Szerző Téma: Ragasszunk mert ragasztás nélkül szétesik a modell.  (Megtekintve 1746 alkalommal)

Nem elérhető Péter

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 817
Ragasszunk mert ragasztás nélkül szétesik a modell.
« Dátum: 2012. Február 16. - 21:37:16 »
Ragasszunk de hogy, mivel, mikor és mit? Kérdés hogy mi a jó és mire jó, mi nem jó és miért nem jó, higitsuk vagy ne a ragasztót, ha igen, mikor és hól , ha nem miért és miért ne? Asztalos enyv-csiriz- tojáfehérje- poritott bagoj (uhu por) kazein enyv- pálma és nem pálma- poliuretán- epoxi- ciánakrilát(hig és sürü) nitrocelulóz ragasztó- balzacement- kontaktragasztó (kenhetö és spré), na hadd ne soroljam tovább (na még van a takony is (takonypisztoj) Ez amitöl hányni szoktam amikor olvasom hogy modellezésre is használják)
Kinek mi a kedvence és miért és hová használja? Hány százalékkel növeli a modell sulyát a ragasztó?
Ragasszunk balzát epoxival? Fémet csirizzel?  Csdoszoljuk vagy ne a felületet ragasztás elött?

Nem elérhető gzax

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 4747
  • Noszmüller Gábor Madocsa & Paks ;-)
Re:Ragasszunk mert ragasztás nélkül szétesik a modell.
« Válasz #1 Dátum: 2012. Február 16. - 22:31:05 »
Kezdjük az occó hányatós takonnyal....
Az occó diegós habgépek szinte ideális ragasztója. Legnagyobb hibája, hogy qrva nehéz !
A másik, hogy nem lehet ragasztás után csiszolni mivel a hab előbb elfogy körülötte mit hogy azt lecsiszolnánk.
Hidegben törik, melegben kilágyul.
Kihagytam valamit ami alkalmatlanná teszi?

Mégis előszeretettel használom ezekhez az olcsó gépekhez mert ezzel a vacakkal 3 és fél óra alatt pár tábla habból és 2 rúdból meg egy darab citromos dobozból(motor felfogatás) repképes gépet lehet építeni.

És ha törik.... Hát törik....

Kuka és pár óra múlva repülhet is a következő amin már a gyenge pont javítva van.
És ha már össze törtem egy egész sereggel akkor jöhet valami rendes ragaszó és építhetem megint de már a "kiforrott" modellt...


Üdv:Noszmüller  Gábor  +36 20/345-10-74
Spectrum DX7

Nem elérhető HC

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Magi István
Re:Ragasszunk mert ragasztás nélkül szétesik a modell.
« Válasz #2 Dátum: 2012. Február 17. - 07:30:11 »
A tőtakony nagyon ideállis ragasztó a súlyától eltekintve!
Én előszeretettel használom diegós ragasztásokra (a hab élét kenem be véknyan és nem oldalrol pakolom ki a sarkokat).
Valamint robbanós gépekben akkutartót (szintén diegós habból építve) és elektronikák, kábelek rögzítésére használom.
Rendkívüli előnye, hogy szinte mindent ragaszt és ha szükség volna rá, egy hajszárítóval újra lehet olvasztani és felszedni a cuccost!!!
Talán ezt szeretem benne a legjobban, hogy szét lehet bontani, ha szükség volna rá...

Nem elérhető csancsi

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 487
    • Best-Autórent
Re:Ragasszunk mert ragasztás nélkül szétesik a modell.
« Válasz #3 Dátum: 2012. Február 17. - 09:06:44 »
A takonypisztoly tényleg ideális a kis költségvetésű gépekhez. Diego gépeket én is ezzel ragasztottam, súllyal nem törődtem, inkább örültem az árának.
Egyszer sikerült Tesco gazdaságos rudakat is vennem. 10 db volt 300 Ft. Azóta se láttam ilyet.
Viszont a telet nem szereti.
A bagolypor jobb (kivéve anyagilag), és azzal is lehet gyorsan dolgozni. Bekened-összenyomod-széthúzod-fütyörészel-újra összenyomod-kész!
Most jött meg a kínai bagolyporom, 40 ml 550 Ft volt vámmal, postával. Hétvégén letesztelem, és megírom a tapasztalatokat.
20/943-6455

Nem elérhető HC

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Magi István
Re:Ragasszunk mert ragasztás nélkül szétesik a modell.
« Válasz #4 Dátum: 2012. Február 17. - 09:14:15 »
Az egyik legjobb kontakt fa ragasztóm a Cora-ban kapható sima (no name) 60 Ft-os CA ragasztó (3g). Olyan helyeken, ahol azonnal kell fogni és a felületek jól felfekszenek egymásra. A híg CA beszivárog a fa rostjaiba és összenyomva mélyen köt. Töréskor a fa anyaga szakad, nem a ragasztó enged el.
Na meg ott a csűrők zsanérozásához használt "szövetes", kapilláris hinge. Ehhez csak ez a megfelelő.

Nem elérhető aksi

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 364
Re:Ragasszunk mert ragasztás nélkül szétesik a modell.
« Válasz #5 Dátum: 2012. Február 19. - 19:30:27 »
Ha ,, ráérek " a ragasztással akkor a tesco-ban kap6 ó 2 komponensű epoxit használom.
Igaz hogy későn szárad de baromi erős.( 400 ft )

Bagoly ragasztót csak néha használom.

Takonyt csak  ha gyorsan kell egy gép összedobom kipróbálom , leszűröm a hibákat, finomitok és jöhet az eredeti projekt epoxival.

Takony van a ,,szerelő ládámba " ha repités közben beüt valami mallőr ;D gyujtóval + melegit  összeragaszt és Góóóóóó .

Én ezeket a ragasztókat használom.
Ez egy olyan játék,amely rendkivül izgalmas és kimerithetetlen.

Nem elérhető Péter

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 817
Re:Ragasszunk mert ragasztás nélkül szétesik a modell.
« Válasz #6 Dátum: 2012. Február 19. - 19:52:22 »
A poliuretán ragasztó ideális habmagos szárnyak balza bevonására, fém alkatrészaek fára ragasztására, lamezek laminálására ( balza réteges lemez házilag) Láván hogy habzik ezeket numd préselés/ lszoritás alatt kell végezni), ugyanakor a habzás miatt jó hibaptló (nem szép) de pótolhat egy balza háromszöget.
Jó tudni, a pillanatragasztó a balzaporra  robbanás szerüen reagál, tehát azonnal köt (nagy höfejlödéssel) hiánypótlónak kitünö, tehát ha hézagot akarunk tölteni a hézagot ki kell tölteni balza porral (csiszolásból visszamaradt balzapor)  majd reacseppenteni egy csepp pillanatragasztót, robbanásszerüen hö és füstképzödéssel köt, utána kemény és csiszolható felület marad.

Nem elérhető gzax

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 4747
  • Noszmüller Gábor Madocsa & Paks ;-)
Re:Ragasszunk mert ragasztás nélkül szétesik a modell.
« Válasz #7 Dátum: 2012. Február 19. - 20:14:11 »
Milyen habot szoktak balzával bevonni?
Styroport vagy akár a sima homlokzati szigetelő anyagot is?

Üdv:Noszmüller  Gábor  +36 20/345-10-74
Spectrum DX7

Nem elérhető csancsi

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 487
    • Best-Autórent
Re:Ragasszunk mert ragasztás nélkül szétesik a modell.
« Válasz #8 Dátum: 2012. Február 20. - 08:16:35 »
Bármit be lehet vonni balzával, csak nem mindegyiknek van értelme.
A lábazati szigetelő legtöbbször elég erős magában is, a hungarocell viszont kéri a palástolást.
Más:
Hétvégén kipróbáltam a ferdeszemű bagolyport. Azt tudtam, hogy hígat rendeltem, de még így is meglepett. Kilukasztottam a tubust, fejrefordítottam, és amíg a ragasztani valóért nyúltam, kifojt a fele. Bazeeeee! Meg sem nyomtam a tubust, és így is ömlött ki a cucc a 2 mm-es lukon.
Viszont a ragasztás minősége tuti. Zsanérozni nyilván nem lehet vele, mert híg, viszont ragasztásban kb. azt tudja, mint az Uhu Por.
Fecskendővel és injekciós tűvel fogom használni.
20/943-6455