Szerző Téma: gagyi cuccba kristály utólag  (Megtekintve 1433 alkalommal)

hugyimugyi

  • Vendég
gagyi cuccba kristály utólag
« Dátum: 2011. Május 03. - 14:12:21 »
segítség kéne... csak abban kéne hogy egy nem profi modell elektronikába, hanem tescós stb vevő elektronikába amiben nincs kristály hanem csak IC , abba hogyan lehet utólag kristályt rakni.. mert pár napja vettem egy leharcolt autót de elég igéretesnek tűnik.. 2motor hajtja a hátsókereket + 1 szervó a korményzást.. adót persze nem adtak hozzá.. amikor szétkaptam akkor nézem nincs hely a kristálynak, gondolom ez afajta bucsus termék lehet..

Nem elérhető Tapsi

  • Jedi Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1089
Re:gagyi cuccba kristály utólag
« Válasz #1 Dátum: 2011. Május 03. - 20:49:32 »
Hello.
Szerintem járhatóbb az az út, ha raksz fel egy képet az autó belsejéről, vagy valamilyen tipust írsz. (Nikko stb.)
Elképzelhető, hogy akad hozzá távirányító valakinél.
Sokat segítene a freki is, 27Mhz, 40Mhz.
Üdv.

Nem elérhető gzax

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 4746
  • Noszmüller Gábor Madocsa & Paks ;-)
Re:gagyi cuccba kristály utólag
« Válasz #2 Dátum: 2011. Május 04. - 09:14:07 »
Hy
Vagy tegyél bele egy másik vevőt...
Persze ez problémás lehet mivel ezek a játékok általában integrálva tartalmazzák a vevőt a szabályzó elektronikával....
Szóval akkor már mehet bele új szabályzó is. Vagyis egyszerűbb ha alaposan átépíted és kap mindjátr profi cuccokat.
Már ha érdemes annyit fordítani a kasznira.

Üdv:Noszmüller  Gábor  +36 20/345-10-74
Spectrum DX7

Nem elérhető Tapsi

  • Jedi Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1089
Re:gagyi cuccba kristály utólag
« Válasz #3 Dátum: 2011. Május 04. - 20:49:13 »
Nagyon sok ilyen autót alakítottam át modell elektronikával. Aztán addig űztűk őket míg az elektronika körül lepusztult az autó. Jó móka volt, de aztán eluntam a szerelést. ;D

hugyimugyi

  • Vendég
Re:gagyi cuccba kristály utólag
« Válasz #4 Dátum: 2011. Május 04. - 22:21:17 »
már kicseréltem.. kapott másik szervót meg egy fordulatszám szabályzót és egy vevőt.. csak elég gyehenán megy... túl lassú... erre valami megoldás? több feszt nemtudok neki adni már.. másik motor kéne bele szerintem...

Nem elérhető Tapsi

  • Jedi Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1089
Re:gagyi cuccba kristály utólag
« Válasz #5 Dátum: 2011. Május 04. - 23:00:45 »
Sajnos ezeknek az autóknak általában 9,6-12V akksijuk van. A feltöltött 2 cellás modellautó akku meg max 8,4V. Kevés neki a táp. A motorcsere elég macerás, ha pedig az áttételt változtatod, akkor gyorsabb lesz, de veszít a nyomatékból, esetleg lefüstöl. Megpróbálhatod 7 cella NIMH akkuval, ha a szabályzö bírja, de ezt már csak saját felelősségre. ;)