Szerző Téma: Maverick Strada MT Evo 1:10 RTR  (Megtekintve 1292 alkalommal)

Nem elérhető csintalanz

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 2
Maverick Strada MT Evo 1:10 RTR
« Dátum: 2012. Április 20. - 22:46:07 »
Kedves Modellezők! Az autó kategóriában még sajnos kezdő vagyok, ezért kérnék Tőletek egy kis segítséget. A napokban vásároltam egy Maverik strada MT evo RTR. modellt. Az akkumulátor feltöltése után az első indításnál a szervó az egyik irányba teljesen kitért, trimelni sem lehetett, kormánymozgatásra sem reagált. Gondoltam hátha gyárilag nincs bindelve ezért újra bindeltem, Elvileg sikeresen, de a probléma még mindig ugyanaz. Bekapcsolás után a szervó az egyik irányba maxra behúz, kormánymozgatásra trimmelésre nem reagál. A másik csatorna (gáz/fék) teljesen jól működik: gázkar mozgatására, trimmelésre megfelelően reagál.

vevő:MRX-242
szabályzó:MSC-22
szervo:MS-22
adó:MTX-242  2,4GHz  2Ch

Nem vagyok profi RC-s ezért kérem a segítségeteket a probléma megoldásában.
Köszönöm előre is!

Nem elérhető czira

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 418
Re:Maverick Strada MT Evo 1:10 RTR
« Válasz #1 Dátum: 2012. Április 21. - 09:27:14 »
Szia!

Érdekes probléma, még nem találkoztam ilyennel. Érdemes lenne egy másik szervóval kipróbálni, de az gondolom nincs :)
Esetleg próbáld meg azt, hogy kihúzod a vevőből a szabályzót, és bedugod helyette a kormányszervót. Így a gázkarra a szervónak kellene mozognia. Ha így sem jó akkor a szervóval van valami baj. Ha pedig jó akkor a táv/vevőnél lesz valami gond.
TRF (Fijon) 416 MDF, TRF 416WE, Tamiya TB-03, Tamiya DF-03

Nem elérhető csintalanz

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Maverick Strada MT Evo 1:10 RTR
« Válasz #2 Dátum: 2012. Április 21. - 11:58:43 »
Kipróbáltam amit ajánlottál: a táv/vevő jó. Szereztem egy másik szervót ami tökéletesen működik.
Szerencsére még van gari rajta.
Köszönöm a segítséget!