Szerző Téma: Futaba 3PK  (Megtekintve 1632 alkalommal)

Nem elérhető Tapsi

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1089
Re:Futaba 3PK
« Válasz #15 Dátum: 2013. Február 10. - 16:09:43 »
Kösd már be úgy ahogy a rajzon, képen van!

Nem elérhető czira

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 418
Re:Futaba 3PK
« Válasz #16 Dátum: 2013. Február 10. - 21:03:13 »
:) Ismét bebizonyosodott hogy nem vagyok egy elektronikai zseni :) Kezdem kapiskálni hogy mi volt hiba... De mind1, mert
Működik és ez a lényeg!!!  ;D

Már csak egy másik Turnigy adómodult kell szerezni majd, meg egy antennát.
Köszi a segítséget! :)
TRF (Fijon) 416 MDF, TRF 416WE, Tamiya TB-03, Tamiya DF-03

Nem elérhető Tapsi

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1089
Re:Futaba 3PK
« Válasz #17 Dátum: 2013. Február 11. - 20:52:30 »
Öröm és bodottág. ;D
Az a rádió nagyon jó darab, megérdemli a korszerűsítést!

Nem elérhető czira

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 418
Re:Futaba 3PK
« Válasz #18 Dátum: 2013. Február 11. - 22:00:21 »
Igen, és ha minden igaz már meg is találtam hozzá a donort :) Még egyezkedünk, aztán ha minden jól megy csak eljut hozzám a kicsike :) Majd dokumentálom az átalakítást ;)
TRF (Fijon) 416 MDF, TRF 416WE, Tamiya TB-03, Tamiya DF-03

Nem elérhető gary

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 543
  • .:: I.S.D. ::. Factory Drift
    • Miskolci autózás
Re:Futaba 3PK
« Válasz #19 Dátum: 2013. Február 11. - 22:03:28 »
...dokumentálom az átalakítást ;)

Sose' rossz ha van egy ilyen! ;)
ELADÓ - Sprint 2 CS 1.50 - 9T BL
TA05 Drift Spec. CS 1.58 - 10,5T BL sensored
Tel.: 20/519-kilencvenegy-46

Nem elérhető czira

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 418
Re:Futaba 3PK
« Válasz #20 Dátum: 2013. Február 24. - 13:33:53 »
Nos, sikerült végre megalkotni a művet :)
Első körben a 40MHz-es antennát távolítottam el, ehhez a távirányító szétszedése után elég volt egy csavart kicsavarni. (Persze a kábele ottmaradt volna, így azt is kiforrasztottam.)

A táv belülről:


Az új áramkört kissé át kellett alakítani, hogy beférjen a régi dobozába, levágtam bind gombos a panel szélességéből és hosszából is. Szerencsére ezek a részek használton kívüliek, így nem okoznak gondot. A bekötési csatlakozó azonban áldozatául esett a rövidítésnek, de a kiosztása egyébként sem volt jó, így azt nem lehetett volna használni. A test fólia is megszakadt emiatt, de azt egy átkötő vezetékkel könnyen lehet pótolni.

majdnem eredeti áramkör        levágás után (fekete zsugorcsőben a 10K-s ellenállás)


A kábeleket beforrasztottam a megfelelő helyre, végül „lengő” csatlakozót csináltam az eredeti helyett. Ezt később a modul dobozában meleg ragasztóval rögzítem. Egy 100ohm-s SMD ellenállást forrasztottam a középső láb és a test közé. (Nem is látszik, mert közvetlenül a csatlakozó két lába közé raktam) A panelra pedig egy 10k-s ellenállást raktam a +5V és a PPM jel közé.
(Sajnos az építés hevében itt elfelejtettem fényképezni  ::))

Ezután jött a próba, tökéletesen működik antenna nélkül is. :) Egyébként ha jól tudom az antenna csak egy jelerősítő, anélkül is működik, csak kisebb hatótávolsággal. (Lehet, hogy autózáshoz így is megfelelne, de ha már van antenna, akkor használjuk. ;) ) Szóval szétszedtem az antennát, szerencsére az eredeti tartója nélkül pont belefér a távon a régi antenna helyére. Kis meleg ragasztó, és már rögzítve is van :). Forgatni ugyan nem lehet, de nem is kell, viszont lehajtható, és ez a lényeg. Az antenna vezetékét a középső kábelét beforrasztottam a régi antenna helyére, az árnyékolást pedig a testre. A modulról az antenna jelet pedig az 1-es pontra forrasztottam, itt volt az eredeti 40MHz-esnek is.



Végül a dobozba faragás kis gondot okozott, így még jobban meg kellett kurtítani szegény panel :) Ennek a műveletnek pedig a bind-gomb lett az áldozata, de még jól is jött, mert sikerült úgy átalakítani, hogy az új gomb az eredeti kristály helyére került, szóval még a dobozt sem kellett kifúrni.



Az első éles próba jól sikerült, minden probléma nélkül tudtam autózni. Sőt, a 40MHz-es vevőt a BlueBird szervóm bezavarta, ha a szervóra raktam. Szerencsére itt ez a probléma is megszűnt, végre visszakerülhetett a vevő a megszokott helyre. :)

TRF (Fijon) 416 MDF, TRF 416WE, Tamiya TB-03, Tamiya DF-03