Szerző Téma: Hogyan tároljuk?!  (Megtekintve 4308 alkalommal)

Nem elérhető

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 938
Re:Hogyan tároljuk?!
« Válasz #15 Dátum: 2010. Március 16. - 17:47:48 »
Szerintem a Litium érdekesen vegyül a vízzel.

Kitudja  ;D középsulis kémia tanárom mondása szerint "Minden csak megfelelő erő, hő és katalizátor kérdése" ;)
amúgy a sóra gondoltam :)

Nem elérhető abig

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 40
Re:Hogyan tároljuk?!
« Válasz #16 Dátum: 2010. Március 16. - 18:45:08 »
Sziasztok, IGEN-IGEN SÓS vízben kell elhaláloztatni. A sós víz mint dielektrikum vezeti az áramot tehát az akkut lassan lemeríti és ha netán valami gond lenne a víz hűti is. És Pittyunak nagyon igaza van, egy nem lemerítettt Lipol akkut nem szabad kukába ill. gyűjtő tárolóba dobni mert valami fémdarab,/akármi/ zárlatot okozhat és tényleg felgyúlhat ! Saját tapasztalatom alapján merem állítani a sós vizet mivel ilyen módon már legalább 4 drb. Lipol akkut döglesztettem meg :D ja és legalább 12 órára hagyd benne a mosdóban vagy fürdőkádban (biztos ami biztos).
Ezt csak nagyon csendesen jegyzem meg :-X én egy idő után egy éles késsel óvatosan megszurkálgatom a cellákat a víz alatt, ilyenkor szikrázást látni de mivel víz alatt van csak bugyborékolást eredményez és szerintem így hamarabb elhalálozik. De mindenkit figyelmeztetek hogy ezt csak a legnagyobb óvatosság melett tegye ha már legalább 3-4 órája vízben van és csakis víz alatt és arcot elfordítva. Aki úgy gondolja hogy ez butaságám NE TEGYE! Én kipróbáltam többször is, nekem semmi nem történt a víz alatti szikrázáson kívül. Jó és biztonságos akku döglesztést kívánok mindenkinek, Gabi
JR DSX9 II, LOGO 600SX, Extreme Flight 60" Edge 540T, Depron repcsik

pittyu

  • Vendég
Re:Hogyan tároljuk?!
« Válasz #17 Dátum: 2010. Március 16. - 20:52:49 »
Minél kevesebbet kelljen "dögleszteni". ;)

Nem elérhető abig

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 40
Re:Hogyan tároljuk?!
« Válasz #18 Dátum: 2010. Március 16. - 21:14:51 »
Egyetértek ÁMEN  ;)
JR DSX9 II, LOGO 600SX, Extreme Flight 60" Edge 540T, Depron repcsik

Nem elérhető vadász

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1069
  • Lakhely:Kengyel
Re:Hogyan tároljuk?!
« Válasz #19 Dátum: 2011. November 22. - 20:42:39 »
Canary sport-40, Curare, Park Master, Ultron, Yak-54, S-bach, GS Racing, Phoenix 2000, Zephyr

Nem elérhető smithbandi

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 658
  • Lakhely:B.A.Z.-Tarcal
Re:Hogyan tároljuk?!
« Válasz #20 Dátum: 2012. Október 07. - 20:28:14 »
Érdekesen és jól leírtátok a témát!Nekem eszembe se jutott volna hogy le is kell meríteni:)
Spektrum dx6i
TT Mini Titan e325 se