Szerző Téma: CC Talon 90  (Megtekintve 1325 alkalommal)

Nem elérhető czmorekb

  • Kamikáze
  • **
  • Hozzászólások: 122
CC Talon 90
« Dátum: 2013. Július 17. - 19:03:21 »
Sziasztok!

szarkazdr kérésére megpróbálom leírni a CC Talon 90 szabályzó általam elvégzett beállítási módját. Igyekszem pontos lenni. Kérem a tapasztaltabb modellezőket, nyugodtan javítsanak ki, ha valamit rosszul írnék.

A leírt beállításokat én egy 6S konfiggal szerelt T-rex 550 DFC esetében használtam.
Motor - Align 600MX 1220 KV, lapátok: Align 520

Én Futaba rádiót használok, ezért a 3. (gáz) csatornát reverse állásba kellett kapcsolnom, ez volt az első lépés.

A szabályzó programozását Castle linken keresztül végeztem. A linket csatlakoztattam a szabályzó BEC vezetékéhez, majd összekötöttem a PC-vel az USB kábel segítségével. (A programozáshoz a szabályzót nem kell akkura csatlakoztatni.) A főbb beállított paramétereket az alábbi képernyőképek szemléltetik:



A választható governor módok közül neken a SetRPM volt a legszimpatikusabb a kívánt főrotor fordulat beállításához. A rádióban a gázgörbét a kívánt fordulatnak megfelelően 30%-os illetve 70%-os vízszintes egyenesre állítottam be ahogy ezt a program is írja.
A governor gain beállítás először 15-ös értéken volt, de az első startokban azt tapasztaltam, hogy nagyobb terhelésekkor így beesett a fordulat, ezért feljebb vettem 20-ra.


Az áttétel, és motor adatait ezen a képernyőn állítottam be:



A motor további paraméterei nálam:



Miután minden érték beállításra került alul az Update gomb megnyomásával tölti át a szabályzóba a program a kívánt értékeket.

Ezután USB széthúz, a programozás kész.

Kalibrálni kell még a gázutat a rádióban. Ezt én így csináltam (Futaba rádió esetében):

A kalibráció előkészítéseként a rádióban be kell állítani egy 0-25-50-75-100 (45o-os) gézegyenest. A gáz csatorna (nálam 3-as) end point értékeit (alsót, és felsőt egyaránt) 30-30%-ra kell állítani.

A motorral összekapcsolt szabályzót úgy kell bekapcsolni, hogy a gázkar (pitch) a legfelső állásban legyen. (Célszerű előtte a főfogast kivenni a gépből, nehogy gáz legyen, ha felpörög)
Bekapcs után trilla, ezzel jelszi a szabi, hogy program módba lépett be. Ha jól emlékszem kis idő múlva másfajta trilla. Ekkor a gáz csatorna (Futaba esetében 3-as) felső end point értékét a rádión folymatosan elkezded emelni, addig, amíg a szabályzó nem csipog. Ekkor még két egységet feljebb állítasz.
Gázkar lehúz a legalsó állásba. Ismét trilla. A gáz csatorna alsó end point értékét a rádión folymatosan elkezded emelni addig, amíg a szabályzó nem csipog. Ekkor még két egységet feljebb állítasz.
Szabályzó kikapcs, a rádión a 45o-os gázgörbe visszaállít, kész.

Azt hiszem nagyjából ennyi, remélem semmi fontosat nem hagytam ki.
T-Rex 550E DFC - V-Bar, T-Rex 700E - AC-3X, Futaba T10CHG

Okos pilóta alagútban nem katapultál! :)

Nem elérhető szarkazdr

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 403
Re:CC Talon 90
« Válasz #1 Dátum: 2013. Július 24. - 23:50:43 »
Tisztelettel Üdvözöllek !

Most volt egy kis időm, hogy megnézzem  amit a Talon programozásáról írtál.
Annyira nem tűnik bonyolultnak, de nem biztos, hogy a segítséged nélkül hozzá mertem volna kezdeni.
Még sajnos nem tartok ott, hogy a csatlakozókat megcsináltam volna,  más volt a tennivalóm...
Mihelyt el tudom kezdeni, akkor végig csinálom az egészet és beszámolok az eredményről.
Nagyon köszönöm a segítségedet és egyúttal  várom a többi CC programozásban és tapasztalatban profi többi modellező kollega további esetleges jó tanácsait , esetleges finomságokat : )

Üdvözlettel : szarkazdr