Szerző Téma: Skymaster F-16  (Megtekintve 8427 alkalommal)

compcenter

  • Vendég
Skymaster F-16
« Dátum: 2011. Szeptember 08. - 20:00:07 »
ARF PLUS F-16 (1/8) PRO version  Complete Kit



Special $ 1895,-(Combo)
(included: L/G. Air kit. Fuel Tanks. Tailpipe. Cylinders. Hardware. cockpit details.)  

Scale: 1/8

Length: 74 1/3" (1878 mm). Wingspan: 51" (1300mm).

Power: 12~17Lb (5~8kg) thrust  

Radio: min.4 ~ 6 Servos required  

When you purchase the ARF PLUS Pro -16 1/8  kit you will receive the Jet Cat P-80SE price at $2350.00 USD (LIMITED ONE P-80SE  or K-80E PER KIT)    

compcenter

  • Vendég
Re:Skymaster F-16
« Válasz #1 Dátum: 2011. Szeptember 08. - 20:12:17 »
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=vMGSoLam8HM&feature=related[/youtube]

Nem elérhető gzax

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 4748
  • Noszmüller Gábor Madocsa & Paks ;-)
Re:Skymaster F-16
« Válasz #2 Dátum: 2011. Szeptember 08. - 20:41:13 »
Hű de komoly !

Üdv:Noszmüller  Gábor  +36 20/345-10-74
Spectrum DX7

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19616
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Skymaster F-16
« Válasz #3 Dátum: 2011. Szeptember 08. - 20:55:19 »
 :o :o :o

Na, látom, milyen gépem nem lesz soha.  :'( :'( :'(
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető gzax

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 4748
  • Noszmüller Gábor Madocsa & Paks ;-)
Re:Skymaster F-16
« Válasz #4 Dátum: 2011. Szeptember 09. - 12:05:49 »
Nekemsem lesz ilyen mert qrva sokba kerülne a szemműtétem.....  ::)
De attól még gyönyörű és remélem Józsinak lesz és láthatom élőben repülni.
Biztos nem ok nélkül tette ide  ;) 8)

Üdv:Noszmüller  Gábor  +36 20/345-10-74
Spectrum DX7

compcenter

  • Vendég
Re:Skymaster F-16
« Válasz #5 Dátum: 2011. Szeptember 09. - 12:35:00 »

Nem elérhető gzax

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 4748
  • Noszmüller Gábor Madocsa & Paks ;-)
Re:Skymaster F-16
« Válasz #6 Dátum: 2011. Szeptember 09. - 13:32:46 »
Ez is nagyon jó  :D

Üdv:Noszmüller  Gábor  +36 20/345-10-74
Spectrum DX7

Nem elérhető raidflyerf16

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 38
Re:Skymaster F-16
« Válasz #7 Dátum: 2011. Szeptember 13. - 09:51:19 »
Uraim!
Köszönöm a bizalmat! Ez a moderátori szerep, új, de megbírkózom vele.... ;) 8) :-*
Nagyon szívesen megosztom az eddigi tapasztalataimt, ebben a kerozinos kategóriában (is)!
Jöhetnek a jó kérdések......de előtte azért nézzétek át a másik fórumon a topikomat, rengeteg infó van
benne, nomeg képek a RaidBull-omról....meg az előtte repült ThunderBird-es F16-ról.

Nos...itt vannak a képek,(egy részük, jön a többi is)

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
PIHEN A DARAB AZ ASZTALON, AHOL MŰTENI IS LEHET!!!
-------------OOOOOO----------OOOOOOOOOO----------
A tartályrendszer: az egyikbe be van integrálva a füstölő-tartály....nem sok, de látványos!


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Itt látszik a PowerSystem, a Spektrum vevőkkel a hasában. Egyébként "megtértem", eddig az EMCOTEC volt a favorit, de Deutsch Úrék nagyon sokat fejlődtek, mialatt az EMCOTEC ült a babérjain....Mostmár a PowerBox a sláger....nem csak nálam!!

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Ez pedig k...va jól néz ki. Vannak még hasonló fotók....CNV csinált néhány profi darabot, a honlapján megtalálható, Keszthelyen készültek....
A többi kép....kommentár nélkül, de ha van kérdésed.....szívesen megválaszolom!!!

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

üdv.:raid

Nem elérhető raidflyerf16

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 38
Re:Skymaster F-16
« Válasz #8 Dátum: 2011. Október 03. - 16:22:19 »
Hi Urak és F16-ot szerető pilóták!

A hétvégén, végre összeállt minden, nem mintha előtte rossz lett volna a rendszer.....
De, már a kezem is érezte a modellt......Ő pedig hálás volt, a kevés hibáért...  ;) :D 8) :-*   
Helyén van a súlypont, ami elég fontos egy ilyen masinánál!
Ez azt jelenti, hogy finoman el tud emelkedni a talajról, persze, ha a pilóta hagyja .
Tehát szépen scalesen is fel tud szállni, valamint, erőből, 6-8 m "gurulás", gyorsulás után, szinte azonnal függőlegesen, megfűszerezve a füsttel és néhány orsóval, hagyja el a talajt!
Az "RaidBull" annyira jó tulajdonságokkal bír, hogy fékszárnyak (flapp) nélkül és vektor-segítség nélkül is hibátlanul végzi a felszállást. Erre úgy jöttem rá, hogy az egyik startom előtt a "normál" repülési fázisban volt a masina....tehát se velktror, se flapp nem volt.......csak annyit vettem észre, hogy némileg több magassági kellett az elemelkedéshez. Annak idején, Seba Uram említette, hogy a fékszárnyakra nem feltétlenül van szükség, de a felszállást és a leszállást nagyon tudják segíteni, főleg ha a pálya nem a leghosszabb!  :D Egy szó mint száz.....a projekt teljes sikernél tart jelenleg. Már volt némi próbálkozás a lassú, függőleges emelkedésre, ami majd a lebegés előszobája lesz. Nagyon biztosan tartotta az irányokat a darab. Természetesen, itt van jelentősége a gyróknak(csűrő,oldal), szépen tartották ezt a két irányt, én pedig a tolóerővel és a magasságival foglalkoztam. Pedig.....ebben a "normál" repülésben, ahol ezt a lassú emelkedést próbáltam, a gyrók nem igazán "érzékenyek". A 3D-s állásban a gyrók 30% "erősebben" dolgoznak, de ezt sajnos még nem "élvezhettem".Ide még nem mertem "felkapcsolni"!  :( :D 8) 
A turbinában már 5.3 Óra van....ez számomra is meglepetés volt! Ha ebből leveszünk kb 10%-ot...ez a földi próba ideje.....legalább 4.5 óra a levegőben töltött idő!!! Ebban csak az a "rossz", hogy ezek a startok (kb 45) hosszú időre vannak elosztva.......jobb lett volna, ha alkalmanként 4-5 starttal jött volna össze ez az idő......
De legalább szoktam a modellt, meg Ő is engem. :D 8)
A modell igen jó indulatú, semmi kilengés, akaratoskodás, billegés, bizonytalanság. Fantasztikusan iránytartó, minden sebességi fokozatban! A leszállás is, az Ő részéről Patent, max. a pilóta kezét kellett(volna), régebben "elveregetni". A fogyasztás nagyon gazdaságos. Startonként általában 3 lityit használ el, tehát a leszálláskra bőven van idő. Lehet szépen gyakorolni a behelyezkedéseket és csak akkor letenni, ha minden "klappol". 1 start általában több mint 6 perc.....ami ugye elég ebben a kategóriában. A 3 lityit is inkább bővebben számoltam, mivel a 3 tartályban egyformán 2-2 liter üza. van, ebből a fő tartály mindig maximumig volt leszállás után, a másik kettőben pedig 2x 1/3 nyi anyag maradt.......
Ebből látszik, ha valaki jól túlmotorozza a modelljét, az üza. fogyás nem lesz (sokkal) több, mint egy kisebb motorral. Az eredmény pedig az, hogy bőven van tolóerő tartalék, ha netán (?) szükség lenne rá.... :D 8) 
Nemsokára készen lessz az orsegédszárnnyal ellátott szárny-párom is, ettől azt várom, hogy a felszállás és a leszállás is sokkal rövidebb távon fog "lezajlani".
Ezt a modellt, mind repülési szempontból, mint technikailag nyudodtan javasolhatom, mindenkinek. Ha minden követelménynek megfelel az építés, meg a biztonság, nagyon hálás, jól kezelhető repülő!
A hétvégén a kés repülést is kipróbáltam, nem lett a legszebb, de ebben a figurában még éreztem a "zabszem-hatást", kicsit féltem tőle......nem kellett volna! Ezt is szépen csinálja, stabilan repüli. Természtesesen a vektor rásegítés elengedhetetlen......mert mint tudjuk, "felület" a késrepüléshez, nem igazán áll rendelkezésre.

üdv.:raid

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19616
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Skymaster F-16
« Válasz #9 Dátum: 2011. Október 03. - 16:34:36 »
Szia raid!

Megszeretném kérdezni a számszakilag egy ilyen gép az utolsó csavarig mennyibe kerül úgy , hogy a nulláról kezded?  ???
Vannak még képeid és videóid a repüléseidről?  ???

Üdv.: BK

Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető vadász

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1069
  • Lakhely:Kengyel
Re:Skymaster F-16
« Válasz #10 Dátum: 2011. Október 03. - 16:48:44 »
Szia raidflyerf16!
Ezúton is szeretnék gratulálni a hétvégi surjányi repülésedhez, csodálatos látvány volt!
Üdv:Peti
Canary sport-40, Curare, Park Master, Ultron, Yak-54, S-bach, GS Racing, Phoenix 2000, Zephyr

Nem elérhető raidflyerf16

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 38
Re:Skymaster F-16
« Válasz #11 Dátum: 2011. Október 03. - 17:16:33 »
Köszönöm a dícséretet!
Igyekeztem, a körülmények pedig tökéletesek voltak.
Igazán mondhattad volna, hogy Te, itteni klubbtag vagy ;)
no majd legközelebb...... ;)
üdv.: raid, Juhász András
ps.:Az árat nehéz kiszámolni......majd igyekszem, de nem igérem....minden "relatív".
Egyáltalán nem az ár a lényeg.....

Nem elérhető Péter

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 817
Re:Skymaster F-16
« Válasz #12 Dátum: 2011. Október 03. - 17:33:02 »
Köszönöm a dícséretet!
Igyekeztem, a körülmények pedig tökéletesek voltak.
Igazán mondhattad volna, hogy Te, itteni klubbtag vagy ;)
no majd legközelebb...... ;)
üdv.: raid, Juhász András
ps.:Az árat nehéz kiszámolni......majd igyekszem, de nem igérem....minden "relatív".
Egyáltalán nem az ár a lényeg.....
Na de azért kiváncsiat vagyunk a hozzávetöleges árra hisz Te irtad hogy a JET Kb. duplája mint a tobbanómotoros amit én kételkedve fogadtam de lehet hogy tévedtem. Szóval +- 30% toletanciával számolva menyit is kostált??
Üdv. Péter

Nem elérhető raidflyerf16

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 38
Re:Skymaster F-16
« Válasz #13 Dátum: 2011. Október 03. - 19:43:00 »
Uraim!
Továbbra is azt mondom, az én gépem ára......nem viszonyítási alap!
Ebben minden a fölső kategóriába tartozik.
Mondok egy példát: gyrók, ATC-kifejezetten jet-gyrok, az ár: 195-225 EUR/db
PowerboxSystem......RoyalSpektrum....4 satelittel....kb 750 EUR, beállító monitorrral, vezérlésel együtt.
Nos az ATC gyro helyett, egy egyszerűbb gépben megfelel a Futaba 401-es.....nagy különbség--árban.
A PowerBoxból sem kell a legdrágább. 100-150 körül már megáll egy jó fajta "agy".
Az árkérdés pont olyan, mintha abból indulnál ki egy gépkocsi vásárlásnál, hogy mennyiért kaphatsz egy sport mercit.
Bocsi, de az én masinám, legalább is itthon, mondjuk, hogy csúcsmodell. Biztos, hogy mindenki, ezt akarja megvenni?
Azt is tudni kell, hogy ebben a modellben, meg a tesójában benne van majdnem minden, amit az elmúlt 10-20 évben összehoztam! Mielőtt belevágtam az F16-os projektbe, mindent, hangsúlyozom mindent eladtam, ami nem volt szoros összefüggésben a jetezéssel. Tényleg jó lenne, ha nem az én modellem ára lenne a kiindulópont!

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19616
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Skymaster F-16
« Válasz #14 Dátum: 2011. Október 03. - 20:10:47 »
Szia raid!

Isten ments, hogy én a te modelled árát feszegetném.
Csak ezt szerettem volna megtudni mennyiből lehetne már egy kis alap jet-et összehozni?
Természetesen egy olyan alapét amivel már érdemes kezdeni.

Üdv.: BK
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com