Szerző Téma: Világítás szett/stroboszkóp házilag  (Megtekintve 9002 alkalommal)

Nem elérhető Tapsi

  • Jedi Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1089
Re:Világítás szett/stroboszkóp házilag
« Válasz #15 Dátum: 2013. Január 15. - 19:39:46 »
Hello.
A balancer csatin cellánként jönnek ki a feszültségek. Két szomszédos láb között mindíg egy cella feszültségét méred. Töltött állapotban 4,2V-ot, Li-po esetén.  A két szélső közott pedig a teljes akkupack feszültségét. Autónál általában 2 cella sorba kapcsolva 8,4V. A balancerről való megtáplálás nem rossz megoldás, minimális mértékben jobban terheli az egyik cellát, de ez elhanyagolható.
Otthon érdemes ballanceres töltést alkalmazni, ez amúgy is ajánlott időnként.
A reed relétől én is dobtam egy hátast, mert az egyik miskolci szakboltban 400Ft-ért vettem. :o

Nem elérhető tama2000

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 45
Re:Világítás szett/stroboszkóp házilag
« Válasz #16 Dátum: 2013. Január 15. - 21:27:49 »
Szia Tapsi!
Igen, én is valami hasonlóra tippeltem. Én a két szélsőre kötöttem a villogót. Akkor elvileg a két cellát egyszerre terhelem, tehát nem  fog el balanszolódni sem reményeim szerint.
Hát a reed relére én is valami hasonlót tippeltem. Jó nekem a kis nyomógomb is, majd valami könnyen hozzáférhető helyre teszem. Azért a hármas csatornáról való működésre még kíváncsi lennék, mert csak egyszerűbb lenne a távról kapcsolgatni.

Nem elérhető gary

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 543
  • .:: I.S.D. ::. Factory Drift
    • Miskolci autózás
Re:Világítás szett/stroboszkóp házilag
« Válasz #17 Dátum: 2013. Január 16. - 14:27:04 »
Szia Tapsi!
Igen, én is valami hasonlóra tippeltem. Én a két szélsőre kötöttem a villogót. Akkor elvileg a két cellát egyszerre terhelem, tehát nem  fog el balanszolódni sem reményeim szerint.
Hát a reed relére én is valami hasonlót tippeltem. Jó nekem a kis nyomógomb is, majd valami könnyen hozzáférhető helyre teszem. Azért a hármas csatornáról való működésre még kíváncsi lennék, mert csak egyszerűbb lenne a távról kapcsolgatni.

....na de melyik szélsőre? :)
3. csatornás működésnek is van több variánsa. Pl itt is van egy szervó elektronikás megoldás, én is kipróbáltam már, működik.
Ez vagy ez

Egyébként mint írtam én most dolgozom egy projekten. Egy kis ízelítő:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=MIeJyYabQtQ&feature=youtu.be[/youtube]

A 3. csatornával történő vezérlést tegnap kezdtem el :)
ELADÓ - Sprint 2 CS 1.50 - 9T BL
TA05 Drift Spec. CS 1.58 - 10,5T BL sensored
Tel.: 20/519-kilencvenegy-46

Nem elérhető wagzo

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 543
Re:Világítás szett/stroboszkóp házilag
« Válasz #18 Dátum: 2013. Január 18. - 20:40:31 »
Én is építettem világítást az autómba, bár nem én készítettem a világítás szettet, az gyári. Viszont lámpatestek nem voltak, ezért gary kollégával, az ő ötlete alapján készítettük el az első "lámpák búráit" :)
Ehhez nikecell jellegű anyagot használtunk, a keményebb fajtából. Miután kivágtuk a lámpatestre nem hasonlító alakot, bejelöltük, hogy hová kellene elhelyezni a ledeket, mindjárt hármat egy lámpatestbe. Megkíséreltük a ledek dőlésszögét úgy beállítani, hogy megfelelően világítsanak, ne csak úgy összevissza.
Ehhez például - többek között - BKAttis szerencsétlenül járt 450-es helikopterének elhajlott kardán tengelyét is felhasználtuk, mint az a képeken látható is.  :)
Ezután már másnap egyedül szerencsétlenkedtem ( korábbi napon nem volt szerencsétlenkedés, mert profi volt mellettem )
Miután ez megvolt hasonló módon kivágtam a hátsó lámpatesteket is és kijelöltem a ledek helyét abban is. Ezután lefestettem ezüst színű festékkel, ugy is mondhatnám nagyképűen, hogy foncsoroztam a fényszórókat.
Száradást követően beragasztottam a ledeket és a " lámpatesteket " a kaszniba. Sajnos nem sikerült valami szépre, mert úgy jártam, hogy a forró ragacs megolvasztotta az anyagot, néhol "likas" is lett.
No de nem baj, majd a következő jobb lesz.
Miután bent volt a helyén, kábelezés, rögzítés és próba.
Szerintem nem lett rossz, így elsőre !

Építő jellegű kritikákat kérem ezen topicba írni, más jellegűt privátba!  ;D ;D ;D ;D
és akkor a képek:


http://www.rcpilot.hu/gall/auto/2622/20130118202704/tamiya_ta05_vilagitas.html
Buddy 380 - Futaba T8J

Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon.

"A megbocsátás nem változtat a múlton, de a jövőt meghosszabbítja."

Nem elérhető wagzo

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 543
Re:Világítás szett/stroboszkóp házilag
« Válasz #19 Dátum: 2013. Január 18. - 20:44:08 »
ja és a videó:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=vhfko4bva_M[/youtube]
Buddy 380 - Futaba T8J

Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon.

"A megbocsátás nem változtat a múlton, de a jövőt meghosszabbítja."

Nem elérhető tama2000

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 45
Re:Világítás szett/stroboszkóp házilag
« Válasz #20 Dátum: 2013. Január 18. - 21:25:37 »
Hogy én mennyit törtem a fejem, hogy miből lehetne egyszerűen lámpaburát csinálni  ::) ::)
A nikecell soha nem jutott volna eszembe  ;D ;D
Köszi Zoli az ötletet  ;) ;)
Nagyon jó lett a világításod!

Nem elérhető Tapsi

  • Jedi Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1089
Re:Világítás szett/stroboszkóp házilag
« Válasz #21 Dátum: 2013. Január 18. - 21:29:53 »
Totál pöpec! ;)

Nem elérhető tama2000

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 45
Re:Világítás szett/stroboszkóp házilag
« Válasz #22 Dátum: 2013. Január 18. - 21:41:37 »
Szia gary!
A balansz csati két szélső (fekete-piros) szálára kötöttem.
De lehet, hogy módosítani fogok rajta, mert rakok egy csipogót majd az autóba, annak meg kell a balansz csati.

Szóval ez a 3-as csatis vezérlés ilyen bonyolult  ::) ::) ::)
Akkor azért nem akart nekem működni úgy, hogy csak simán a vevő 3-as csatijára dugtam a világítást.

Nem elérhető wagzo

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 543
Re:Világítás szett/stroboszkóp házilag
« Válasz #23 Dátum: 2013. Január 18. - 22:32:30 »
Hogy én mennyit törtem a fejem, hogy miből lehetne egyszerűen lámpaburát csinálni  ::) ::)
A nikecell soha nem jutott volna eszembe  ;D ;D
Köszi Zoli az ötletet  ;) ;)
Nagyon jó lett a világításod!

Köszönöm!
Az érdem gary-é, ő találta ki ezt a módszert!
:)
Buddy 380 - Futaba T8J

Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon.

"A megbocsátás nem változtat a múlton, de a jövőt meghosszabbítja."

Nem elérhető wagzo

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 543
Re:Világítás szett/stroboszkóp házilag
« Válasz #24 Dátum: 2013. Január 18. - 22:33:01 »
Buddy 380 - Futaba T8J

Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon.

"A megbocsátás nem változtat a múlton, de a jövőt meghosszabbítja."

Nem elérhető Pintyoke

  • Jedi moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
  • Budapest M5-M0 KÖRNYÉKE
Re:Világítás szett/stroboszkóp házilag
« Válasz #25 Dátum: 2013. Január 19. - 23:04:55 »

Nem elérhető gary

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 543
  • .:: I.S.D. ::. Factory Drift
    • Miskolci autózás
Re:Világítás szett/stroboszkóp házilag
« Válasz #26 Dátum: 2013. Január 19. - 23:47:41 »
Az érdem gary-é, ő találta ki ezt a módszert!
:)

Gratula, jól sikerült! A hátsót már egyedül faragtad ki és a beépítést is te végezted, szóval én csak aszisztáltam ;)
Sajnos az ömlenyt mikor javasoltam azt el felejtettem mondani, hogy a legtöbb pisztoly túlmelegíti és egy idő után érdemes kihúzni, mert akkor nagyon forró lesz (olykor még a kaszni sem tolerálja).
Ami utána jutott még eszembe, hogy valamikor hallottam az FBS (magyar termék) nevezetű ragasztó anyagot mint opciót. Sosem próbáltam, BP-n többek használták. Kb 800 Ft, egy próbát megérhet ;)

A balansz csati két szélső (fekete-piros) szálára kötöttem.
Akkor csak egy cellát terhelsz. Viszont ha közvetlen az akksiról veszed az úgy sok lehet a Lednek ha nem előtétezed.
Tedd a battery (VCC, vagy tudom is én ki hogy hívja) portra a vevőre, onnan 5-6V szokott lejönni az bőven jó (ne a 3. csatornára :) )

Szóval ez a 3-as csatis vezérlés ilyen bonyolult  ::) ::) ::)
Akkor azért nem akart nekem működni úgy, hogy csak simán a vevő 3-as csatijára dugtam a világítást.

Alapvetően nem bonyolult csak kell hozzá egy jól felprogramozott controller, ami a vevőről érkező PWM jelet feldolgozza és annak megfelelően kapcsolja, amit rábiggyesztessz :)
ELADÓ - Sprint 2 CS 1.50 - 9T BL
TA05 Drift Spec. CS 1.58 - 10,5T BL sensored
Tel.: 20/519-kilencvenegy-46

Nem elérhető Pintyoke

  • Jedi moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
  • Budapest M5-M0 KÖRNYÉKE
Re:Világítás szett/stroboszkóp házilag
« Válasz #27 Dátum: 2013. Január 20. - 00:11:29 »
FBS-t itt gyártják Soroksáron :-) A MAterial Szövetkezet :-)  A szomszédom ott melózik, így van mindíg kéznél. Szilikonos ragasztó,tömítő. Igazából még csak csempére ragasztottam vele a gyerektürcsi tartót :-D arra tökéletes :-)

 FBS szilikon bázisú tömítőanyag  (100 % szilikon)
 
Speciális ecetvas rendszerű egykomponensű ragasztó és tömítő.
Különösen ajánlott akvárium ragasztásra. Mivel széles hőmérséklet tartományban
(-50 oC - 200 oC) megtartja tulajdonságait, ezért pl. kipufogó-tömítésként, ill. olajteknő tömítéseinek kiegészítésére alkalmazható.  Ezt írja róla a MATERIAL

Nem elérhető gary

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 543
  • .:: I.S.D. ::. Factory Drift
    • Miskolci autózás
Re:Világítás szett/stroboszkóp házilag
« Válasz #28 Dátum: 2013. Január 20. - 10:46:31 »
Már csak az a kérdés mennyire barátok a lexannal (gondolom meg nem eszi), meg hogy mennyire hajlandó rajtamaradni.
Az ömlenynek egy baja van. Hogy egy idő után mivel nem mozog kellően együtt a kasznival (kocc, tekeredés, csavarodás) leválik róla. Bár én még nem próbáltam.

Nekem erős kétoldalassal van beragasztva a foncsor, majd még ez behúzva kívülről Power Tape-el (nem az olcsó kivitelllel, azok legtöbbje nem igazán jó).

Van kedved tenni egy próbát vele és leírni a tapasztalatokat? :)
ELADÓ - Sprint 2 CS 1.50 - 9T BL
TA05 Drift Spec. CS 1.58 - 10,5T BL sensored
Tel.: 20/519-kilencvenegy-46

Nem elérhető tubi

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1344
    • Miskolci RC Modellező Egyesület
Re:Világítás szett/stroboszkóp házilag
« Válasz #29 Dátum: 2013. Január 20. - 12:33:29 »
A szilokon remekül tapad a lexanra, levakarni sem bírod.
Bár itt inkább a festékre kéne tapadnia.
A festékre meg jobban tapad a szilikon, mint a festék a lexanra.  ;D
L. Krisztián telefon:+36304568681 
E-mail: posta@miskolcrc.hu mrcmegyesulet@citromail.hu