Rc modell repülőgépek > Csupaszárnyak

Könnyen megépíthető 120-as Csupa

(1/4) > >>

eduardo:
Gondolkodtam.. és arra jutottam, hogy megérdemel egy topikot, de ha máshogy látjátok, nyugodtan szóljatok, vagy pakoljátok kedvetekre  ;)

Szóval már korábban is írtam, hogy építettem egy gyorsan összerakható, vagyis összeépíthető csupaszárnyat.
Ezt egy a fórumon látható képről koppintopttam természetesen a saját számízére alakítva.
Fő szempontok:
-mivel nem voltam, és vagyok túl profi így könnyen vezethető, és kilassítható gépet szerettem volna...
-építéssel is voltak problémák, főleg időbéli... ezért a lehető legegyszerűbb, és legolcsóbb, mégis strapabíró, és aránylag precíz testet szerettem volna létrehozni...
-súlyban sem voltam elengedve, de talán ez lett volna a legorvosolhatóbb.

Nekikezdtem! ;D
Mára már több is épült, szerencsére nagyon jókat hallok vissza a reptetőtől, és mivel legtöbbször együtt reptetünk, láthatom is kezeim munkáit... :P
Konstrukció:
Test az az itthon építkezésből több kartonnal visszamaradt hivatalos nevét nem tudom, de HUNGAROCEL! Először féltem, hogy  ::) ::) talán gyenge lesz, meg sérülékeny..... szerencsére nem az.
2cm vastag.
Itthoni táblák, de gondolom máshol is így van 50cmx100cmx2cm-ek.
Itt nézegetve a Styroman féle gépeket , és videókat, én egy picivel megnövelve a felületet a következő méretekhez jutottam:
A képet az RcPilot.hu tárolja.

1 táblát elfektetünk, úgy hogy felénk van az 1m-es része...
bal élen felmérünk 15cm-t
majd a felénk lévő élen jobbra 60cm-t , itt fel 20cm-t és ezt a pontot összekötjük a bal felső sarokkal!
Sajnos erről az iménti kép ad legjobban rálátást :(
Ezt megismételjük egy másik táblán. és kész is van a test alapját adó 2 négyszög.
összeillesztve így néz ki: A képet az RcPilot.hu tárolja.

Mivel az ár is jelentősen befolyásolt így karbon és társai merevítés ként szóba sem jöhettek!
Maradt a balza lapocskák élébe állítva :)
A képet az RcPilot.hu tárolja.
A képet az RcPilot.hu tárolja.
A képet az RcPilot.hu tárolja.

Persze ezt kicsivel lejjebb is megismételve, úgy, hogy a gép orra van az inerciarendszerben az y tengely + irányában ;)

Propellernek kivágtam a helyet, bár ez most az egyik  barátomnak lesz, és nem propseverrel helyezi fel, így kissé kijjebb lesz mint, hogy beágyazódjon, de megszokásból kivágtam:
A képet az RcPilot.hu tárolja.
A képet az RcPilot.hu tárolja.
A képet az RcPilot.hu tárolja.

És bár a képeken egy vékony balza csíkot tettem oda, de a végére mégis egy szélesebb kerül majd oda a rákerülő " kabin " és összetartási problémák miatt.
A KABIN ;D:
A képet az RcPilot.hu tárolja.
itt látható alul  :o
itt pedig már ráhelyezve a szárnyra... vagyis a gépre  ;)
Balzával határolva kívül és belül megfelelő méretű helyeket kihagyva az aksinak, amelyet minél előrébb szeretek helyezni a csupaszárnyaknál, vevőnek szabályzónak ....


A képet az RcPilot.hu tárolja.
Következő probléma volt a motor felfogatása.... Szerencsére a van egy pont olyan motorom, mint a srácnak, így mérettel nem volt gond..
2db 5mm-es balza lapocskát jelen esetbe 4cmx4cm-eket ez függ a motorra szerelhető kis felfogatókereszttől...
szóval ezeket átfúrtam(csillagcsaarhúzvalXD) a motorfelfogatón található lukakon keresztül!!!!FONTOS EGYBE KELL A KETTŐT!!!! és a tengely helyét, mivel most a "seggére" tesszük a propellert!
Ezek közé a lapok közé betettem 4 db 4-es anyát, amelyekhez majd fogatni fogom a motort.... és belecsavartam az apát...
ezután körbe nyomtam őket melegragasztóval, és a két lapot gondosan a lyukak szerint összeillesztve kitöltöttem a maradék helyet is ragasztóval... úgy hogy a tengely, és a csavarok lyukába :D ne menjen... és megkötött...:
A képet az RcPilot.hu tárolja.
A képet az RcPilot.hu tárolja.
A képet az RcPilot.hu tárolja.
és mint a következő képen látható is, hogy az elején említett akkor még vékony, mostanra rájöttem, KESKENY  ;D balzacsíkot felváltotta egy vagyis két fél a profilra illeszkedő....
A képet az RcPilot.hu tárolja.
A "KABIN" fedelét a legegyszerűbben akartam megoldani, mégis könnyen kezelhetőt próbáltam kreálni, így egyszerű balza lap lett:
hátsó részén két műanyag zsanér elején pedig sajátos rugós "zár":
A képet az RcPilot.hu tárolja.
A képet az RcPilot.hu tárolja.
A képet az RcPilot.hu tárolja.
A képet az RcPilot.hu tárolja.
Na és itt tart a mostani gépezet... ja igen a csűrőlapok.... balza lapok lettek valamelyik képen látható is... irányba vágva a szélső élekkel, és ezzel párhuzamosan mind a két szélét. 5cm- szélesen 05cm vastagból...
A test eddig nekem 3 patron ragasztó, 2 tábla hungarocel, és2 10cmx1mx 0,5cm-es balzalapba került.... élek bevonását tervezem még isofloor lappal, de majd hozok képeket..
Elnézést a gyér minőségért, de telefon van csak a közelemben....
Remélem sokan kedvet kapnak és megépítik!!
Az elektronikát hamarosan közlöm, és egy végösszeget számolva közösen eldöntjük, megéri-e építeni  ;D

Köszönöm, hogy benéztél, és tényleg csak jókat mondhatok, szóval megéri megépíteni, de azért várd ki a végét...

vadász:
Szia!
Várom a további fejleményeket, nagyon meg győző precíz kis gépnek néz ki.
Üdv:Vadász

eduardo:
Hát a precizitáshoz több idő kellene, de REPÜL, és meglehetősen jól...
tisztálkodás, és jönnek az infok....

BK_Attis:
Szia eduardo!


Gratulálok a csupádhoz.  ;)
A csupák nekem is tetszenek és szeretem is ami van nekem.  ;D
Szerintem, repülhetőségben lehet, hogy vetekszik bármely kezdőgéppel.  ::)
 

eduardo:
Szia
Egyet értek... Ha kellőképpen elöl van a súlypont... akkor egészen könnyen vezethető sőt viszonyításként egy cessna 182 hát azon tanultam meg, és valami  elképesztő élmény volt utána:D tiszta nyugodt voltam ... Én majd a következő lépéseknél látszani fog, hogy amikor még tőlem is kezdőbb vezeti, akkor ragasztottam a két szélső élére 1-1 isofloor lapot, így sokkal lomhább lett, és nem bosszul meg minden hibát... de ezt még most nem tudhatod  ;)
Szép időt, jó repülést!ui:a konfig perceken belül!

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése