Szerző Téma: Segítség .! BMW 320 SI WTCC TT-01  (Megtekintve 2824 alkalommal)

Nem elérhető Tapsi

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1089
Re:Segítség .! BMW 320 SI WTCC TT-01
« Válasz #15 Dátum: 2012. Július 25. - 21:26:56 »
Az első 1/10-es autónkat újonnan vettük a modellfutárnál. Alap Hpi E-10 volt NI-cd akkuval, fali töltővel. Nagyon nem nagy durranás.
Kb 4 éve 32000Ft-ért. Nekünk nagy durranás volt.
Nyilván, ha már csinálja az ember egy ideje, akkor vadászik az alkatrészekre, az alkalmi vételekre és olcsóbban összehoz egy modellt.
Tényleg ne rágódj rajta, mert nem is igazán ide való téma. Maradjunk a szakmánál. Ha műszaki problémád van segítünk.

Nem elérhető Viper93

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Segítség .! BMW 320 SI WTCC TT-01
« Válasz #16 Dátum: 2012. Július 25. - 23:48:59 »
Értem , köszi
Ehez Tamiya Teu- 101Bk  a típusú szabályzóhoz milyen motort lenne érdemes beszereznem ?  És persze másik akkumlátort is , a mostani robitronic 7,2v 3000-res akku,
Vagy esetleg , ha veszek bele egy robitronic 7,2v 4000 akkut akkor ezt a szabályzó és a motor elbírná ? vagy teljesen mindegy milyen amper csak 7, 2v legyen ?  Mit kellene cserélnem és mire , hogy jobb legyen az autó ?
 Bocs a sok hülye kérdéseimért , de nem értek hozzá és jobb megkérdeznem azt akik értenek hozzá és vágják a témát minthogy a kukába végezze az egész autó elektronikája .

Nem elérhető Tapsi

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1089
Re:Segítség .! BMW 320 SI WTCC TT-01
« Válasz #17 Dátum: 2012. Július 26. - 21:15:20 »
21 körös motornál kisebb körszámút ne tegyél bele, az kb a max, amit a szabi elbír.
Az akkunál csak az számít, hogy 7,2-es legyen. Az amper minél nagyobb, annál tovább tudsz autózni vele. Rakhatsz bele 2 cellás Li-po akkut is. Az töltött állapotában 8,4 V. Nem probléma.
A legfontosabb amit cserélni kell, az a csapágyak, ha siklócsapágyak vannak benne akkor golyóscsapágyra kell cserélni mindet. Nagyon be tud gyorsulni tőle. És tovább tart az akku is.]http://borsodircmodell.hu/index.php/topic,1555.0.html[url]http://borsodircmodell.hu/index.php/topic,571.0.html[/url]

Nem elérhető Viper93

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Segítség .! BMW 320 SI WTCC TT-01
« Válasz #18 Dátum: 2012. Július 26. - 22:11:35 »
Csapágyakat cseréltem már az első és hátsó kerékagyban és valóban jobb lett. Ezenkívül még hova lehet tenni csapágyakat ?  És esetleg ha tudnál nekem segíteni akkor valami motort ajánlhatnál , és ha tudsz küldj linket , hogy hold tudom beszerezni ami ehez a szabályzóhoz jó .  Ma már  rendeltem  egy 4000-res 7.2 voltos akkut , ez remélem jobb lessz . És még pár kérdés ha nem gond , ha a kihajtást és kardán helyett lecserélném alura ,   és a müanyag fogaskereket fémre , azzal változna valamit a kocsi ?
És köszi szépen az eddigi segítségeket .

Nem elérhető Tapsi

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1089
Re:Segítség .! BMW 320 SI WTCC TT-01
« Válasz #19 Dátum: 2012. Július 27. - 22:31:09 »
Csapágyat mindenhol cserélj, ahol siklócsapágyat találsz. A kardán végén, a difiben stb. Az általad leírt változtatásoktól az autó tartósabb lesz, illetve az alu kardán kiküszöböli nagy fordulaton annak berezonálását, vibrációját.
Motort annak idején Clash 21 körösöket vettem, de eléggé lutri volt, mert volt amelyiknek kiolvadt a kefetartója és nem az áttételezés miatt. Viszont olcsó volt.http://rcrulez.hu/termekek.php?category=szenkefes6
Használtan is vettem Tamiya RZ-TZ motorokat. No azok csaknem elpusztíthatatlanok.

Nem elérhető Viper93

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Segítség .! BMW 320 SI WTCC TT-01
« Válasz #20 Dátum: 2012. Július 28. - 11:09:10 »
Értem , akkor nekiesek és kicserélem az összeset. Ha már veszek akkor olyat vennék ami tartósabb, és az általad említett  Tamiya Rz -Tz jó  is lenne ,de ezt nem találok sehol sem.

Nem elérhető Tapsi

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1089
Re:Segítség .! BMW 320 SI WTCC TT-01
« Válasz #21 Dátum: 2012. Július 28. - 21:08:30 »

Nem elérhető Viper93

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Segítség .! BMW 320 SI WTCC TT-01
« Válasz #22 Dátum: 2012. Július 28. - 22:17:12 »
Köszi a segítséget .