Szerző Téma: Lipo-Adó akkumulátor  (Megtekintve 1538 alkalommal)

Nem elérhető vadász

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1069
  • Lakhely:Kengyel
Lipo-Adó akkumulátor
« Dátum: 2012. Szeptember 06. - 14:18:12 »
Sziasztok!

A kérdésem az lenne 11,8V-ról mi a határ ill:meddig engedjem lemerülni az aksit?  Pl: 10V-ig
Az aksi amit használok: Force Power 11.1V 2200mAh

Üdv:Vadász
Canary sport-40, Curare, Park Master, Ultron, Yak-54, S-bach, GS Racing, Phoenix 2000, Zephyr

Nem elérhető wagzo

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 543
Re:Lipo-Adó akkumulátor
« Válasz #1 Dátum: 2012. Szeptember 06. - 20:45:27 »
Szia!

Én úgy gondolom, hogy 3.6V/cella alá nem érdemes meríteni. Én akkor vagy inkább 3.7V/cellánál töltöm.
Buddy 380 - Futaba T8J

Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon.

"A megbocsátás nem változtat a múlton, de a jövőt meghosszabbítja."

Nem elérhető csancsi

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 487
    • Best-Autórent
Re:Lipo-Adó akkumulátor
« Válasz #2 Dátum: 2012. Szeptember 07. - 09:05:53 »
Én 10 V-nál szoktam tölteni, az 3,33 V cellánként. Így is hosszú életű lesz az akksi.
Egyszer b.sztam ki vele, amikor éjszakára bekapcsolva felejtettem a távot. Másnap délután vettem észre, de akkor már se kép, se hang :'( Szép gömbölyű lett, és alig jött ki a helyéről.
A töltő hibát jelzett, még ha 1 S-re állítottam is. Utána átállítottam ólomakksira, és úgy lassan felfelé lépegetve a feszültséggel sikerült feltölteni. Azóta si használom, bár csak 2x volt töltve, de kiválóan működik!
20/943-6455

Nem elérhető vadász

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1069
  • Lakhely:Kengyel
Re:Lipo-Adó akkumulátor
« Válasz #3 Dátum: 2015. Szeptember 13. - 22:15:28 »
Sziasztok!

10.4-re merült az aksim, ami nem lenne gond. De sajnos nem bírom tölteni, belemegy 10map és kész.
Gondolkodtam bekapcsolva hagyom reggelig de pont most olvasom Csancsit mi történt vele. Ezért inkább megkérdezlek benneteket mitévő legyek.

Üdv:Vadász
Canary sport-40, Curare, Park Master, Ultron, Yak-54, S-bach, GS Racing, Phoenix 2000, Zephyr

Nem elérhető vadász

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1069
  • Lakhely:Kengyel
Re:Lipo-Adó akkumulátor
« Válasz #4 Dátum: 2015. Szeptember 13. - 22:16:29 »
Sziasztok!

10.4-re merült az aksim, ami nem lenne gond. De sajnos nem bírom tölteni, belemegy 10map és kész.
Gondolkodtam bekapcsolva hagyom reggelig de pont most olvasom Csancsit mi történt vele. Ezért inkább megkérdezlek benneteket mitévő legyek.

Üdv:Vadász

Ui: 3-éves az aksi, eddig semmi baj nem volt vele.
Canary sport-40, Curare, Park Master, Ultron, Yak-54, S-bach, GS Racing, Phoenix 2000, Zephyr

Nem elérhető vadász

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1069
  • Lakhely:Kengyel
Re:Lipo-Adó akkumulátor
« Válasz #5 Dátum: 2015. Szeptember 13. - 22:19:58 »
Ha mégis cserélnem kell esetleg tudtok ajánlani vmi megbízhatót?
Canary sport-40, Curare, Park Master, Ultron, Yak-54, S-bach, GS Racing, Phoenix 2000, Zephyr