Autómodellezés > Autóelektronika, vezérlés

Világítás szett/stroboszkóp házilag

(1/9) > >>

czira:
Sziasztok,

Sokat agyaltam hogy csinálhatnék egyszerűen stroboszkóp villogót az autómba. Egy remek ötletet láttam valahol ezt szeretném megosztani.
Nem kell hozzá más csak egy kerékpár első lámpa, nagyáruházakban olcsón beszerezhető. Én 890Ft-ért vettem ezt a példányt:



Ez egy 3 funkciós lámpa, bekapcsoláskor villog/villog/szünet (pont mint a drift autóknál ;)) következő kapcsolás villog/szünet, és a harmadiknál folyamatosan világít. Ráadásul mindezt mágneses kapcsolóval váltja, ennek majd később lesz szerepe. (Bár nem nehéz kitalálni hogy micsoda :))

Szétszedés után:


Kiforrasztottam a LED-eket, melyek a világításhoz is megfelelőek. Erre a panelra már nincs is szükség, csak erre: (piros karikával a kapcsolója van megjelölve)



Végül beragasztottam a kasztniba a motorháztető alá az elektronikát és bevezetékeltem az első lámpákhoz. (Sajna csak egy törött kasznim volt itthon, foncsorok nélkül, de ez most lényegtelen, csak a próba miatt raktam össze.)


Az áramot a vevőről kapja, és a bekapcsolás/funkció váltás egy egyszerű mágnessel történik kívülről, a kaszni levétele nélkül!  8)


Hát röviden ennyi, az egész egy fél órás munka és kb. 1000Ft. A hátsó lámpákat sima ledekkel fogom megoldani, melyek folyamatosan világítanak majd.

gary:
Nagyon zsír...de egy videót még igényelne, hogy teljes legyen a kép  ::)
Az elemek márkája utal a szóban fordó "nagyáruházra" (de apróbetűvel meg is írhatnád ;) )?

czira:
Igen, egy videó mindenképp jól jön :)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=nXzw7CvAbWw&feature=youtu.be[/youtube]
Azért annyira nem titok, hogy hol vettem a lámpát, az exCora Auchan-ban.

gary:
Elég jó lett ;)
Dobsz még 2 pirosat (akár fixen világítót is) hátra aztán meg is van az éjszakai bódé :D

wagzo:
Nagyon jó  lett, tetszik. Nekem is kell ilyen, bár az autóm még darabok van a dobozában!
 ;D ;D ;D

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése