Szerző Téma: HK-450TT PRO V2 3D Torque-Tube Helicopter Kit (Align T-Rex Compat.)  (Megtekintve 5208 alkalommal)

Nem elérhető wagzo

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 543
HK-450TT PRO V2 3D Torque-Tube Helicopter Kit (Align T-Rex Compat.)
« Dátum: 2012. Szeptember 23. - 21:18:45 »
Sziasztok!

A mai napon elkezdtem összerakni BKAttis új helikopterjét, ami az topic indítójába is szereplő modell!
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewitem.asp?idproduct=25193

A beépítendő elektromos alkatrészek, a régi - sajnos már törött állapotban lévő Copter-X 450 - helijéből kerülnek átépítésre a ciklikus szervók kivételével.
Mai napon szétszedtem és összeraktam a faroklégcsavar hátsó meghajtás házat, befogót. Sajnos itt is kiderült, hogy minden helit darabokra kell szedni, mielőtt beindítjuk ( nyilván nem mondtam semmi újat, nem is ez volt a célom ). Legalább három csavart találtam, amiben nem hogy csavarrögzítő lett volna, de meg sem volt húzva.
Viszont volt olyan csavar, amit nem tudtam oldani - egyenlőre.  :)
Pl.  a farokrotor vezérlőkar, pedig azt nagyon le kellene vennem, mert a T tipusú kar, amely a faroktengelyen csúszik, mintha kissé szorulna. Megkentem minden alkatrészt, amely mozog ott, csökkent a súrlódás, de nekem úgy tűnik, hogy mintha a tengely enyhén ferde lenne, de ezt csak akkor tudom ellenőrizni ha sikerült szétszednem.

Ettől függetlenül sajnos találtam más hibát is.
Amikor a farokrotor vezérlő kar végkitérésben van akkor a fémfarok rotortartó beleütközik a farokrotor vezérlő karba és a másik oldali végkitérésnek pedig a fém T tipusú kar egyik csavarja ütközik bele.
 :(

A képek:




Mára ennyi, jó éjt!

Buddy 380 - Futaba T8J

Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon.

"A megbocsátás nem változtat a múlton, de a jövőt meghosszabbítja."

Nem elérhető wagzo

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 543
Buddy 380 - Futaba T8J

Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon.

"A megbocsátás nem változtat a múlton, de a jövőt meghosszabbítja."

Nem elérhető motyi96

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1034
Re:HK-450TT PRO V2 3D Torque-Tube Helicopter Kit (Align T-Rex Compat.)
« Válasz #2 Dátum: 2012. Szeptember 24. - 20:26:09 »
Sok sikert a heli építéséhez, és Attisnak meg a használatához! :D
Nem biztos, hogy szakszerű megoldás, de ha kicsit reszelnél az alkatrészből ami beleér a vezérlő karba, akkor hátha elférne. De ez csak egy végső megoldás legyen, mert ha van másik megoldás, akkor az valószínűleg csak jobb lehet ennél.
Vagy farokvezérlő kar alá tehetnél hézagoló alátétet, ezáltal az lentebb kerülne, és hátha nem érne bele a csavar. Ez már kicsit szakszerűbb megoldás lenne, hogyha működne. :)
CopterX 450 SE V2
Rabbit FC Quad
Egy halom repülő
TURNIGY 9X + FrSky

Nem elérhető wagzo

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 543
Re:HK-450TT PRO V2 3D Torque-Tube Helicopter Kit (Align T-Rex Compat.)
« Válasz #3 Dátum: 2012. Szeptember 24. - 20:29:53 »
Sziasztok!
Ma folytattam a heli építését!
Nem hagyott nyugodni, hogy miért akad a vezérlőkarba a farokbefogó, ezért nagy nehezen kiszedtem a farokvezérlő csavarját ( na innen nem sajnálták a rögzítőt ). Kicseréltem a CopterX ugyanilyen alkatrészére és láss csodát, rögtön nem akad bele sem a befogó, sem a T tipusú kar.
A kiépített vezérlő kar fémből volt és alig 1 mm szélesebb, emiatt akadt bele a befogó!
Megszűnt a komplett farokmechanika szorulása is, nem hajlott a faroktengely.

Ezt követően szétszedtem a főrotort.
Először a főbefogókkal kezdtem. Szétcsavarozás után láttam, hogy a befogó csapágyakból szintén kihagyták a zsírt, teljesen száraz volt, valamint a kereszttengely csavarjai sem voltak rögzítőzve, inkább a zsírban álltak. ( Valamit összekeverhettek a kis sárgák!  :) )

Ezután leszedtem a hiller keretet, aminek a csavarjai abszolút nem voltak meghúzva, szerintem kézzel kicsavarható lett volna. Ennek a csavarjai nem voltak zsírosak, sem a belső menet.

Ezt követően ellenőriztem a többi csavart a főrotoron, mindegyik alaposan rögzítve van.
Utána minden összeszereltem és minden simán, akadálymentesen mozog.

[/url]
[/url]

Buddy 380 - Futaba T8J

Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon.

"A megbocsátás nem változtat a múlton, de a jövőt meghosszabbítja."

Nem elérhető wagzo

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 543
Re:HK-450TT PRO V2 3D Torque-Tube Helicopter Kit (Align T-Rex Compat.)
« Válasz #4 Dátum: 2012. Szeptember 24. - 20:32:14 »
Sok sikert a heli építéséhez, és Attisnak meg a használatához! :D
Nem biztos, hogy szakszerű megoldás, de ha kicsit reszelnél az alkatrészből ami beleér a vezérlő karba, akkor hátha elférne. De ez csak egy végső megoldás legyen, mert ha van másik megoldás, akkor az valószínűleg csak jobb lehet ennél.
Vagy farokvezérlő kar alá tehetnél hézagoló alátétet, ezáltal az lentebb kerülne, és hátha nem érne bele a csavar. Ez már kicsit szakszerűbb megoldás lenne, hogyha működne. :)

Köszönöm!
Valószínű, hogy megoldás lehet az óvatos reszelgetés  :), de inkább én kicseréltem másikra. A vezérlőkarból kellene reszelgetni, mert két különböző alkatrész akad bele, a két végkitérésnél, de azt inkább meghagyom a tulajnak, reszelgessen Ő !  ;D ;D ;D
Buddy 380 - Futaba T8J

Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon.

"A megbocsátás nem változtat a múlton, de a jövőt meghosszabbítja."

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19594
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:HK-450TT PRO V2 3D Torque-Tube Helicopter Kit (Align T-Rex Compat.)
« Válasz #5 Dátum: 2012. Szeptember 24. - 20:40:22 »
wagzo köszőnöm!  ;)
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető wagzo

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 543
Re:HK-450TT PRO V2 3D Torque-Tube Helicopter Kit (Align T-Rex Compat.)
« Válasz #6 Dátum: 2012. Szeptember 24. - 22:58:26 »
Valami ilyesmi lesz a kicsike! ( na persze meg gyakorlom a kép beillesztést vagy a képbe illesztést   ;D ;D már magam sem tudom!!!! )
 :) :) :)

Buddy 380 - Futaba T8J

Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon.

"A megbocsátás nem változtat a múlton, de a jövőt meghosszabbítja."

Nem elérhető wagzo

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 543
Re:HK-450TT PRO V2 3D Torque-Tube Helicopter Kit (Align T-Rex Compat.)
« Válasz #7 Dátum: 2012. Szeptember 30. - 20:50:03 »
Egy kicsit elmaradtam, de nagyon sok melóm volt!
Remélem holnap tudom folytatni az építést és akkor tudom publikálni is ( hű de nagyképű  ;D ).
Meg aztán már kaptam is a fejemre a tulajtól, hogy mikor lesz már "nem doboz állapotú " a heli !
 :) ;) :D ;D

Buddy 380 - Futaba T8J

Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon.

"A megbocsátás nem változtat a múlton, de a jövőt meghosszabbítja."

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19594
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:HK-450TT PRO V2 3D Torque-Tube Helicopter Kit (Align T-Rex Compat.)
« Válasz #8 Dátum: 2012. Október 05. - 09:53:52 »
Jó munkához idő kell....  ;) ;) ;)
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető wagzo

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 543
Re:HK-450TT PRO V2 3D Torque-Tube Helicopter Kit (Align T-Rex Compat.)
« Válasz #9 Dátum: 2012. Október 05. - 18:49:07 »
Ma összeraktam a helit! Most van egy kis dolgom, de hazajöttem folytatom a leírást!
Ismét sikerült megszívatnia a kis sárgának engem!
 :(
Buddy 380 - Futaba T8J

Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon.

"A megbocsátás nem változtat a múlton, de a jövőt meghosszabbítja."

Nem elérhető wagzo

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 543
Re:HK-450TT PRO V2 3D Torque-Tube Helicopter Kit (Align T-Rex Compat.)
« Válasz #10 Dátum: 2012. Október 05. - 20:16:46 »
Ismét találkoztam a csavarrögzítő problémával!
A szervók beszerelése volt porondon, be is raktam az 1-es szervót, majd amikor kiakartam csavarni a kettes szervó rögzítőcsavarját a alu. tartóvázból már jött is gond és probléma!
Gondolhatjátok,hogy nem sikerült. Elforgott benne a 1.5-es imbusz, gondoltam el van kopva. Elő a másikat az is elforog, majd harmadik is.
Megpróbáltam kombifogóval kihajtani, de nyilván nem sikerült. Ekkor mondtam egy szépet és megdicsértem a kis sárgát aki összeraktam. Mivel nem fértem hozzá rendesen, így ki kellett szednem az alsó alutartót. ( Nyilván már be volt rögzítőzve. ) Főfogaskerék ki, komplett rotor ki! Örültem!   :(
Miután kivettem, akkor ráfogtam a csavarra a kombifogóval és a vázat tekerve bírtam csak kihajtani a csavart, nem mondhatnám könnyen adta magát. Miután kitekertem láttam, hogy gyengén be volt rögzítőzve, mert szinte fehér volt a menet. Kérdezem én minek kellett olyan csavart rögzítőzni, amihez még nem volt alkatrész rögzítve, hiszen nem volt szervo beszerelve gyárilag, mivel ez csak egy üres kit-ként jött. Természetesen a menetnek annyi lett a alutartóban, így az alkatrész cserére szorult.




Miután kicseréltem a tartót, akkor más sikerült rendesen a helyére tenni a szervót.

Buddy 380 - Futaba T8J

Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon.

"A megbocsátás nem változtat a múlton, de a jövőt meghosszabbítja."

Nem elérhető wagzo

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 543
Re:HK-450TT PRO V2 3D Torque-Tube Helicopter Kit (Align T-Rex Compat.)
« Válasz #11 Dátum: 2012. Október 05. - 20:28:29 »
Ezt követően összeraktam a helit teljesen, nem volt probléma már.
Illetve nem teljesen, mert a rádió  nincs itt nálam, így nem tudtam a szervókarokat pontosan középhelyzetbe állítani ( ezért nincsenek még a helyükre rakva a szervo rudak ). Ezután még be kell állítani az imbolygót, állásszögeket. A lapát kiegyensúlyozás van még hátra és utána indítható a heli.
És a képek a heliről!







Miután elkezdtem összepakolni az alkatrészeket és a szerszámokat, akkor láttam meg, hogy a vevő is itt van nálam, akkor már azt is felszereltem!



Remélem minden rendben lesz a berepnél ( amire tapasztalt helis modellezőt fogunk felkérni )
 :)
Buddy 380 - Futaba T8J

Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon.

"A megbocsátás nem változtat a múlton, de a jövőt meghosszabbítja."

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19594
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:HK-450TT PRO V2 3D Torque-Tube Helicopter Kit (Align T-Rex Compat.)
« Válasz #12 Dátum: 2012. Október 05. - 21:35:51 »
Nagyon szépen köszönöm wagzo!  ;)
Ha majd ráérsz, viszem a rádiót...  ;D
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető motyi96

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1034
Re:HK-450TT PRO V2 3D Torque-Tube Helicopter Kit (Align T-Rex Compat.)
« Válasz #13 Dátum: 2012. Október 06. - 19:15:58 »
Grat, szép lett, sok szép reppenést vele ! :D
CopterX 450 SE V2
Rabbit FC Quad
Egy halom repülő
TURNIGY 9X + FrSky

Nem elérhető wagzo

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 543
Re:HK-450TT PRO V2 3D Torque-Tube Helicopter Kit (Align T-Rex Compat.)
« Válasz #14 Dátum: 2012. Október 06. - 19:20:51 »
Elfelejtettem a fősegítőmről képet feltenni!
Állandóan ott sertepertélt, felnézett az asztalra mindíg és mondta, ha valami nem jó!  :)
Nélküle nem jöhetett volna létre.... ;D ;D ;D ;D

Buddy 380 - Futaba T8J

Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon.

"A megbocsátás nem változtat a múlton, de a jövőt meghosszabbítja."