Autómodellezés > RC kamion és munkagépek

Rastar Audi Q7 1:14 4x4

(1/1)

DreamsT:
Sajnos azzal kell kezdenem, hogy a készítéséről nincsennek képek, mert csak belekezdtem és haladtam, csak haladtam, így már csak a kész modellről vannak képeim.





Ilyen volt gyárilag.







És ilyen lett.



Amikor megvettem, gondolkoztam rajta, hogy jó lenne 4x4 átalakítás, mert még olyat nem találtam, aki belevágott volna ilyenbe. Ezért máris nehéznek indult a feladat. Terveztem még bele led-es helyzetjelzőt és irányjelzőket. Úgy nézzen ki, mint az igazi, pontokból álljon. Ezért hátra alulra, oldalanként 11 smd led-et helyeztem, előre helyzetjelzőnek 7-7 db Porsche fehér led-et (13€/db). Ezeknek a fényereje olyan nagy, hogy egybeolvad a fény és egynek látszódik. De gondolom a ledek közelsége miatt. Irányjelzőnek meg 4-4 sárga smd ledet tettem. Fényszóróba meg 2-2 jégfehér 3mm-es led, ködlámpába 1-1 3mm-es  fehér led került. A visszapillantóba is tettem 3mm-es sárga ledet. Nagyon nehéz volt elhelyezni, mert a visszapillantó gumi, és nem műanyag, ezért alig lehetett egyenesen vágni. Fúrni is sokkal nehezebb volt.













Féklámpával:



Indexel:



Nélküle:




Az utastér nem került nagy átalakításra. Csak kicsit kellett rajta vágni a hajtás miatt. Ha már a hajtás... Sikerült megvalósítani a négykerékmeghajtást!





A polcomról levettem egy régi Nikko 1:16-os modellt. Gyárilag 4x4 és nézegettem, míg jöttek az ötletek, hogy milyen átalakításokkal tudnám ezt a kettőt összehozni eggyé. De mivel az egy Toyota Landcruiser terepjáró volt, hozzá való nagy kerekekkel

ezért a Audi Q7-es alatt nagyon hülyén nézett ki, majdnemhogy Monster nagyságú kerekekkel. A kerékjárati íveket vágni kellett volna, minimum 2 centi emelés kellett volna a karosszériának. De mondom egye fene, megvalósítom így és az eredeti koncepció ugrik. Elkezdtem szétbontani a Nikko-t, megnéztem mit hogy kell vele csinálni. Szélességre jónak tünt, de a tengelytávja nem volt jó, bele kellett toltani 15 cm-t. Ezt megcsináltam két alu profil segítségével, így elég masszívnak tünik. Utána jött egy ötlet, némi átalakítással, furkálással talán a gyári Q7-es kerekeit is fel lehet tenni. Ennek neki ugrottam, meg is csináltam. És visszakerültek a gyári féktárcsák és féknyergek a kerekek mögé! Ennek nagyon örülök. Csörlő is van a Nikko autóhoz gyárilag. De ezt nem tettem bele, nem tudom hogy illik egy városi terepjáróhoz a csörlő! De lehet át fogom alakítani és csörlő funkció is lesz az autón. Két sebességes váltó van ehhez az alvázhoz. Így lassú és gyors fokozat között válthatok. A lassúban bitang erős, a gumi forog a felnin a jó tapadás és az erős motor miatt. Hátúl zárt, elől pedig nyitott diffije van.



Távirányítónak egy Silverlit-et gondoltam. Erről annyit kell tudni, hogy kanyarodásnál indexel, távról kapcsolható a világítás, fékezésre világít a féklámpa, beépített sebességszabályzója van és potméteres áttételes motorja van a kormányzáshoz. Tehát nagyon finoman lehet vele közlekedni. Mind sebesség, mind kanyarodás szempontjából. Mondom pont jó lesz bele. De így a végén kipróbálva, a kormányszervó nem elég pontos, nagy a holtjátéka, túl nagy neki a motor hogy szépen szabályozzon. Az index és a féklámpa nagyon nagyon tetszik, az jól működik. De ez az alváz és egyben autó elég komoly ahhoz, hogy kapjon egy elég komoly vezérlést is. Értem ezalatt azt, hogy egy rendes táv, talán 2.4 gHz-es, rendes szervó, rendes szabályzóval. Ez a terv, ezt még át kell alakítanom rajta.
Az eredeti ötlet, amiért megvettem, hogy kisérő autó lesz egy kamionhoz. Ez nem is változott az átalakítás után. Már csak egy kamion kell, aminek a matricái ezen is megtalálhatóak lesznek.
A pilótát még keresem bele.

További képek itt:
http://rcpilot.hu/gall/auto/1343/20111218152928/audi_q7.html

vadász:
Gratula!!!!

DreamsT:
Köszi Szépen !  :o

Kisdini:
Hali!
Úgy látom nagyon belelendültél az építésbe!
Király a 4x4-es  verda! Jól megy?
Mikor csapatunk egyet? ;D
Üdv Dini

DreamsT:
Szia.

Hát itt a tél, lehet építgetni, és akkor már persze, hogy terepjárót.
Eddig szobába nyúztam, itt minden akadályt legyűrt.
Most a hatótávja nem a legjobb, kb 1.5 méter. ::)
Ezért akarnék bele 2.4 gHz-et.
Mikor akarsz csapatni? ;D

Üdv: DreamsT

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

Teljes verzió megtekintése