 373
Re:Miskolci RC Modellező Egyesület
« Válasz #14 Dátum: 2020. Január 25. - 13:33:56 »
Örülök, hogy tegnap kicsit személyesen is tudtunk beszélni és a folytatást majd pontosítjuk mikor hol.
Köszönöm, hogy elfogadtátok a meghívást. Talán a nagy létszám miatt most kevesebb időnk volt, de azt gondolom ebben a borsodi csapatban nagyon nagy erő van és sok jó ember. A terveitek nekem is tetszenek, de fontos lenne a pontos dátumokat meghatározni.
 :)
"az élet legfőbb értelme, hogy minden percét élvezzük."

Samuel Butler

Üdv. Juhász Miklós  30-7374804