Szerző Téma: Világítás szett/stroboszkóp házilag  (Megtekintve 9084 alkalommal)

Nem elérhető czira

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 418
Világítás szett/stroboszkóp házilag
« Dátum: 2012. Szeptember 30. - 11:19:28 »
Sziasztok,

Sokat agyaltam hogy csinálhatnék egyszerűen stroboszkóp villogót az autómba. Egy remek ötletet láttam valahol ezt szeretném megosztani.
Nem kell hozzá más csak egy kerékpár első lámpa, nagyáruházakban olcsón beszerezhető. Én 890Ft-ért vettem ezt a példányt:



Ez egy 3 funkciós lámpa, bekapcsoláskor villog/villog/szünet (pont mint a drift autóknál ;)) következő kapcsolás villog/szünet, és a harmadiknál folyamatosan világít. Ráadásul mindezt mágneses kapcsolóval váltja, ennek majd később lesz szerepe. (Bár nem nehéz kitalálni hogy micsoda :))

Szétszedés után:


Kiforrasztottam a LED-eket, melyek a világításhoz is megfelelőek. Erre a panelra már nincs is szükség, csak erre: (piros karikával a kapcsolója van megjelölve)



Végül beragasztottam a kasztniba a motorháztető alá az elektronikát és bevezetékeltem az első lámpákhoz. (Sajna csak egy törött kasznim volt itthon, foncsorok nélkül, de ez most lényegtelen, csak a próba miatt raktam össze.)


Az áramot a vevőről kapja, és a bekapcsolás/funkció váltás egy egyszerű mágnessel történik kívülről, a kaszni levétele nélkül!  8)


Hát röviden ennyi, az egész egy fél órás munka és kb. 1000Ft. A hátsó lámpákat sima ledekkel fogom megoldani, melyek folyamatosan világítanak majd.

TRF (Fijon) 416 MDF, TRF 416WE, Tamiya TB-03, Tamiya DF-03

Nem elérhető gary

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 543
  • .:: I.S.D. ::. Factory Drift
    • Miskolci autózás
Re:Világítás szett/stroboszkóp házilag
« Válasz #1 Dátum: 2012. Október 01. - 08:38:00 »
Nagyon zsír...de egy videót még igényelne, hogy teljes legyen a kép  ::)
Az elemek márkája utal a szóban fordó "nagyáruházra" (de apróbetűvel meg is írhatnád ;) )?
ELADÓ - Sprint 2 CS 1.50 - 9T BL
TA05 Drift Spec. CS 1.58 - 10,5T BL sensored
Tel.: 20/519-kilencvenegy-46

Nem elérhető czira

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 418
Re:Világítás szett/stroboszkóp házilag
« Válasz #2 Dátum: 2012. Október 02. - 21:25:17 »
Igen, egy videó mindenképp jól jön :)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=nXzw7CvAbWw&feature=youtu.be[/youtube]
Azért annyira nem titok, hogy hol vettem a lámpát, az exCora Auchan-ban.
TRF (Fijon) 416 MDF, TRF 416WE, Tamiya TB-03, Tamiya DF-03

Nem elérhető gary

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 543
  • .:: I.S.D. ::. Factory Drift
    • Miskolci autózás
Re:Világítás szett/stroboszkóp házilag
« Válasz #3 Dátum: 2012. Október 02. - 21:47:47 »
Elég jó lett ;)
Dobsz még 2 pirosat (akár fixen világítót is) hátra aztán meg is van az éjszakai bódé :D
ELADÓ - Sprint 2 CS 1.50 - 9T BL
TA05 Drift Spec. CS 1.58 - 10,5T BL sensored
Tel.: 20/519-kilencvenegy-46

Nem elérhető wagzo

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 543
Re:Világítás szett/stroboszkóp házilag
« Válasz #4 Dátum: 2012. Október 02. - 22:28:49 »
Nagyon jó  lett, tetszik. Nekem is kell ilyen, bár az autóm még darabok van a dobozában!
 ;D ;D ;D
Buddy 380 - Futaba T8J

Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon.

"A megbocsátás nem változtat a múlton, de a jövőt meghosszabbítja."

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19594
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Világítás szett/stroboszkóp házilag
« Válasz #5 Dátum: 2012. Október 03. - 08:22:07 »
Okos, ügyes!  ;)
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető feroguru

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 156
Re:Világítás szett/stroboszkóp házilag
« Válasz #6 Dátum: 2012. Október 03. - 08:47:06 »
Nekem az tetszik hogy varázspálcás fillingje van a dolognak  ;) és még hogy múkogyél is van hát ez qurva jó.
Nagyon tetszik! ;D
Balogh Ferenc  30/9767872

Jött kanyar bevettem , nem jött kanyar és azt is bevettem.

Nem elérhető czira

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 418
Re:Világítás szett/stroboszkóp házilag
« Válasz #7 Dátum: 2012. Október 04. - 20:58:35 »
Örülök hogy tetszik nektek, már csak egy normális kasznit kéne összehoznom :)
TRF (Fijon) 416 MDF, TRF 416WE, Tamiya TB-03, Tamiya DF-03

Nem elérhető wagzo

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 543
Re:Világítás szett/stroboszkóp házilag
« Válasz #8 Dátum: 2012. Október 04. - 21:17:50 »
Ma voltam a Cora Auchan-ban, de sajnos már nem kaptam ebből a lámpából!  :( :( :(
Buddy 380 - Futaba T8J

Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon.

"A megbocsátás nem változtat a múlton, de a jövőt meghosszabbítja."

Nem elérhető tama2000

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 45
Re:Világítás szett/stroboszkóp házilag
« Válasz #9 Dátum: 2013. Január 12. - 20:54:45 »
Sziasztok!
czira kolléga leleményességén felbuzdulva én is elkészítettem a saját Drift autó világításom, ugyancsak egy kerékpár villogóból.
A nagy piros madaras multiban vettem kb. 750ft-ért (két db van benne). A többi alkatrész volt itthon, a feszültség stabilizátor IC-t pedig egy barátomtól kaptam. Közvetlenül az akksi balansz csatlakozójáról kapja a feszt. Hátul 1 pár piros mindig világít, 1 pár pedig villog, elöl felváltva 1-1 pár stroboszkóp szerűen.
A középső az kék, csak a videón nem nagyon látszik, az majd az alváz közepe felé fog világítani valahol.
Már csak be kellene építenem egy jó bódéba, de az sajnos még nincs :(:(

És a képek:
A képet az RcPilot.hu tárolja. A képet az RcPilot.hu tárolja. A képet az RcPilot.hu tárolja. A képet az RcPilot.hu tárolja. A képet az RcPilot.hu tárolja.

És egy videó a működésről:
http://youtu.be/rBlTDRFYCMs

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19594
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Világítás szett/stroboszkóp házilag
« Válasz #10 Dátum: 2013. Január 12. - 23:15:03 »
Az igen tama2000!  ;)
Gatulálok, nekem tetszik...  :o :o :o
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető wagzo

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 543
Re:Világítás szett/stroboszkóp házilag
« Válasz #11 Dátum: 2013. Január 14. - 21:28:10 »
Sziasztok!
czira kolléga leleményességén felbuzdulva én is elkészítettem a saját Drift autó világításom, ugyancsak egy kerékpár villogóból.
A nagy piros madaras multiban vettem kb. 750ft-ért (két db van benne). A többi alkatrész volt itthon, a feszültség stabilizátor IC-t pedig egy barátomtól kaptam. Közvetlenül az akksi balansz csatlakozójáról kapja a feszt. Hátul 1 pár piros mindig világít, 1 pár pedig villog, elöl felváltva 1-1 pár stroboszkóp szerűen.
A középső az kék, csak a videón nem nagyon látszik, az majd az alváz közepe felé fog világítani valahol.
Már csak be kellene építenem egy jó bódéba, de az sajnos még nincs :(:(

És a képek:
A képet az RcPilot.hu tárolja. A képet az RcPilot.hu tárolja. A képet az RcPilot.hu tárolja. A képet az RcPilot.hu tárolja. A képet az RcPilot.hu tárolja.

És egy videó a működésről:
http://youtu.be/rBlTDRFYCMs

Nagyon ügyes vagy, gratula!
Nekem is kell ilyen!  ;D ;D ;D

A bódé pedig már úton van, nem de?
Buddy 380 - Futaba T8J

Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon.

"A megbocsátás nem változtat a múlton, de a jövőt meghosszabbítja."

Nem elérhető Tapsi

  • Jedi Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1089
Re:Világítás szett/stroboszkóp házilag
« Válasz #12 Dátum: 2013. Január 14. - 21:48:10 »
Hello.
A tápra nagyon alkalmas a mikroheliben megfáradt 1 cella Li-po is. A kapcsoló helyére egy mini reed relé, ami mágnessel indítható a kasznin kívülről.
Előre fehér ledeset szereltünk, hátra pirosat. Külön relével, de egy akkuról. Az egész a kaszniba lett beszerelve. Nem kell kábeleket dugdosni a kaszni leszedésekor.
Az alvázvilágításra horgász fejlámpát bontok szét, a nagy fényerejű fehér ledek miatt. Ennek is egy cella Li-po lesz a tápja. Tiszaújvárosban megszemlélhető lesz. ;)

Nem elérhető gary

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 543
  • .:: I.S.D. ::. Factory Drift
    • Miskolci autózás
Re:Világítás szett/stroboszkóp házilag
« Válasz #13 Dátum: 2013. Január 15. - 07:33:18 »
Ez is jol sikerult ;)
De amugy biztos jo otlet balancer csatirol taplalni  ??? Vevo utolso portja alralaba direkt ilyenre van fenntartva. 5V koruli fesz.

En is dolgozom most egy projecten, majd dobok fel videot! :)
ELADÓ - Sprint 2 CS 1.50 - 9T BL
TA05 Drift Spec. CS 1.58 - 10,5T BL sensored
Tel.: 20/519-kilencvenegy-46

Nem elérhető tama2000

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 45
Re:Világítás szett/stroboszkóp házilag
« Válasz #14 Dátum: 2013. Január 15. - 09:50:51 »
Sziasztok!
Örülök, hogy tetszik  :) :)

Tapsi: ezen is fehér a 4 első led, csak  a videón nem látszik a különbség a középső kék és a fehérek között. Egyelőre a középső kék lesz az alváz világítás, de később valami ilyesmit tervezek oda:
http://www.ebay.com/itm/Blue-3M-Flexible-Neon-Light-Glow-EL-Wire-Rope-Tube-Car-Dance-Party-Controller-/280980953588?_trksid=p2045573.m2102&_trkparms=aid%3D555001%26algo%3DPW.CURRENT%26ao%3D1%26asc%3D146%26meid%3D4887980186918115424%26pid%3D100034%26prg%3D1079%26rk%3D4%26sd%3D390493328520%26

nem túl drága, van minden színű, és nekem nem tűnik sérülékenynek sem. Nekem sajna nem volt itthon reed relém, ezért kapcsolgatásnak maradt a kis nyomógomb.

gary : először én is a vevő hármas csatijáról próbáltam, de sehogy sem tudtam működésre bírni, akárhogyan kapcsolgattam. (egyébként ezen a csatin melyik két lábból jön ki a fesz,a háromból? Próbáltam minden lehetőséget, de csak nem ment). Leírnád, hogy hogyan kell?
 A balansz csati egy végső megoldás lett, mert ide még csatlakoztatni is elég egyszerű. Nem tudom jó ötlet-e, de én úgy gondolom, hogy ott ugyanazok a feszültségek jönnek ki, mint a vastag kábeleken, csak a nagy áramokat nem tudják kiadni, mert túl vékogy a vezeték. (de ezt csak gondolom, valaki segísen ebben, mert nem akarok kárt tenni az akksiban. Egyelőre még csak teszt üzem volt, de ez alatt nem tettem tönkre remélem  ::) ::))

wagzo: Igen, már úton vannak az új bódék  ;D ;D ;D
sőt még egy itthon lévő töröttet is felújítottam egy kis ragasztóval és carbon fóliával.