Szerző Téma: Arducopter  (Megtekintve 5096 alkalommal)

Nem elérhető

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 938
Re:Arducopter
« Válasz #15 Dátum: 2013. Június 30. - 00:13:20 »
Élőképed volt?vagy csak telemetria alapján repültél? elégkomoly teljesítmény. MAjd a konfigodat megoszthatnád velünk, hátha tanulnék belőle.

Nem elérhető

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 938
Re:Arducopter
« Válasz #16 Dátum: 2013. Június 30. - 00:15:06 »
sőtt, egy cikket is megérne a diydrones-on.  ;)

Nem elérhető issyke

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 57
Re:Arducopter
« Válasz #17 Dátum: 2013. Június 30. - 00:31:21 »
Sajnos élőképem még nincs, vakon repülök, de sokat segitene egy két jó téma megörökitésében, tervbe van véve egy videó adó-vevő, de először ezt az ipari hulladék kamerát akarom leselejtezni.

Nem elérhető issyke

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 57
Re:Arducopter
« Válasz #18 Dátum: 2013. Június 30. - 00:49:53 »
Élő kép helyett a telemetria marad még egy ideig, most van úton egy komolyabb adó-vevő pár a távrecsegőmhöz, ha megérkezik talán még nagyobb távolságra is el tudok majd merészkedni, csak lessz vele egy pár nap vesződés mert újra kell irnom a telemetria adatgyűjtő progiját és egy teljesen új adatgyűjtőt kell összedobnom, de remélhetőleg ezt ki tudom még bőviteni egy pár számomra érdekes adat továbitásával (levegőhőmérséklet, légnyomás, GPS koordináták...) a távrecsegő kijelzőjére.

Milyen konfigra kondolsz konkrétan?

Nem elérhető pittyu2

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 695
Re:Arducopter
« Válasz #19 Dátum: 2013. Június 30. - 09:09:19 »
Aztamindenit van vér a pucuban.!!!!
 Tényleg megoszthatnál minden t részletesen velünk !!
 Gratulálok !!

Nem elérhető

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 938
Re:Arducopter
« Válasz #20 Dátum: 2013. Június 30. - 17:34:10 »
motor, kv, prop, esc, auw, m2m

Nem elérhető issyke

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 57
Re:Arducopter
« Válasz #21 Dátum: 2013. Június 30. - 18:06:39 »
A gép repülési súja mindennel együtt: 3055g
Akku: 2x 4000mAh 20C Zippy
Motorok: 6x Turnigy 2836/11 750kV, a motorok tengelytávolsága 655mm
Szabályzók: 6x Turnigy Plush 30A BLHeli FW10.0-val flash-elve
Repülésirányitó: APM2.5 ArduCopter V3.0.1-RC1 FW
Srófok: 11x5.5 APC Thin
15x15x1mm alu zártszelvényből vannak a karok, a gép középrésze 1.5mm-es nyáklemezből van kivágva, brushless gimbal váza szintén nyáklemezből Garai Józsi által kivágva (köszi szépen Józsi), Martinez féle vezérlővel.

Nem elérhető issyke

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 57
Re:Arducopter
« Válasz #22 Dátum: 2013. Június 30. - 18:36:45 »
Próbáltam egy másik antennát a táv 2,4GHz-es adójára de nem lett jobb.
Repülés közben figyelgettem a MissionPlanner-t is ami a 915MHz-es telemetria modulokkal próbálta tartani a kapcsolatot, fölfele menet 2300m-nél jött az utolsó csomag onnan teljes csend volt amég vissza nem ereszkedtem 1400m-ig, de nekem is a modulokhoz kapott 2,4GHz-es antennák vannak 915MHz-re, lusta voltam beszerezni 900MHz-es antennákat.
A saját trutymákolású 437MHz-en üzemelő telemetriám viszont most is szépen tartotta a kapcsolatot a maga hatalmas 30mW kimenőteljesitményével.

Nem elérhető

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 938
Re:Arducopter
« Válasz #23 Dátum: 2013. Június 30. - 22:19:40 »
, de nekem is a modulokhoz kapott 2,4GHz-es antennák vannak 915MHz-re, lusta voltam beszerezni 900MHz-es antennákat.
forassz direktben egx 78mm-es 1mm-es rézdrót darabot a mudulra, nekem egy ilyen stílusú antennávalaz openlrs vevőmön 100mw teljesítménynél még 7km-en is volt jel.

Nem elérhető issyke

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 57
Re:Arducopter
« Válasz #24 Dátum: 2013. Június 30. - 22:27:38 »
, de nekem is a modulokhoz kapott 2,4GHz-es antennák vannak 915MHz-re, lusta voltam beszerezni 900MHz-es antennákat.
forassz direktben egx 78mm-es 1mm-es rézdrót darabot a mudulra, nekem egy ilyen stílusú antennávalaz openlrs vevőmön 100mw teljesítménynél még 7km-en is volt jel.

Milyen frekin ment pontosan az openlrs?

Nem elérhető gzax

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 4747
  • Noszmüller Gábor Madocsa & Paks ;-)
Re:Arducopter
« Válasz #25 Dátum: 2013. Július 01. - 09:59:44 »
Sziasztok.

Nem akarok belehuhogni de az antenna választást nem szabad félvállról venni.
Az antenna hossza jelentősen befolyásolja a jelátvitel minőségét és távolságát is.
Még egy egyszerű rézdrót is, amit pontos méretre vágsz, sokkal jobb eredményeket produkál mint egy gyári ami más frekvenciához készült.
A kimenő végfok védelméről nem is beszélve. Ha nagyon eltérő az antenna az akár ki is nyírhatja az adómodult.

Üdv:Noszmüller  Gábor  +36 20/345-10-74
Spectrum DX7

Nem elérhető

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 938
Re:Arducopter
« Válasz #26 Dátum: 2013. Július 01. - 10:20:45 »
a 78mm-t a 915Mhz-re pontosan hangolt Lambda/4. Azért írtam. A csatlakozó elhagyása további db nyereségeket jelent. én az openlrs-el 435Mhz-en repültem egy 168mm es rézdrót darabbal a vevő oldalon és 2x 168mm dipollal az adó oldalon. sokan megmosolyogták már az adó antennámat, mert egy kábelcsatornából van neki "ház" csinálva, aminek az aljára ragasztott ruhacsipesszel van a táv füléhez rögzítve, rg317-es kábellel van összekötve a dipol a modullal.

Nem elérhető gzax

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 4747
  • Noszmüller Gábor Madocsa & Paks ;-)
Re:Arducopter
« Válasz #27 Dátum: 2013. Július 01. - 10:41:43 »
Igen pont ezt írtam hogy akár egy méretre vágott darab drót is jobb lehet.
A csatlakozók meg mindig probléma forrásai lehetnek, a nem megfelelő kontakt miatt.

Még egyszer mondom nem kioktatni akartam bárkit is csak sokan nem tulajdonítanak jelentőséget a dolognak, mondván, hogy működik.

Üdv:Noszmüller  Gábor  +36 20/345-10-74
Spectrum DX7

Nem elérhető issyke

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 57
Re:Arducopter
« Válasz #28 Dátum: 2013. Július 02. - 20:21:57 »
Igen pont ezt írtam hogy akár egy méretre vágott darab drót is jobb lehet.
A csatlakozók meg mindig probléma forrásai lehetnek, a nem megfelelő kontakt miatt.

Még egyszer mondom nem kioktatni akartam bárkit is csak sokan nem tulajdonítanak jelentőséget a dolognak, mondván, hogy működik.
Teljesen igazad van, egy normális rádiókapcsolathoz elengedhetetlen a jó és HANGOLT antenna, szoktuk mondani a legjobb teljesitményerősitő egy jó antenna, ráadásul a legtöbben az irányhatást és az antennák polaritását is figyelmen kivül hagyják, pedig ez is ugyan olyan fontos, nem is a nagy távolság hanem a pici teljesitmények és a viszonylag széles sávszélességek miatt.
De szerintem ez nem teljesen ebbe a témába tartozik elnézést az off-ért.

Peti, sikerült már megoldást találni a Loiter módban jelentkező 2-3 Hz-es oscillálásra, mostanában nekem is előjött bár pici az amplitudója .?.

Nem elérhető

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 938
Re:Arducopter
« Válasz #29 Dátum: 2013. Július 02. - 22:32:32 »
Nem igazán, a legújsabb fw-ben is benne van még, szombaton teszteltem. nagyon nem is kínoztam vele magam tovább,majdcsak kijavítják.