Szerző Téma: HeliComand.  (Megtekintve 2182 alkalommal)

Elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19588
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
HeliComand.
« Dátum: 2009. November 29. - 10:27:51 »
Erről szeretnénk többet megtudni ha valaki segítene?  ???



http://www.youtube.com/watch?v=dql0fX56m44&feature=related
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető midirobi

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 27
  • Mátra Modellező SE
    • matramodell
Re:HeliComand.
« Válasz #1 Dátum: 2009. December 03. - 11:26:32 »
Hali!

A működése a következőn alapszik: minden tengelyre 1 gyro 1 dobozkában, plusz egy infrás érzékelő a magasságra ami sajnos a videón is látszik, hogy elégge el tud mászkálni... ::)
Egyébként van egy kínai változata (no nem mintha a ROBBE-t Japánba gyártanák) a KDS-től 1/3 áron.. ;D
http://www.rcmodell.com/shop/product_info.php/cPath/231_133/products_id/5967

....másrészt viszont szerintem ezzel egy kicsit elveszti a helizés a varázsát, mert hát akkor most ki is irányít???
Viszont pl. légifotózásra kiválló! ;D
70/205-48-08

Nem elérhető Garai József

  • Jedi Moderátor
  • Jedi
  • *****
  • Hozzászólások: 438
Re:HeliComand.
« Válasz #2 Dátum: 2011. Február 14. - 17:31:14 »
Szia pajitikák  Garai József vagyok ha bárkinek kérdése van tegye fel nyugodtan vagy akár hívhat is amiben tudok segítek
06 20 966 90 17
garaijozsef@gmail.com 
Tel:+3620 549 3152

Nem elérhető Garai József

  • Jedi Moderátor
  • Jedi
  • *****
  • Hozzászólások: 438
Re:HeliComand.
« Válasz #3 Dátum: 2011. Február 14. - 17:49:09 »
Csatlakozom az előttem szólóhoz ha már heli azt én vezessem

szerintem egy nagyon buta valamit csinál a heliből és ad egy téves biztonságérzetet bár meg kell hagyni nagyon ügyes kis szerkezet de kell neki egy kis magasság hogy ősze tudja szedni a föld előtt a avasat  kezdő heliseket sok költségtől megtudja kímélni de mint írtam ez se tud mindent és nem egy olcsó mutatvány
ha ráérzel a helizésre úgyis leszeded
garaijozsef@gmail.com 
Tel:+3620 549 3152

Nem elérhető smithbandi

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 658
  • Lakhely:B.A.Z.-Tarcal
Re:HeliComand.
« Válasz #4 Dátum: 2011. Május 20. - 07:14:00 »
Én inkább töröm és úgy tanulom meg írányítani:)Így legalább azt is megtanulom mi miből épül fel ha magamnak rakom össze.Másik pedig szerintem,hogy ha valaki kezdőként evvel megtanul,később majd ha bátrabb lesz és vesz egy komolyabb helit nem fogja tudni szerintem irányítani úgy ha nem lesz ez rajta,magyarul a nagyot fogja törni,hiába lehet hogy most a kicsit evvel megvédi.Inkább én úgy vagyok vele,hogy küszködök evvel így és hibáimból megtanulok mindent.A gyors és pontos reagálás a legfontosabb,és azt csak igazi helivel,sok sok gyakorlással lehet megtanulni.Nem mondom töröm a helim,nem direkt de megesik sajnos.De minél többet töröm annál tapasztaltabb vagyok,annál jobban berögződnek olyan kis apróságok amik fontosak.
Spektrum dx6i
TT Mini Titan e325 se

Nem elérhető maci

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 659
Re:HeliComand.
« Válasz #5 Dátum: 2011. Május 20. - 07:32:00 »
Én inkább töröm és úgy tanulom meg írányítani:)Így legalább azt is megtanulom mi miből épül fel ha magamnak rakom össze.Másik pedig szerintem,hogy ha valaki kezdőként evvel megtanul,később majd ha bátrabb lesz és vesz egy komolyabb helit nem fogja tudni szerintem irányítani úgy ha nem lesz ez rajta,magyarul a nagyot fogja törni,hiába lehet hogy most a kicsit evvel megvédi.

Hát kb egy törés árából ki jön egy flymentor. A pozició tartás és a vízszintes stabilizálás mértéke szabályozható, kikapcsolható így fokozatosan el lehet jutni addig a pontig, amikor a rendszer már csak farok gyroként működik. Bár gyakorlatban még nem sikerült kipróbálni, de ha jól működik, biztos, hogy hasznos és költséghatékony segédeszköze lehet a kezdőknek.
Ha jól tudom a flybarless rendszerekben is valami hasonló stabilizátor működik, az ellen még sincs ellenvetése a helikopteres társadalomnak ;)
Mini Fun Cub, Mini Extra + 1 csupa

Nem elérhető smithbandi

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 658
  • Lakhely:B.A.Z.-Tarcal
Re:HeliComand.
« Válasz #6 Dátum: 2011. Május 20. - 10:13:34 »
hát egy fly mentor kb 20k ahogy tudom.egy törés ha lapát törik főtengely fő fogas azért nincs 20k.olyan 4-5k.meg ugye attól még hogy fly mentor van attól törhető a gép,nem pajzsként védi a helit:)
Spektrum dx6i
TT Mini Titan e325 se

Nem elérhető maci

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 659
Re:HeliComand.
« Válasz #7 Dátum: 2011. Május 20. - 12:27:02 »
hát egy fly mentor kb 20k ahogy tudom.egy törés ha lapát törik főtengely fő fogas azért nincs 20k.olyan 4-5k.meg ugye attól még hogy fly mentor van attól törhető a gép,nem pajzsként védi a helit:)

Te nagyon finoman tudsz törni. Nekem két perc repülés után, főtengely, főfogas, kereszt tengely, farokcső, farok rotor fej és lapátok valamint 1 szervo és a tanuló keret volt a mérlegem. :D.
A flymentor kb. 15k a hk-ban. Bár tudom, hogy nem véd meg, én azért rendeltem egyet a hátha segít elkerülni a hasonló szituációkat.
Ha lesz vele tapasztalatom, majd leírom hogy segített-e.
Mini Fun Cub, Mini Extra + 1 csupa

Nem elérhető smithbandi

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 658
  • Lakhely:B.A.Z.-Tarcal
Re:HeliComand.
« Válasz #8 Dátum: 2011. Május 20. - 13:23:29 »
Én már csak ilyen finoman törős tipus vagyok ;D
Spektrum dx6i
TT Mini Titan e325 se

Nem elérhető Copter X

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 28
    • youtube csatorna
Re:HeliComand.
« Válasz #9 Dátum: 2011. Május 20. - 19:07:07 »
Nekem van KDS a gépen, és igenis megéri. Nemsokan vannak akik kitudnak venni a családi kasszából havonta nem egy , hanem több tízezer forintot .Mivel egy töréssel, akár egy hónapra is lerakod a helit, ezért gyakorlás meg nyema . Akkor mikor tanulnám meg az alapokat . Én sem akarok semmit elsietni, de azért megkönnyebbülés amikor a kicsike földreszáll EGYBEN . Kicsit sokan rosszul tudják a Flymentor működését.Nem a Flymentor irányít, hanem te. Az csak akkor szól bele , ha elengeded a botokat. Csak azt kell megszokni, hogy ha gebasz van, akkor ne próbáld menteni te, hanem hagyd rá a Flymentorra. Nekem már vagy 100.000 Ft ot megspórolt. Na ezt szerintem mindenki értékeli, aki kezdő helis. És mégegyszer mondom nem a Flymentor irányít hanem a pilóta. Az csak segít ha gubanc van. Egyébként elég alacsonyan is mentette meg már a gépem . És az sem megvetendő hogy három irányt figyel. Tehát ha jól tudom, legalább nem egy alap gyro van rajta. Hanem egy jó közepes. Sajnos először énis összetörtem vele a helim, mert elfelejtettem  hogy van rajta KDS. De mostmár ha gubanc van , akkor gyors bot elengedés, és leszállok simán. Nekem egy törés legalább 10 ropi. Amit ugye inkább költök fejlesztésre.Ja és persze amit írt ugye az egyik kolléga, hogy sorban ki is lehet kapcsolni. És ha más nem ,  marad egy frankó Gyrod. ;D
Tel:06202358692

Nem elérhető maci

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 659
Re:HeliComand.
« Válasz #10 Dátum: 2011. Május 31. - 20:40:53 »
Bekerült a flymentor a hk-450-be.

A pozició tartás az nem nagyon működik, de a vízszintes stabilizátor az szuper. Ahogy elengedem a kart, egyből visszaáll vízszintesbe.
Már kétszer próbáltam lebegni és még mindig egyben van a gépem ;)
Mini Fun Cub, Mini Extra + 1 csupa