Szerző Téma: A Csibor  (Megtekintve 5785 alkalommal)

Nem elérhető Szakics

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 139
A Csibor
« Dátum: 2011. December 15. - 16:05:55 »
Másfél hónap készülődés után nekikezdtem a  SRY által megalkotott vitorlás megépítéséhez. Mivel itthon nincs hely az építésre(már a Walrusz miatt is kaptam hideget é meleget bőven) a Miskolci Hajómodellezők Klubjában fog készülni. Igyekszem az építési folyamatokról képes tudósítást nyújtani.

RG65-s hajója van-e valakinek itt a fórumon?

Üdv.: 8)
"Aki meg akar tenni valamit, talál rá módot, aki nem, az talál kifogást." - Stephen Dolly

Nem elérhető skeleton

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 112
Re:A Csibor
« Válasz #1 Dátum: 2011. December 19. - 14:55:08 »
Üdv.

Nekem van!!! Egy gyakorló csibor,egy meg most vár fényezésre.

Nem elérhető feco1

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 120
Re:A Csibor
« Válasz #2 Dátum: 2011. December 20. - 17:22:18 »
Szia Szakics!
Én is építek 65 cm-es hajókat, van már pár darab.
Örülök, hogy elkezdted Walrusz építését, egy kicsit fokózni kelenne a tempót.
A hajó építésről már válltottunk E-mail-t, a véleményem változatlan.
A miskolci modellező klubban biztosan  találsz kollégát, aki szíívesen  ad tanácsokat
a fa megvédésére a viztől.
Várom a tudósítást a hajó építésről.
Üdv. feco1

Nem elérhető feco1

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 120
Re:A Csibor
« Válasz #3 Dátum: 2011. December 20. - 17:45:03 »
Üdvözlet Mindenkinek!
Elnézést az előző hozzá szólásomban összekevertem a Csibort és a Walruszt.
Természetesen Szakics Csibort épít.
Üdv.feco1

Nem elérhető skeleton

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 112
Re:A Csibor
« Válasz #4 Dátum: 2011. December 20. - 22:24:25 »
Nem baj,csak hajó legyen és usszon!!!!! ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Nem elérhető tibu

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:A Csibor
« Válasz #5 Dátum: 2012. Január 08. - 19:46:07 »
Nekem kész az RG-65 Laerke, és jópár Csibor is készült, nomeg egyéb RG-65-ök, Sry mester fórumán utánanézhettek a mezőnynek. Ideje, hogy jövőre egy osztállyá szerveződjünk.
Üdv, Tibu



Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19595
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:A Csibor
« Válasz #6 Dátum: 2012. Január 08. - 19:55:01 »
Egy ilyen hajó építését szívesen nyomon követném...  ;)
Szép.  :o
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető tibu

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:A Csibor
« Válasz #7 Dátum: 2012. Január 08. - 20:22:46 »
Szia,
Sry mester fórumán leírtam a komplett építést, megtalálod.
Üdv, Tibu

Nem elérhető Szakics

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 139
Re:A Csibor
« Válasz #8 Dátum: 2012. Január 09. - 08:12:02 »
Gratulálok a hajóidhoz, az enyém sajnos lassan készül. Hetente csak 2 alkalommal van klub foglalkozás 2 óra hosszan. A bordák lassan kész. Akkor lesznek képek is. A környéken sajnos a hajómodellezés gyakorlatilag nem létezik. De ettől függetlenül építgetem a hajómat.

Üdv.: 8)
"Aki meg akar tenni valamit, talál rá módot, aki nem, az talál kifogást." - Stephen Dolly

Nem elérhető batali

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 129
Re:A Csibor
« Válasz #9 Dátum: 2012. Január 09. - 08:36:24 »
Nekem kész az RG-65 Laerke, és jópár Csibor is készült, nomeg egyéb RG-65-ök, Sry mester fórumán utánanézhettek a mezőnynek. Ideje, hogy jövőre egy osztállyá szerveződjünk.
Üdv, Tibu

Jól mondta Tibu!

Ideje, hogy jövőre egy osztállyá szerveződjünk

Nagyon sok 65-ös hajó készül, talán még az MM-nél is több van már. Ráadásul ennek az építése a legjobban dokumentált az elkészítése viszonylag egyszerű, olcsó anyagokat igényel és teljes értékű, remek hajók ezek.
Gondolom az RG-65 az osztály jelölése, a TT-65 pedig egy típus neve (TiszaTó - 65) ....de ebben nem vagyok biztos, ezért aki ért hozzá, tegye ezt helyre.
Üdv: batali
(HUN37)

Nem elérhető batali

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 129
Re:A Csibor
« Válasz #10 Dátum: 2012. Január 09. - 08:42:48 »
Néhány kép az RG-65-ről, amolyan kedvcsinálónak:

http://rg65.free.fr/album/
Üdv: batali
(HUN37)

Nem elérhető tibu

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:A Csibor
« Válasz #11 Dátum: 2012. Január 09. - 11:49:52 »
Szakics,

A heti 2 óra kicsit kevésnek tűnik. Persze könnyen beszél az, akinek egy garázsnyi helye van (az autó persze az utcán parkol). Nem értem, miért nincs felétek nagyobb élet, hiszen közel a Mályi tó, lehetne hasítani.

Üdv, Tibu

Egy kis sárgító:


Nem elérhető tibu

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:A Csibor
« Válasz #12 Dátum: 2012. Január 09. - 11:59:44 »
Nekem kész az RG-65 Laerke, és jópár Csibor is készült, nomeg egyéb RG-65-ök, Sry mester fórumán utánanézhettek a mezőnynek. Ideje, hogy jövőre egy osztállyá szerveződjünk.
Üdv, Tibu

Jól mondta Tibu!

Ideje, hogy jövőre egy osztállyá szerveződjünk

Nagyon sok 65-ös hajó készül, talán még az MM-nél is több van már. Ráadásul ennek az építése a legjobban dokumentált az elkészítése viszonylag egyszerű, olcsó anyagokat igényel és teljes értékű, remek hajók ezek.
Gondolom az RG-65 az osztály jelölése, a TT-65 pedig egy típus neve (TiszaTó - 65) ....de ebben nem vagyok biztos, ezért aki ért hozzá, tegye ezt helyre.

Az RG-65 a nemzetközi osztály jelölése. Fő szabály, hogy a hajó hossza 65 cm, és a vitorlafelület 0,225m2, egytestű. A többi nagyjából szabadon választott. A TT-65-öt Sry mester találta ki, hogy nekünk is legyen saját kategóriánk. Legjellegzetesebb példája a Csibor. Tudtommal kielégíti a nemzetközi előírásokat is. Aki rajtszámot is kért, az eddig 34 hajó. Ezen felül is épült jópár. Ebből már lehet valami.
Üdv, Tibu

Nem elérhető tibu

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:A Csibor
« Válasz #13 Dátum: 2012. Január 09. - 12:01:57 »
Úgy értettem, hogy 34 db RG-65, ez vegyesen Csibor és más típusok, pl. JIF, Laerke, stb.
Üdv, Tibu

Nem elérhető batali

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 129
Re:A Csibor
« Válasz #14 Dátum: 2012. Január 09. - 12:42:53 »
Tibu!

Ezek szerint már "csak" azt kell kideríteni az osztályba rendeződésnél, hogy a nemzetközi RG-65 előírásait mennyire lehet ráhúzni a TT-65 ös típusra.

Vagyis, mint az F5-E versenyeken indulhatnak az IOM szabályok szerint (is) felmért hajók, mert a szigorúbb előírásai miatt belefér az Einméter szabályai adta keretekbe. Viszont az F5-E nem indulhat IOM versenyen.

..........Ezért is javasolta Belo, hogy ha épít valaki egyméteres hajót érdemesebb IOM -nek megfelelőt készíteni. Persze Feco1-nek is igaza van, hogy itthon ez nem feltétel, mert itt F5-E versenyeket rendeznek. 1 kivételtől eltekintve, mikor a Lágymányosi Öbölben egyszerre versenyzett, de külön lett értékelve a két hajóosztály. 

A lényeg, olyan osztályelőírás kell, hogy a lehető legtöbb 65 cm vízvonalú hajó beleférjen és versenyezhessen. Csak aki volt már versenyen, az tudja mennyire élvezetesebb így mintha egyedül vitorlázna. 

Üdv: batali
(HUN37)