Autómodellezés > Robbanómotoros autók

Motor beállítás

(1/1)

Adee:
Sziasztok!

Van nekem egy Ferrari rc f2005-ös gépen(újságos). A probléma az lenne vele hogy a motor egyszerűen nem tudja felvenni az alapjáratot, néha jár szépen kb 10 mp-ig aztán leáll. De legtöbbször mikor beindítom egyből magas fordulaton pörög. A karburátorja egyszerű van rajta egy üzemanyag szabályzó, és egy levegő szabályzó, már minden fajta kombinációt próbáltam, de nem akar egy normális fordulatot felvenni. A kérdésem min, és hogy állítsak, hogy vége tudjam élvezni az autókázást is ne csak padon legyen. Üzemanyag az 20%os nitro-s.

BK_Attis:
Van valami változás az autóddal kapcsolatban?  ???

Tapsi:
Hello.
Nem igazán értek a nitrós modellautókhoz, de 1:1-es méretarányú karburátort szereltem egy párat.
Ha jól értem, akkor hidegen magas az alapjárat, vagyis a keverék dús, majd üzem közben, leesik és leáll.
Át kellene nézni az egész karburátort, tömítéseket, fals levegő, akadó pillangószelep, (ha van), tüszelep, alapjárati fúvóka, üzemanyag szűrő.
Lehet, hogy nagyon mellé lövök, de a hőtágulás okozhat fals levegő miatt keverék szegényedést.

vadász:
Sziasztok!

A probléma: Mikor sikerül alapjáratot állítanom "nem mindig sikerül"! Gázadásra lefullad a motor. Magas fordulaton szépen dolgozik jól veszi a fordulatot 25% Jets üzemanyag. Picit unom már a startpadon való autózást, gondolom a szomszédok is. ;) :D "kb egy hete"

HELP!!!!
Üdv:Vadász

vadász:

--- Idézetet írta: vadász - 2017. Augusztus 22. - 10:55:28 ---Sziasztok!

A probléma: Mikor sikerül alapjáratot állítanom "nem mindig sikerül"! Gázadásra lefullad a motor. Magas fordulaton szépen dolgozik jól veszi a fordulatot 25% Jets üzemanyag. Picit unom már a startpadon való autózást, gondolom a szomszédok is. ;) :D "kb egy hete"

HELP!!!!
Üdv:Vadász

--- Idézet vége ---

Probléma megoldódott! Hatalmas köszönet Szilágyi Csabának!! Igazán segítőkész remek ember!

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

Teljes verzió megtekintése