Szerző Téma: Könnyen megépíthető 120-as Csupa  (Megtekintve 5002 alkalommal)

Nem elérhető eduardo

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 702
Könnyen megépíthető 120-as Csupa
« Dátum: 2011. Október 10. - 19:57:00 »
Gondolkodtam.. és arra jutottam, hogy megérdemel egy topikot, de ha máshogy látjátok, nyugodtan szóljatok, vagy pakoljátok kedvetekre  ;)

Szóval már korábban is írtam, hogy építettem egy gyorsan összerakható, vagyis összeépíthető csupaszárnyat.
Ezt egy a fórumon látható képről koppintopttam természetesen a saját számízére alakítva.
Fő szempontok:
-mivel nem voltam, és vagyok túl profi így könnyen vezethető, és kilassítható gépet szerettem volna...
-építéssel is voltak problémák, főleg időbéli... ezért a lehető legegyszerűbb, és legolcsóbb, mégis strapabíró, és aránylag precíz testet szerettem volna létrehozni...
-súlyban sem voltam elengedve, de talán ez lett volna a legorvosolhatóbb.

Nekikezdtem! ;D
Mára már több is épült, szerencsére nagyon jókat hallok vissza a reptetőtől, és mivel legtöbbször együtt reptetünk, láthatom is kezeim munkáit... :P
Konstrukció:
Test az az itthon építkezésből több kartonnal visszamaradt hivatalos nevét nem tudom, de HUNGAROCEL! Először féltem, hogy  ::) ::) talán gyenge lesz, meg sérülékeny..... szerencsére nem az.
2cm vastag.
Itthoni táblák, de gondolom máshol is így van 50cmx100cmx2cm-ek.
Itt nézegetve a Styroman féle gépeket , és videókat, én egy picivel megnövelve a felületet a következő méretekhez jutottam:
A képet az RcPilot.hu tárolja.

1 táblát elfektetünk, úgy hogy felénk van az 1m-es része...
bal élen felmérünk 15cm-t
majd a felénk lévő élen jobbra 60cm-t , itt fel 20cm-t és ezt a pontot összekötjük a bal felső sarokkal!
Sajnos erről az iménti kép ad legjobban rálátást :(
Ezt megismételjük egy másik táblán. és kész is van a test alapját adó 2 négyszög.
összeillesztve így néz ki: A képet az RcPilot.hu tárolja.

Mivel az ár is jelentősen befolyásolt így karbon és társai merevítés ként szóba sem jöhettek!
Maradt a balza lapocskák élébe állítva :)
A képet az RcPilot.hu tárolja.
A képet az RcPilot.hu tárolja.
A képet az RcPilot.hu tárolja.

Persze ezt kicsivel lejjebb is megismételve, úgy, hogy a gép orra van az inerciarendszerben az y tengely + irányában ;)

Propellernek kivágtam a helyet, bár ez most az egyik  barátomnak lesz, és nem propseverrel helyezi fel, így kissé kijjebb lesz mint, hogy beágyazódjon, de megszokásból kivágtam:
A képet az RcPilot.hu tárolja.
A képet az RcPilot.hu tárolja.
A képet az RcPilot.hu tárolja.

És bár a képeken egy vékony balza csíkot tettem oda, de a végére mégis egy szélesebb kerül majd oda a rákerülő " kabin " és összetartási problémák miatt.
A KABIN ;D:
A képet az RcPilot.hu tárolja.
itt látható alul  :o
itt pedig már ráhelyezve a szárnyra... vagyis a gépre  ;)
Balzával határolva kívül és belül megfelelő méretű helyeket kihagyva az aksinak, amelyet minél előrébb szeretek helyezni a csupaszárnyaknál, vevőnek szabályzónak ....


A képet az RcPilot.hu tárolja.
Következő probléma volt a motor felfogatása.... Szerencsére a van egy pont olyan motorom, mint a srácnak, így mérettel nem volt gond..
2db 5mm-es balza lapocskát jelen esetbe 4cmx4cm-eket ez függ a motorra szerelhető kis felfogatókereszttől...
szóval ezeket átfúrtam(csillagcsaarhúzvalXD) a motorfelfogatón található lukakon keresztül!!!!FONTOS EGYBE KELL A KETTŐT!!!! és a tengely helyét, mivel most a "seggére" tesszük a propellert!
Ezek közé a lapok közé betettem 4 db 4-es anyát, amelyekhez majd fogatni fogom a motort.... és belecsavartam az apát...
ezután körbe nyomtam őket melegragasztóval, és a két lapot gondosan a lyukak szerint összeillesztve kitöltöttem a maradék helyet is ragasztóval... úgy hogy a tengely, és a csavarok lyukába :D ne menjen... és megkötött...:
A képet az RcPilot.hu tárolja.
A képet az RcPilot.hu tárolja.
A képet az RcPilot.hu tárolja.
és mint a következő képen látható is, hogy az elején említett akkor még vékony, mostanra rájöttem, KESKENY  ;D balzacsíkot felváltotta egy vagyis két fél a profilra illeszkedő....
A képet az RcPilot.hu tárolja.
A "KABIN" fedelét a legegyszerűbben akartam megoldani, mégis könnyen kezelhetőt próbáltam kreálni, így egyszerű balza lap lett:
hátsó részén két műanyag zsanér elején pedig sajátos rugós "zár":
A képet az RcPilot.hu tárolja.
A képet az RcPilot.hu tárolja.
A képet az RcPilot.hu tárolja.
A képet az RcPilot.hu tárolja.
Na és itt tart a mostani gépezet... ja igen a csűrőlapok.... balza lapok lettek valamelyik képen látható is... irányba vágva a szélső élekkel, és ezzel párhuzamosan mind a két szélét. 5cm- szélesen 05cm vastagból...
A test eddig nekem 3 patron ragasztó, 2 tábla hungarocel, és2 10cmx1mx 0,5cm-es balzalapba került.... élek bevonását tervezem még isofloor lappal, de majd hozok képeket..
Elnézést a gyér minőségért, de telefon van csak a közelemben....
Remélem sokan kedvet kapnak és megépítik!!
Az elektronikát hamarosan közlöm, és egy végösszeget számolva közösen eldöntjük, megéri-e építeni  ;D

Köszönöm, hogy benéztél, és tényleg csak jókat mondhatok, szóval megéri megépíteni, de azért várd ki a végét...

II.Kiss Endre

Nem elérhető vadász

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1069
  • Lakhely:Kengyel
Re:Könnyen megépíthető 120-as Csupa
« Válasz #1 Dátum: 2011. Október 10. - 20:48:12 »
Szia!
Várom a további fejleményeket, nagyon meg győző precíz kis gépnek néz ki.
Üdv:Vadász
Canary sport-40, Curare, Park Master, Ultron, Yak-54, S-bach, GS Racing, Phoenix 2000, Zephyr

Nem elérhető eduardo

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 702
Re:Könnyen megépíthető 120-as Csupa
« Válasz #2 Dátum: 2011. Október 10. - 20:52:53 »
Hát a precizitáshoz több idő kellene, de REPÜL, és meglehetősen jól...
tisztálkodás, és jönnek az infok....
II.Kiss Endre

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19595
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Könnyen megépíthető 120-as Csupa
« Válasz #3 Dátum: 2011. Október 10. - 21:56:41 »
Szia eduardo!


Gratulálok a csupádhoz.  ;)
A csupák nekem is tetszenek és szeretem is ami van nekem.  ;D
Szerintem, repülhetőségben lehet, hogy vetekszik bármely kezdőgéppel.  ::)
 
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető eduardo

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 702
Re:Könnyen megépíthető 120-as Csupa
« Válasz #4 Dátum: 2011. Október 10. - 22:28:27 »
Szia
Egyet értek... Ha kellőképpen elöl van a súlypont... akkor egészen könnyen vezethető sőt viszonyításként egy cessna 182 hát azon tanultam meg, és valami  elképesztő élmény volt utána:D tiszta nyugodt voltam ... Én majd a következő lépéseknél látszani fog, hogy amikor még tőlem is kezdőbb vezeti, akkor ragasztottam a két szélső élére 1-1 isofloor lapot, így sokkal lomhább lett, és nem bosszul meg minden hibát... de ezt még most nem tudhatod  ;)
Szép időt, jó repülést!ui:a konfig perceken belül!
II.Kiss Endre

Nem elérhető eduardo

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 702
Re:Könnyen megépíthető 120-as Csupa
« Válasz #5 Dátum: 2011. Október 10. - 23:12:28 »
motor:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__4701__hacker_Style_Brushless_Outrunner_20_28M.html

de tökéletesen megy egy kis towerpro csengő mocival is.
ESC:http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__6460__Hobbyking_SS_Series_25_30A_ESC.html
2Szervo:http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__662__HXT900_9g_1_6kg_12sec_Micro_Servo.html
propeller:http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__10058__GWS_EP_Propeller_RD_9047_228x119mm_6pcs_set_.html
zsanér:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__8282__Nylon_Pinned_Hinge_16x28_5_10pcs_.html
nem tudom a nevét, de kell: :D
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__8519__Linkage_Stopper_M3x2xL11_2mm_10pcs_set_.html
meg ez isa tolórúd másik végére:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__8421__Nylon_Clevis_2x29mm_10pcs_.html
kormányemelő:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__8419__Control_Horns_16x20mm_10pcs_.html
ha a távirányító nem tudja V-mix:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__4170__GWS_V_Tail_Mixer_II_200_step_.html
És még 2 szervohosszabbító 50cm-es... vagy 30-as.
Eddig:
37,65$
postával: 47,65$
ha kell hozzá távirányító, vevő, és aksi, az jelentősen megnyomja mind az árat, mind a szállítást:
aksit ennél jobb árérték arányút... hát nehéz találni:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__9164__Turnigy_1000mAh_3S_25C_Lipo_Pack.html
eddig:43,26$
postával:53,26$
És most fájdalom, de aki most kezd el netalán tán ennek a gépnek a hatására modellezni ;D annak sajnos venni kell egy távirányítót is, amelyből nm érdemes a leggagyibbat...
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__8992__Turnigy_9X_9Ch_Transmitter_w_Module_8ch_Receiver_Mode_2_v2_Firmware_.html
ezzel elég sokáig el lehet bandukolni a modellezés erdejében.
ezzel jelenősen megnőtt az ár:83,05$
postával:117,05$
mai árfolyam:216-219HUF
Szóval 219-el számolva:25633,95HUF
Ehhez hozzájön 3 patron ragsztó, 2 tábla hongarocel..... kb 1000ft
26633,95 ft-ból és egy kevés "munkából" amit a jobban élvez az ember majdnem mindennél, ki lehet hozni egy egészen jó kezdő Modell repülőt, amelynek aránylag használható belsőszervei vannak, egy aránylag kezdőknek komolyabb távirányítóval.
Ezért talán megéri építeni!
köszönöm, hogy benéztél!
Szép időt, jó repülést!
II.Kiss Endre

Nem elérhető eduardo

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 702
Re:Könnyen megépíthető 120-as Csupa
« Válasz #6 Dátum: 2011. Október 11. - 17:45:00 »
Mellesleg szeretném kérni a komolyabb építkezőket, hogy legyenek szívesek a hibákat "hangosan" közölni :D Hiszen abból tanulhat leginkább az ember  ;D

Szép időt, jó repülést!
II.Kiss Endre

Nem elérhető eduardo

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 702
Re:Könnyen megépíthető 120-as Csupa
« Válasz #7 Dátum: 2011. Október 27. - 19:04:38 »
Hétvégén cakkra építem( elvileg) és jövőhéten berep(a hétvégén csak a halottak napja miatt nem, azért ennyire nem lehet szeretni a repülést)
Szóval rendeltem a srácnak motort, és  compcenter jóvoltából talán propeller is akad a motorjához :)


A másik dolog, amelyet szeretnék majd publikálni, bár ezt sem fejeztem be ;D és túlzás ezt mondani, de jobb szót nem találtam rá :-\
Szóval ez a helyből felszálló repülő, amelyet mintegy 2 120-as csupa szárnyai, egy kis középső test, és némi elektronikai próbálgatás fog reményeim, és közelebbi ismerősök szerint eredményezni:D
Szóval mintha 2 csupaszárnyat egymásba tolnánk merőlegesen(egymásra is merőlegesen.
a 4 fél szárnyra kerülő kormánylapátok mind csűrhetőek lennének, és 2-magsságival, 2 pedig oldalkormánnyal v-mixelve.


2x2200mAh-s aksira tervezve, amil lehet, hogy ssok lesz neki....
Szóval még egy picit izonytalan, de egy prbálkozást megér...
Köszi, hogy elolvastad...
II.Kiss Endre

Nem elérhető pittyu2

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 695
Re:Könnyen megépíthető 120-as Csupa
« Válasz #8 Dátum: 2011. November 08. - 19:27:19 »
Erre kíváncsi vagyok , várom a fejleményeket.

Nem elérhető eduardo

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 702
Re:Könnyen megépíthető 120-as Csupa
« Válasz #9 Dátum: 2011. November 08. - 20:36:23 »
ÜDv!
Köveséttek pittyu2 példáját, mert így előtérbe kerül a topik, és eszembe jutnak a dolgok :D
Szóval a kis csupa elkészült a múlthéten, vagyis a hét végén!
Berep, még nem volt ::) mert horgászott a srác 4 napig ÉS NEM FOGOTT SEMMIT :-X ;D ;D ;D
Szóval valószínűleg hétvégén!!!
Szeretnénk videót is csinálni, hogy teljes legyen a siker, és ti is láthassátok, milyen könnyű egy nagyon kezdő gépet összepakolni!
van még néhány kép, amelyet szeretnék nektek megmutatni, remélem sikerül!
A képek mindjárt!!
Üdv:eduardo
Szép időt, jó repülést!Ui:a másik géphez már megérkezett a motor egy hextronik 700kv-at szánok beléje... lehet, hogy gyengécske lesz, akkor megy bele a compcenteres turnigy 550W-os ::) csak azt megint meg kell tekernem, mert nem lett igazi... és vennem kell hozzá egy ec-t, mert csak kölcsönben volt, és éppen, hogy csak kipróbáltuk, már kellett is a tulajnak ;D
Szóval az is alakulgat, csak így érettségi előtt kicsit tanulnom is kéne, bár rájöttem, hogy mivel annyi időm úgy sincs, hogy mindent alaposan átrágjak, inkább bele sem nézek, mert akkor legalább nem zavarodok össze, és tényleg jobb jegyeket kapok ;D
II.Kiss Endre


Nem elérhető eduardo

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 702
Re:Könnyen megépíthető 120-as Csupa
« Válasz #11 Dátum: 2011. November 09. - 19:20:30 »
Úgy látom, mindenki megvárja a véleménynyilvánítással (ezt így írja helyesnek a gép, jó ez így???) szóval a videót, hogy repül-e...:D
Helyes, csak így vakon:D az is lehjet, hogy 10m-nél nem megy tovább ;D
II.Kiss Endre

Nem elérhető pittyu2

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 695
Re:Könnyen megépíthető 120-as Csupa
« Válasz #12 Dátum: 2011. November 09. - 19:25:34 »
Ja-- a csupáról van szó  !! Én a gitárokat néztem a háttérben ::) ::)
 Olyan bizonytalan vagyok doktor úr - vagy mégsem ??

Nem elérhető eduardo

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 702
Re:Könnyen megépíthető 120-as Csupa
« Válasz #13 Dátum: 2011. November 11. - 23:43:52 »
:D bocsi lusta voltam elpakolni, meg hát nem is nagyon lett volna  hová, mivel a szobám egyik részében építgetek... szóval el tudjátok képzelni ;D
II.Kiss Endre

Nem elérhető eduardo

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 702
Re:Könnyen megépíthető 120-as Csupa
« Válasz #14 Dátum: 2011. November 11. - 23:47:35 »
Itt is látszik vadász, mennyit gyakorlok  8) uccsó előtti képen még 1 gitár sincs ott ;) éppen(ha jól emlékszem) House of the rising sun :D volt
II.Kiss Endre