Modellépítés, szépítés > Ötletek, tippek-trükkök

Modell Festés, de milyen festékkel?

(1/4) > >>

pittyu:
Nem akarok új oldalt nyitni, Attila kérdésére válaszolok. A depron és stiro--hungarocell tipusú anyagokat a modellező boltokba vásárolható festékekkel a legjobb festeni ( főleg ha sok pénzed van) A multiknál lehet kapni vízbázisú FAUST nevű festéket, amiben nagyon kevés az oldószer (nagyobb kiszerelés valamivel olcsóbb). De a legjobb ecseteléshez (tocsahifi mutatta nekem is ) a DÉCOUPAGE nevű , szalvéta technikában használt ragasztólakk.Szinezőpasztával  keverhető, vizzel higitható és kiadós. Nem mellesleg kötés után nem fogja a kezet ráadásul vízzáróvá (vízállóvá ) teszi a modellt.Egészségetekre. :)
A képet  ide tettem fel.
A képet az RcPilot.hu tárolja.

BK_Attis:
Sziasztok!

Nekem most van egy olyan gondom, hogy van egy hab szárnyam és nem tudom mivel festhetem le!

Ebben kérek tippeket, ötleteket!

pittyu:
Csabi csinált olyat is , hogy a faipari ragasztót szinezte be. A vízre szánta a "DRAKE " hez. Oda nem lett jó, mert benyálkásodott  a víztől . Nálad jó lehet. ;)

tocsahifi:
A legjobb a faust vagy trilak szinezőpaszta. Ecsettel tudud felvinni. Az a lényeg hogy ne nagyon hígitsd mert nem takar. Én 2-3 réteget szoktam rákenni úgy hogy az első hígítattlan, utánna folyamatosan a higabbat kenem rá úgy hogy a festés irányt minden kenésnél megváltoztatom. Így kapsz egy aránylag homogén felületet, ami matt lesz. Ne félj a vizes bázistol mert ezek a szinezőanyagok száradás után már nem oldódnak fel. Ha azt akarod hogy a felület vízhatlan, és egy kicsit fényesebb legyen, valóban kend le dekupázs ragival.
Legjobban takaró szívek a világosabbak pl citromsárga, narancs, piros. Én a kékkel, zölddel, lilával sokat szenvedtem, de ha előtte átcsiszolod az egészet finom vászonnal akkor éred el a legtutibb fedést.
Hol kapod meg ezeket? Praktiker------Faust asszem fél literes 900Ft körül színtől függő, Trilak 700Ft 2 deci és ez is színtől függő.

gandalf68:
Én is szinezőpasztát használok de amit lehet fujom.
Rá szoktam segíteni a száradásra hajszárítóval.
Ja és szoktam bele tenni egy kis faragasztót.

Ezek mind egy rétegben vannak felvíve!





Ennek csak az orra és a kabinja van ecsettel festve.

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése