Szerző Téma: Mentőernyő modell repülőre  (Megtekintve 2233 alkalommal)

Nem elérhető eduardo

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 702
Re:Mentőernyő modell repülőre
« Válasz #15 Dátum: 2011. November 02. - 13:49:25 »
Hello
Én is követem az eseményeket, itt és máshol is  :-X
Szóval egy nem amit nem találtam, vagy elsiklottam, hogy miből van... és itt, még azt sem, hogy mi a terv ;)
Szóval az  ;)lapanyagkérdésre ha választ kaphatnék ;D
Üdv: eduardo
Szép időt, jó repülést!ui: Szép munka!
és a működésbehozatal engem is érdekel.
II.Kiss Endre

Nem elérhető swatosi

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 86
Re:Mentőernyő modell repülőre
« Válasz #16 Dátum: 2011. November 02. - 16:29:11 »
Hello
Én is követem az eseményeket, itt és máshol is  :-X
Szóval egy nem amit nem találtam, vagy elsiklottam, hogy miből van... és itt, még azt sem, hogy mi a terv ;)
Szóval az  ;)lapanyagkérdésre ha választ kaphatnék ;D
Üdv: eduardo
Szép időt, jó repülést!ui: Szép munka!
és a működésbehozatal engem is érdekel.


Rip-Stop nylonból van, mint az eredeti siklóernyők anyaga! Szakadás álló nylon.a terv, hogy modellrepcsire lesz mentőernyő, baj esetén!

Nem elérhető Péter

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 817
Re:Mentőernyő modell repülőre
« Válasz #17 Dátum: 2011. November 02. - 18:02:35 »
Hello
Én is követem az eseményeket, itt és máshol is  :-X
Szóval egy nem amit nem találtam, vagy elsiklottam, hogy miből van... és itt, még azt sem, hogy mi a terv ;)
Szóval az  ;)lapanyagkérdésre ha választ kaphatnék ;D
Üdv: eduardo
Szép időt, jó repülést!ui: Szép munka!
és a működésbehozatal engem is érdekel.
Feltételezem hogy a rádióval lehet müködésbe hozni ,tethát amikor a rádió müködik és a modell irányitható akkor ki lehet oldani, ha a rádió összeköttetés megszakadt és a modell nem irányitható akkor esetleg egy- két imával és 4 miatyánkal kioldható az ernyö. (Ember bizz és bizva bizzál)
Bocsánat de ez a véleményemk kivételes mentö eset ha egy kormány (szervó) sérül de a rádió müködik akkor a motor leállitás után lehet némi mentési esély

Nem elérhető swatosi

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 86
Re:Mentőernyő modell repülőre
« Válasz #18 Dátum: 2011. November 02. - 19:39:21 »
Hello
Én is követem az eseményeket, itt és máshol is  :-X
Szóval egy nem amit nem találtam, vagy elsiklottam, hogy miből van... és itt, még azt sem, hogy mi a terv ;)
Szóval az  ;)lapanyagkérdésre ha választ kaphatnék ;D
Üdv: eduardo
Szép időt, jó repülést!ui: Szép munka!
és a működésbehozatal engem is érdekel.
Feltételezem hogy a rádióval lehet müködésbe hozni ,tethát amikor a rádió müködik és a modell irányitható akkor ki lehet oldani, ha a rádió összeköttetés megszakadt és a modell nem irányitható akkor esetleg egy- két imával és 4 miatyánkal kioldható az ernyö. (Ember bizz és bizva bizzál)
Bocsánat de ez a véleményemk kivételes mentö eset ha egy kormány (szervó) sérül de a rádió müködik akkor a motor leállitás után lehet némi mentési esély


úgy tudom, hogy fail-safe rendszerre kötve fog főként üzemelni! :)

Nem elérhető Péter

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 817
Re:Mentőernyő modell repülőre
« Válasz #19 Dátum: 2011. November 04. - 18:38:58 »



úgy tudom, hogy fail-safe rendszerre kötve fog főként üzemelni! :)
Elméletileg igen ha egy félretolt szervóval oldjuk ki ami nullára áll zavar esetén, és mi történik feszültség kiesés estén?( Ez is megoldható ha egy elektromágnes tartja zárva a kioldást)
Tehát elméletileg megoldható a rendszer de a valóságban kissé más.
Aki repülömodellelt vezet az tudja  hogy hiba esetén utolsó percig próbálja a kormányokkal megoldani a problémát és amikor elveszti a reményt és kiioldaná az ernyöt akkor már késö. (Negyon rövid az idö a hiba észleléstöl a a földig (sajnos)
A  fail-safe reagál a rövid zavarra vagy vétel kiesésre és nem lenne üdvös kidobni egy ernyöt egy párttized másadpercig tartó zavar esetében.

Nem elérhető tubi

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1344
    • Miskolci RC Modellező Egyesület
Re:Mentőernyő modell repülőre
« Válasz #20 Dátum: 2011. November 04. - 22:25:15 »
Hát igen!  ;D
Szerintem is látványos lesz, ha kioldod a levegőben az ernyőt hogy illusztráld a működését, de gond esetén semmit nem fog érni!
Eleve legalább 400g szerintem az ernyő és az elektronika.
Az is lehet hogy sosem lesz rá szükség, de az is előfordúlhat, hogy az ernyő miatt töröd a géped.
Sok a megoldandó feladat, és a hibák csak kis százalékában hatékony.
Minden esetre várom a fejleményeket!
L. Krisztián telefon:+36304568681 
E-mail: posta@miskolcrc.hu mrcmegyesulet@citromail.hu

Nem elérhető swatosi

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 86
Re:Mentőernyő modell repülőre
« Válasz #21 Dátum: 2011. November 05. - 16:20:17 »
gond esetén nem fog semmit sem érni?
tegyük fel, hogy nem a fentebb leírtak lesznek a problémák, hanem egyéb....valójában én csak az ernyőt csinálom, a gép nem az enyémen lesz, főleg hogy nekem nincs is gépem :D na de mind1, szóval lehet, hogy kis százalékban lesz rá szükség, vagy kis százalékban fog működni, de nem jobb érzés, hogy ha gáz van a levegőben, akkor "talán" van még lehetőség a mentésre?Van, aki megadja erre az esélyt, pláne, hogy nem 2 ft-os gépről van szó!Tele kamerákkal, meg minden vacakkal, legalább nem fog ripityára törni!Nem a földtől 2 m-re fog repülni, így ideje is lesz nyitni, ha kell.

A másik, hogy lehet nem az utolsó pillanatig fogsz küzdeni, hogy kihozd a gépet a necces helyzetből, ha tudod, hogy van mentőernyő!Nyitod, és lejön :)

Az 1:1 méretű gépekre készült ernyőkre is azt mondták az elején, mikor kezdték fejleszteni, hogy marhaság, mert a pilóta ösztönösen nem fogja menteni a gépet, hanem egyből ernyőt nyit! Nézd a mai világot, majdnem minden második kis repülőn, sárkányrepülőn ott van a mentőernyő.... :)

De hát....majd meglátjuk élesben mit fog produkálni!

Nem elérhető eduardo

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 702
Re:Mentőernyő modell repülőre
« Válasz #22 Dátum: 2011. November 05. - 17:09:13 »
Így van addig is ha vannak fejlemények.... én is csináltam egyébként  hasonlót ;D HASONLÓT:D
Csak az nem működött  ;D De aztán rendbe tettem...
Egy ilyen kis váznélküli papírsárkányt tettem a tetejére, és szórakoztam vele, hogy kinyitottam, mindaddig, amíg hátszál nem voltD és bekapta a propeller... csak az tört el, és mondhatni, hogy épségben lehozta kb 13,4m-ről:D
Ez csak egy kb 400g-os cessna volt.
Egyébként ne hangoljon le a cinikus megnyilvánulásuk az embereknek, jó szándékból teszik, minden apróbb részletet többször átgondolsz majd ezek után, hogy véletlenül se legyen besülés, bár írtad, hogy a gép, és az elektronika nem a te reszortod, ami pedig a te munkádat illeti, szerintem gyönyörű lett, és szépen ereszkedik:D Már csak azt nem értem miért nem varró vagy ;D
Tényleg gratula, és még lehet, hogy foglak keresni kicsit nagyobbacska ernyő ügyileg, hiszen egy másik fórumon már segítettél ez ügyben!

Üdv:eduardo
Szép időt, jó repülést!
II.Kiss Endre

Nem elérhető swatosi

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 86
Re:Mentőernyő modell repülőre
« Válasz #23 Dátum: 2011. November 05. - 18:00:05 »
Így van addig is ha vannak fejlemények.... én is csináltam egyébként  hasonlót ;D HASONLÓT:D
Csak az nem működött  ;D De aztán rendbe tettem...
Egy ilyen kis váznélküli papírsárkányt tettem a tetejére, és szórakoztam vele, hogy kinyitottam, mindaddig, amíg hátszál nem voltD és bekapta a propeller... csak az tört el, és mondhatni, hogy épségben lehozta kb 13,4m-ről:D
Ez csak egy kb 400g-os cessna volt.
Egyébként ne hangoljon le a cinikus megnyilvánulásuk az embereknek, jó szándékból teszik, minden apróbb részletet többször átgondolsz majd ezek után, hogy véletlenül se legyen besülés, bár írtad, hogy a gép, és az elektronika nem a te reszortod, ami pedig a te munkádat illeti, szerintem gyönyörű lett, és szépen ereszkedik:D Már csak azt nem értem miért nem varró vagy ;D
Tényleg gratula, és még lehet, hogy foglak keresni kicsit nagyobbacska ernyő ügyileg, hiszen egy másik fórumon már segítettél ez ügyben!

Üdv:eduardo
Szép időt, jó repülést!


:) dehogy hangol le ....ez egy forum, ahol meg kell beszélni a dolgokat és tanulni egymástól!legalábbis én így vok vele.Köszönöm amúgy a dícséretet :D miért nem varró? Hát idehaza azért, mert nincs végzettségem, és mindenhol azt kérik, ernyő gyártó cég nincs idehaza, így marad a külföld, ahol se nem végzettséget nem kérnek, és még ernyő gyárból is akad egy egész rakásra való :D csak ők meg nem válaszolnak a levelekre :D dehát ......majd alakul :) :)
Kék eget!

Üdv: Tomi

Nem elérhető Péter

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 817
Re:Mentőernyő modell repülőre
« Válasz #24 Dátum: 2011. November 05. - 18:28:36 »
Te tulajdonképpen az ernyöt épited/ csinálod ami egy szép munka. Ha jól müködik akkor meg van az elégtételel és az öröm.
Aki viszont használni akarja az maga döntse el hogy milyen rendszerrel akarja kioldani. Egyébként tetszik a siklóernyöd amit valóban érdekes lehet távvezérléssel vezetni.
Ebben több fantáziát látok.

Nem elérhető swatosi

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 86
Re:Mentőernyő modell repülőre
« Válasz #25 Dátum: 2011. November 05. - 19:08:18 »
Te tulajdonképpen az ernyöt épited/ csinálod ami egy szép munka. Ha jól müködik akkor meg van az elégtételel és az öröm.
Aki viszont használni akarja az maga döntse el hogy milyen rendszerrel akarja kioldani. Egyébként tetszik a siklóernyöd amit valóban érdekes lehet távvezérléssel vezetni.
Ebben több fantáziát látok.


Igen maga dönti el! Bár ahogy foglalkozok az ernyőkkel, azokat a dolgokat is megtapasztalom, hogy hogyan üzemeltetik őket, így azokból merítve az infot, lehet akár áttenni a modellbe, ill abban is tudok segíteni 1-2 infoval!