Szerző Téma: Vitorlázó GFK törzs javítása  (Megtekintve 2296 alkalommal)

Nem elérhető sterby

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 360
Vitorlázó GFK törzs javítása
« Dátum: 2012. Április 14. - 14:21:03 »
Mivel máshova kevésbé illik a téma ezért a tippek-trükkök rovatba írom. Harmadik tulaja vagyok egy P-13 Sport vitrolázónak, tavaly nyár óta repülök vele.
Ez idő alatt felfedeztem rajta pár hiányosságot, hibát és sajnos én is adtam mellé egy-két kisebb sérülést. Ezek a hibák elsősorban kozmetikai jellegűek, de
már nagyon szúrta a szemem, elhatároztam hát hogy a tavaszi záporok idején rendbe rakom.
Kezdtem azzal, hogy előkészítettem jó adag csiszolópapírt. Repedések, sérülések helyén a festéket lecsiszoltam, kiváltképp a fülkenyílás peremére ahol a
sarkokban már sorakoznak a repedések. A perem szárny felé eső részén felfedeztem hogy hiányzik egy epoxi réteg az üvegszövetről, fillerrel és festékkel
lett kitöltve. Később a hátán hasonló "lyukat" találtam ahonnan az illesztés mentén jókora repedés indult meg. Ennyit a precíz gyári munkáról, remélem nincs
hasonló hiányosság a Reichard többi gépén. Ezeket a lyukakat kívülről üvegszövettel borítottam és híg epoxyval bedolgoztam. A fülkenyílás sarkaihoz szintén
vágtam üvegszövetből sarokelemeket, amiket belülről epoxyval bedolgoztam, megerősítve a sarkokat és remélhetőleg megelőzve a további repedések kialakulását.
Új szervó- és akkutartó tálca is kerül a gépbe, ami egy csavarral lesz rögzítve belülről, 3M füldugókból vágott párnákon fog felülni a törzsre. Ez a régi tálca külső
rögzítését is feleslegessé teszi, ezek a lyukak szintén üvegszövettel és epoxyval lesznek javítva. A képeken látható üveghálós erősítés a törzsön belül, ezek
egyrészt a törzs alsó részét teszik masszívabbá, illetve a sima felületre könnyebben lehet felrögzíteni az elektronikát tartó tépőzárakat. Mindez súlytöbblettel
is jár, de a megfelelő súlyponthoz eddig is ólmot használtam, így maximum kikerül belőle 10-20g.
Jelenleg itt tartok, későbbiekben jön a fillerezés, végső csiszolás, alapozás és a festék felhordása. Valószinűleg matt lakkozást is fog kapni, csak hogy tubinak is
legyen beleszólása ;D . (tubi, a szárnyak fóliázása nem ehhez a témához tartozik, csak előre szólok ;) )

Képek:
 

Uploaded with ImageShack.us

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19535
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Vitorlázó GFK törzs javítása
« Válasz #1 Dátum: 2012. Április 14. - 16:51:00 »
Ügyes!  ;)
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető gzax

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 4746
  • Noszmüller Gábor Madocsa & Paks ;-)
Re:Vitorlázó GFK törzs javítása
« Válasz #2 Dátum: 2012. Április 14. - 17:30:46 »
Látom védő ital nélkül egy szikevágást sem ejtesz.....  ;D ;D ;D

Klasz kis gép! Szeretnék látni majd videót róla ha repkész lesz...  ::)

Üdv:Noszmüller  Gábor  +36 20/345-10-74
Spectrum DX7

Nem elérhető sterby

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 360
Re:Vitorlázó GFK törzs javítása
« Válasz #3 Dátum: 2012. Április 14. - 22:10:53 »
Videót? Csak annyit lehetne látni hogy atomstabil és a világból is kisiklik.
Viszont készen vagyok a szervótálcával, és a fillert is becsiszoltam. Jókora szemetet csinált, de legalább gyönyörű sima lett a felülete a javítások helyén. Még egy kis érdesítés és jöhet a festés.

Nem elérhető gzax

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 4746
  • Noszmüller Gábor Madocsa & Paks ;-)
Re:Vitorlázó GFK törzs javítása
« Válasz #4 Dátum: 2012. Április 15. - 07:13:29 »
No igen a vitorlázós videók csúcspontja mindig a le és a felszállás. Vagy ha alacsonyan termiket fog és látszik is, hogy mekkorát emel rajta...

Üdv:Noszmüller  Gábor  +36 20/345-10-74
Spectrum DX7

Nem elérhető Szitkó

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 456
Re:Vitorlázó GFK törzs javítása
« Válasz #5 Dátum: 2012. Április 15. - 14:32:07 »
Azt látom,hogy te is szereted ha minden a kezed ügyében van ;)
Csak azt nem értem,minek a dobozos sörhöz pohár?  ;D ;D ;D

Nem elérhető sterby

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 360
Re:Vitorlázó GFK törzs javítása
« Válasz #6 Dátum: 2012. Április 15. - 15:38:00 »
Jó kérdés, még mindig az asztalon van. Lehet hogy azért nem vettem észre mert nem volt benne semmi.

Nem elérhető sterby

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 360
Re:Vitorlázó GFK törzs javítása
« Válasz #7 Dátum: 2012. Április 17. - 16:21:36 »
Ha minden igaz, még a mai napom megejtem a festést. Addig is itt a kép a szervótácáról. Nem egy szépség, de a funkcióját ellátja.
Kissé szűkös a hely, de az akksi mellett elfér az elektronika, a tálca végére elfér a szenzor hub és bőven belógatható a végébe a vario hogy minél kevésbé zavarja a törzsön átmenő huzat.



Uploaded with ImageShack.us

Nem elérhető sterby

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 360
Re:Vitorlázó GFK törzs javítása
« Válasz #8 Dátum: 2012. Április 19. - 23:29:06 »
Végre befejeztem a festést, a végeredményt a képeken lehet látni. Alapozáshoz modellboltban kapható alapozót használtam, olyan nagyon azért nem nyerte el a tetszésemet. Hiába volt megtisztítva alkohollal a felület, pár helyen érdekesen megúszott. Itt a festés előtt polírpapírral felpolíroztam, majd alkohollal letisztítottam. Erre jött rá 5 igencsak véknyan mért réteg fehér festék, a normál praktikeres Prizmacolor. Lakkozás előtt éjszakára hagytam teljesen megszáradni, majd 3 réteget adtam neki, plusz egy réteg a csúszófelületekre.
Nem volt célom hogy újnak nézzen ki, de szerintem egész jól sikerült ;D


"Ragyogó fehérség..."


Szép sima csúszófelület, a régi hibáknak és az oldalsó lyukaknak nyoma sincs


A végső összeszerelés a zsúfolt kabinnal és a tálcával

Uploaded with ImageShack.us

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19535
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Vitorlázó GFK törzs javítása
« Válasz #9 Dátum: 2012. Április 20. - 20:48:30 »
Minden elismerésem!  :o :o :o
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető sterby

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 360
Re:Vitorlázó GFK törzs javítása
« Válasz #10 Dátum: 2012. Április 22. - 01:27:11 »
Megjegyezném, hogy ez a topik ne csak az én gépemről szóljon. Ha bárkinek van ötlete, egyéb üvegszálas/carbon javítási módszere, nyugodtan megírhatja itt.