Szerző Téma: T-Rex 550 V2 Fbl  (Megtekintve 7421 alkalommal)

Nem elérhető szarkazdr

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 403
Re:T-Rex 550 V2 Fbl
« Válasz #15 Dátum: 2013. Június 27. - 01:17:23 »
Hál' Istennek !!!!
Már azt hittem teljesen bedől ez a téma !
Légy Üdvözölve a táborban !!!!
És persze minden tapasztalatodat,  véleményedet ,
nem különben képeidet , ill. videóidat a gépről és repüléseidről
szeretettel várjuk !!!!!!

:)


Nem elérhető czmorekb

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 122
Re:T-Rex 550 V2 Fbl
« Válasz #16 Dátum: 2013. Június 28. - 16:12:40 »

Légy Üdvözölve a táborban !!!!


Köszönöm!
T-Rex 550E DFC - V-Bar, T-Rex 700E - AC-3X, Futaba T10CHG

Okos pilóta alagútban nem katapultál! :)

Nem elérhető szarkazdr

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 403
Re:T-Rex 550 V2 Fbl
« Válasz #17 Dátum: 2013. Június 29. - 00:42:07 »
Egy pár videó a mai napi repülésről, csak hogy Ti is  feltegyétek bátran a sajátjaitokat /  .. már végre...   ::) ::) ::) /

   :D

http://www.youtube.com/watch?v=wlmLQ-OiEIw&feature=youtu.be

http://www.youtube.com/watch?v=l56NLP2PjQ8&feature=youtu.be


Nem elérhető szarkazdr

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 403
Re:T-Rex 550 V2 Fbl
« Válasz #18 Dátum: 2013. Június 29. - 00:56:21 »
Elnézést kérek az előbbi hozzászólásom első linkje  a copterx - ről szólt... bocsi elnéztem :-[ :'(...  de betettem a helyére ..is 

de ez a kettő már az 550- esé

http://www.youtube.com/watch?v=0kwbIoewvgI&feature=youtu.be
/ ennél a youtube felajánlotta a remegés kompenzációt, nem is gondoltam volna , hogy ilyen jó hatása lesz / bár kicsit olyan animáció hatású lett/, de remélem azért élvezhető
A profiknak üzenem : a káosz figura még várat magára .... ( elég sokat)  :-\ :-\ ;) :D

A harmadik videót még dolgozza a rendszer.... néhány perc..

Nem elérhető szarkazdr

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 403
Re:T-Rex 550 V2 Fbl
« Válasz #19 Dátum: 2013. Június 29. - 01:36:52 »

Nem elérhető czmorekb

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 122
Re:T-Rex 550 V2 Fbl
« Válasz #20 Dátum: 2013. Június 29. - 18:15:32 »
Gratula szarkazdr, szép repülések!


Ma az enyémről is készült video, miután az utolsó finomítások is elkészültek a beállításokon. Ezzel a géppel ez volt a 10. startom:

http://www.youtube.com/watch?v=JX9_t276pFg&feature=youtu.be
T-Rex 550E DFC - V-Bar, T-Rex 700E - AC-3X, Futaba T10CHG

Okos pilóta alagútban nem katapultál! :)

Nem elérhető szarkazdr

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 403
Re:T-Rex 550 V2 Fbl
« Válasz #21 Dátum: 2013. Június 29. - 23:20:53 »
Gratula szarkazdr, szép repülések!


Ma az enyémről is készült video, miután az utolsó finomítások is elkészültek a beállításokon. Ezzel a géppel ez volt a 10. startom:

http://www.youtube.com/watch?v=JX9_t276pFg&feature=youtu.be

Hát Nagyon gratulálok neked !!!!  Mint az " atom "   olyan stabilan tartod a gépet - ráadásul a sötét borús háttér nem kedvezett a láthatóságnak --- valami neon festést, vagy matricát érdemes tenni a farok vezérsíkra.
 Írtad 10. start ezzel a géppel !    de ezt ugye úgy érted, hogy  nem ezzel kezdted ezeket a figurákat  ???  Mert akkor  nem csak tehetséges vagy de igen bátor is   :)     .   Én a copterx 450-el  bunkfenceztem egyet- kettőt,  aztán mertem csak -  persze az 550 - es megvétele után legalább félévvel (!!!) egy két  gyenge bunkfencet csinálni, s mint látható a videómon   a tökéleteshez  igen messze van még.   Persze  amennyit én gyakorolni tudok ahhoz képest ennek is nagyon örülök, no meg  persze minden sikeres leszállásnak !!!    :)))
Szóval csak Így tovább  és   sok ilyen szép repülést Kívánok !!!!

U.I.:   szabályzód, motorod ?
          6 vagy 12 cella   ?

Nem elérhető czmorekb

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 122
Re:T-Rex 550 V2 Fbl
« Válasz #22 Dátum: 2013. Június 30. - 08:43:53 »
Üdv!

Kösz a dicséretet!

A "sötét borús háttér" nem volt azért ennyire gáz, a youtube videojavító szoftvere rátett egy lapáttal.

A 10. start erre a gépre vonatkozott. Előtte egy T-rex 500-am volt, azt 2011. augusztusában vettem. Azóta, ha tehetem kint vagyok, és sokat szimulátorozom. Ezeket a dolgokat az 500-al gyakoroltam be, de tapasztalatom szerint a nagyobb géppel könnyebb megcsinálni a manővereket.

A konfig teljesen gyári: 6 cella, CC Talon 90, 600MX motor, Align szervók (615 és 655). Ennek a típusnak érdekessége szerintem, hogy a farokcső ugyanaz benne, mint a 600-asban.

Béla
T-Rex 550E DFC - V-Bar, T-Rex 700E - AC-3X, Futaba T10CHG

Okos pilóta alagútban nem katapultál! :)

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19595
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:T-Rex 550 V2 Fbl
« Válasz #23 Dátum: 2013. Június 30. - 12:22:51 »
Gratulálok!  ;)
Szép heli, jó repülés.  :o
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető motyi96

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 1034
Re:T-Rex 550 V2 Fbl
« Válasz #24 Dátum: 2013. Július 01. - 13:44:42 »
Gratulálok, gyönyörű gép, és szépen repülsz! :)
CopterX 450 SE V2
Rabbit FC Quad
Egy halom repülő
TURNIGY 9X + FrSky

Nem elérhető szarkazdr

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 403
Re:T-Rex 550 V2 Fbl
« Válasz #25 Dátum: 2013. Július 02. - 14:28:53 »
Üdv!

Kösz a dicséretet!

A "sötét borús háttér" nem volt azért ennyire gáz, a youtube videojavító szoftvere rátett egy lapáttal.

A 10. start erre a gépre vonatkozott. Előtte egy T-rex 500-am volt, azt 2011. augusztusában vettem. Azóta, ha tehetem kint vagyok, és sokat szimulátorozom. Ezeket a dolgokat az 500-al gyakoroltam be, de tapasztalatom szerint a nagyobb géppel könnyebb megcsinálni a manővereket.

A konfig teljesen gyári: 6 cella, CC Talon 90, 600MX motor, Align szervók (615 és 655). Ennek a típusnak érdekessége szerintem, hogy a farokcső ugyanaz benne, mint a 600-asban.

Béla


Szervusz Béla !

Szeretném Tőled megkérdezni, hogy a
CC Talon- járól neked mik a tapasztalataid - melegedés, beállítása bonyolultabb-e mint az én hobbywing platinum 100 A  szabályzómé., valamint hány percet repülsz vele és milyen akksikkal ?
Én zippy 5000 mah 45 c és turnigy 5000 mah 40 c  - ket  használok úgy  4p 30 sec  rep . idővel enyhe melegedése
van az akksiknak - a zippy jobban .
Anyagi okok miatt nem vettem drágábbakat /lehet, hogy később sem fogok/, viszont , ha van esetleg jó tipped, akkor azt megköszönném / akár priv.- t is /
Az én általam használt szabályzónak is elég jó a gov. modja,  de a repülésedet látva a Taloné sokkal meggyőzőbb !

Válaszod előre is kőszönöm , üdvözlettel : szarkazdr
 
U.i:  a rep időd és a többi leírtak már csak a hosszabb farok cső miatti esetleges többlet fogyasztása miatt is érdekelne, ja. és 520 , vagy 550  - es lapátokat használsz- e ?

Nem elérhető czmorekb

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 122
Re:T-Rex 550 V2 Fbl
« Válasz #26 Dátum: 2013. Július 02. - 16:09:21 »
Szervusz Béla !

Szeretném Tőled megkérdezni, hogy a
CC Talon- járól neked mik a tapasztalataid - melegedés, beállítása bonyolultabb-e mint az én hobbywing platinum 100 A  szabályzómé., valamint hány percet repülsz vele és milyen akksikkal ?
...
Az én általam használt szabályzónak is elég jó a gov. modja,  de a repülésedet látva a Taloné sokkal meggyőzőbb !

Válaszod előre is kőszönöm , üdvözlettel : szarkazdr
 
U.i:  a rep időd és a többi leírtak már csak a hosszabb farok cső miatti esetleges többlet fogyasztása miatt is érdekelne, ja. és 520 , vagy 550  - es lapátokat használsz- e ?

Üdv!

Akkor menjünk sorjában...

A lapátok mérete: 520.

A CC Talon szabályzót idén áprilisban ismertem meg, miután kipurcant az 500-asom szabija ez a típus került bele abba is. A választásom előzményei:
Sokat töprengtem a szabályzó kérdésen. Van nálunk egy srác, akinek komolyan adok a véleményére, mert nagyon jól ért a helikhez, sokat olvas a témában. Ő két típust javasolt, CC Talon, vagy HobbyWing.
A CC Talon vs HobbyWing kérdésben végül a Talon szabi BEC teljesítménye döntött, mert  az lényegesen jobb. (Ismétlem ekkor még az 500-ba kerestem szabályzót)

A HobbyWing szabályzóval nincs tapasztalatom, így a programozását sem ismerem. A CC Talon programozása ugyanúgy történik, mint a többi CC szabályzóé, USB linken keresztül PC-ről. Nem túl bonyolult, csak el lehet veszni a sok lehetőség között, ezért nem árt olvasgatni, mi mit is jelent. Programozható távról is, de csak korlátozott mértékben, így ezt nem próbáltam.

A Talonnal az 500-ban, és az 550-ben is nagyon meg vagyok elégedve, kitűnően működik. 5 perceket szoktam repülni, az 550-hez jelenleg 30C-s 5800 mAh Zippy akkuim vannak. (ezeket adta vele, akitől vettem) A start végére a cellák kb 3,87 V-ig merülnek, és kb 2300 mA-t vesz fel az akku töltéskor. Az akkuk hőmérséklete nem túl meleg, megítélésem szerint max 40-45 oC.
A szabályzó és a motor is csak langyos egy-egy repülés után.
A Talon 90 szabinál a két gép esetében más governor gain érték bizonyult jó választásnak, az 500-ban elég volt a 15-ös, az 550-ben jelenleg 20-as értékre van állítva, mert 15-el ejtette a fordulatot nagyobb terhelések esetén.

Mindenesetre azt gondolom, hogy a HobbyWing szabályzó sem lehet rossz, mert a múltkor Sajóörösön láttam repülni egy 550-es gépet, amiben ilyen volt, és széthasította a levegőt, bitang erős volt. (igaz, nem tudom a konfig többi elemét).

Most mennem kell, a többiről később...

Béla
T-Rex 550E DFC - V-Bar, T-Rex 700E - AC-3X, Futaba T10CHG

Okos pilóta alagútban nem katapultál! :)

Nem elérhető szarkazdr

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 403
Re:T-Rex 550 V2 Fbl
« Válasz #27 Dátum: 2013. Július 02. - 17:55:16 »
Szervusz Béla !

Szeretném Tőled megkérdezni, hogy a
CC Talon- járól neked mik a tapasztalataid - melegedés, beállítása bonyolultabb-e mint az én hobbywing platinum 100 A  szabályzómé., valamint hány percet repülsz vele és milyen akksikkal ?
...
Az én általam használt szabályzónak is elég jó a gov. modja,  de a repülésedet látva a Taloné sokkal meggyőzőbb !

Válaszod előre is kőszönöm , üdvözlettel : szarkazdr
 
U.i:  a rep időd és a többi leírtak már csak a hosszabb farok cső miatti esetleges többlet fogyasztása miatt is érdekelne, ja. és 520 , vagy 550  - es lapátokat használsz- e ?

Üdv!

Akkor menjünk sorjában...

A lapátok mérete: 520.

A CC Talon szabályzót idén áprilisban ismertem meg, miután kipurcant az 500-asom szabija ez a típus került bele abba is. A választásom előzményei:
Sokat töprengtem a szabályzó kérdésen. Van nálunk egy srác, akinek komolyan adok a véleményére, mert nagyon jól ért a helikhez, sokat olvas a témában. Ő két típust javasolt, CC Talon, vagy HobbyWing.
A CC Talon vs HobbyWing kérdésben végül a Talon szabi BEC teljesítménye döntött, mert  az lényegesen jobb. (Ismétlem ekkor még az 500-ba kerestem szabályzót)

A HobbyWing szabályzóval nincs tapasztalatom, így a programozását sem ismerem. A CC Talon programozása ugyanúgy történik, mint a többi CC szabályzóé, USB linken keresztül PC-ről. Nem túl bonyolult, csak el lehet veszni a sok lehetőség között, ezért nem árt olvasgatni, mi mit is jelent. Programozható távról is, de csak korlátozott mértékben, így ezt nem próbáltam.

A Talonnal az 500-ban, és az 550-ben is nagyon meg vagyok elégedve, kitűnően működik. 5 perceket szoktam repülni, az 550-hez jelenleg 30C-s 5800 mAh Zippy akkuim vannak. (ezeket adta vele, akitől vettem) A start végére a cellák kb 3,87 V-ig merülnek, és kb 2300 mA-t vesz fel az akku töltéskor. Az akkuk hőmérséklete nem túl meleg, megítélésem szerint max 40-45 oC.
A szabályzó és a motor is csak langyos egy-egy repülés után.
A Talon 90 szabinál a két gép esetében más governor gain érték bizonyult jó választásnak, az 500-ban elég volt a 15-ös, az 550-ben jelenleg 20-as értékre van állítva, mert 15-el ejtette a fordulatot nagyobb terhelések esetén.

Mindenesetre azt gondolom, hogy a HobbyWing szabályzó sem lehet rossz, mert a múltkor Sajóörösön láttam repülni egy 550-es gépet, amiben ilyen volt, és széthasította a levegőt, bitang erős volt. (igaz, nem tudom a konfig többi elemét).

Most mennem kell, a többiről később...

Béla


Szervusz Béla !

Köszönöm a választ !
Szóval akkor a Talon  elég jól bevált nelked, ezt mindenképpen észben fogom tartani !
A Hobbywinget egy 2in 1 Program box segítségével szoktam  programozni,  nagyon könnyű, mindent megjelenít egy kétsoros háttérvilágítású lcd kijelzőn,  de itt csak az alapokat / ha jól emlékszem kb. 12 tételt lehet vele állítani -programozni/.  A CC- szabályzók precíz,  mindenre kiterjedő beállítási lehetősége itt nincs meg - persze nekem így egyszerűbb is ... :)
A szabályzóm nekem szinte hideg - persze nem hard használatnak van kitéve, hanem a videón látottaknak, az akksik  kb. a tiéddel egyenlő hőmérsékletű lehet,
viszont az  5 perc contra 4p 30 min utalhat esetleg a hobbywing nagyobb belső ellánállásának eshetőségére is mivel én is kb. azonos cella feszültségeket mérek rep. után.  ???
Egyébiránt meg vagyok elégedve a szabályzóval, de azért hoztam fel a melyik szabályzó témát, hogy hátha még optimálisabb akksi terhelést tudnék kihozni a konfigurációból; és úgy látom ez a Te esetedben meg is valósult az 5 perc rep. idő alapján !!!
Lehet adok majd egy esélyt a Talonnak én is !

Örösön ha piros fehér Align  kabinos 550- es gépet láttál akkor az 12 cellával ment/  és profi hajtotta  :)) ,  tehát hasította a levegőt  !! ; )  /  ha  pedig egy egyszerűbb  600-ra való canopis, de 550-re átszabott  piros fehér zöld festésű kabinos gépet láttál -  kevesebb repülési figurával  ,  na akkor az szerény személyem volt :)

A 30 c 5800 - as zippy jó ötlet, lehet, hogy ki fogom próbálni én is !


Üdvözlettel : szarkazdr

Nem elérhető czmorekb

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 122
Re:T-Rex 550 V2 Fbl
« Válasz #28 Dátum: 2013. Július 03. - 06:50:39 »

... az  5 perc contra 4p 30 min utalhat esetleg a hobbywing nagyobb belső ellánállásának eshetőségére is mivel én is kb. azonos cella feszültségeket mérek rep. után...


Üdv!

Szerintem azért a gép fogyasztása nem csak a szabályzón múlik. A konfig többi része is befolyásolja. Gondolok itt a motorra, a szervókra, illetve arra, hogy az sem mindegy milyen áttétellel és mekkora főrotor fordulattal van a gép beállítva. De ha belegondolok a gépek felszálló súlya sem azonos, lehetnek közte különbségek. Úgy gondolom ezek a tényezők mind befolyásolják azt, hogy mennyi a gép "fogyasztása". Ezért szerintem a két szabályzó közti különbséget akkor lehetne igazán lemérni, ha egy gépben egymás után tesztelnénk mindkettőt.

Béla

T-Rex 550E DFC - V-Bar, T-Rex 700E - AC-3X, Futaba T10CHG

Okos pilóta alagútban nem katapultál! :)

Nem elérhető szarkazdr

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 403
Re:T-Rex 550 V2 Fbl
« Válasz #29 Dátum: 2013. Július 03. - 14:13:01 »
Idézetet írta: szarkazdr link=topic=320folyamatbsmsg53774 date=1372780516

... az  5 perc contra 4p 30 min utalhat esetleg a hobbywing nagyobb belső ellánállásának eshetőségére is mivel én is kb. azonos cella feszültségeket mérek rep. után...


Üdv!

Szerintem azért a gép fogyasztása nem csak a szabályzón múlik. A konfig többi része is befolyásolja. Gondolok itt a motorra, a szervókra, illetve arra, hogy az sem mindegy milyen áttétellel és mekkora főrotor fordulattal van a gép beállítva. De ha belegondolok a gépek felszálló súlya sem azonos, lehetnek közte különbségek. Úgy gondolom ezek a tényezők mind befolyásolják azt, hogy mennyi a gép "fogyasztása". Ezért szerintem a két szabályzó közti különbséget akkor lehetne igazán lemérni, ha egy gépben egymás után tesztelnénk mindkettőt.

Béla

Szervusz Béla !

Az én konfigom motorja is detto a tied , az akksiaink tömege is , lapátok , váz ua.
Az enyèmben csak a gyári merevitők vannak, semmi alu tuning, , a farok csö pedig rövidebb  ergo
Pár dekával könnyeb a tiednél , tehàt a felsz. Tömeg szinte azonos vagy egy kicsit még nàlam az előny.
MIndazonáltal jogos , hogy a teszt abszolut akkor valid , ha ua. gépen  van kiprobàlva a két verzio !
Ezért már folyamatban van a Talon beverbuválása  :)
 
Majd beszámolok ha minden összejött !

Egy kérdés még : te is. 112t - slant gearrel repülsz. 11- s pinionnal mint én ?

Üdvözlettel :  szarkazdr




/ u.i.:   off. :  az eladosorba került géped is. Nagyon szépen néz ki. :).  /