Szerző Téma: Csupa piros  (Megtekintve 6514 alkalommal)

Nem elérhető gzax

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 4746
  • Noszmüller Gábor Madocsa & Paks ;-)
Re:Csupa piros
« Válasz #15 Dátum: 2014. Szeptember 10. - 19:03:21 »
Szia Szamiel
Gratulálok a barátodnak!
Felénk van hely repülni. Ott ahol a házat vettük a szomszédban van egy régi katonai reptér. De sajnos nem jutott idén idő a repülésre. Mindössze 2 szer tudtam kimenni.  :'( :'(Sajnos az építkezés elviszi minden időmet. De ha kész lesz!!!

Egy hétig nem is csinálok mást csak repülök és az aksikat töltöm majd! 8)

Üdv:Noszmüller  Gábor  +36 20/345-10-74
Spectrum DX7

Nem elérhető szamiel

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 726
Re:Csupa piros
« Válasz #16 Dátum: 2014. Szeptember 10. - 20:40:57 »
Szia Gábor a barátom ezt a repcsit is repítette ( aermachhi mb339 pilot Barna  ) a You-tubén van
ha tudod nézd meg szia Pisti.


Nem elérhető szamiel

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 726
Re:Csupa piros
« Válasz #18 Dátum: 2014. Október 12. - 22:29:31 »
Szia Gzax sziasztok hát sikerült egy videót csinálni a Hydro-foam alapból átalakított repülő alkalmatossággal repíteni egyet nem valami jó a videó de így sikerült üdv.Szamiel.

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19535
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Csupa piros
« Válasz #19 Dátum: 2014. Október 13. - 17:32:44 »
Szépen repűl ez a gép!  ;) ;) ;)
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető gzax

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 4746
  • Noszmüller Gábor Madocsa & Paks ;-)
Re:Csupa piros
« Válasz #20 Dátum: 2014. Október 13. - 21:15:37 »
Szia Szamiel

Ne haragudj, hogy nem válaszoltam de külhonban vagyok és nem mindig van idôm a nethez jutni.
Megnéztem a videót. Jól mutat a levegôben a madárka....

Viszont ha nem akarod hogy ennyire ugribugri legyen akkor az oldal kormány kitérését vagy kissebre kell venni vagy le expózni.
Az utóbbit jobb megoldásnak tartom mivel ezek a gépek hajlamosak dugóhúzóba keveredni. És hát onnan kivenni csak erôteljes ellen kormányzással lehet.

Üdv: Gábor

Üdv:Noszmüller  Gábor  +36 20/345-10-74
Spectrum DX7

Nem elérhető szamiel

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 726
Re:Csupa piros
« Válasz #21 Dátum: 2014. Október 14. - 11:03:33 »
Szia Gábor akkor kisebbre vegyem az oldalkormányt ha jól értem nem elég ha kisebb mozgást adok neki mert meg oldható mind a kettő szia Pista.


Nem elérhető gzax

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 4746
  • Noszmüller Gábor Madocsa & Paks ;-)
Re:Csupa piros
« Válasz #22 Dátum: 2014. Október 14. - 17:06:30 »
Szia Szamiel

Rosszul olvastad. A kormánylap kitérését írtam.
De sokkal jobb ha az adódon expozod le az oldal kormányt mert akkot a végállásban a max kormány kitérés megmarad de sokkal finomabban mozog a kormánylap a botok végállása között. Így ha kicsit nagyobbat is húzol a botba nem billenik meg mindjárd a gép túlzottan. Viszont ha végállásig húzod a botot akkor teljesen kitér a kormányfelület.

Üdv:Noszmüller  Gábor  +36 20/345-10-74
Spectrum DX7

Nem elérhető szamiel

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 726
Re:Csupa piros
« Válasz #23 Dátum: 2014. Október 14. - 20:58:02 »
Szia Gábor hát igen az adó egy nem programozós hanem csak egy sima rádió
     de ha meg szokjuk akkor lehet hogy jobb lesz majd ha megint csinálunk videót meg tudjuk szia Pista.

Nem elérhető gzax

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 4746
  • Noszmüller Gábor Madocsa & Paks ;-)
Re:Csupa piros
« Válasz #24 Dátum: 2014. Október 15. - 07:03:06 »
Hát ha nem lehet az adón állítani akkor marad a kitérés csökkentése.

Illetve ha a szárny fülek állásszögén csökkentesz egy kicsit akkor kevésbé lesz billegôs.
De ez melósabb megoldás....

Üdv:Noszmüller  Gábor  +36 20/345-10-74
Spectrum DX7

Nem elérhető szamiel

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 726
Re:Csupa piros
« Válasz #25 Dátum: 2014. Október 15. - 21:59:07 »

   Szia Gábor hát ahol repítettük vagy ötven méterre van a háztól de eddig minden repítés után kellett javítani ma még egy kicsit meg erősítettem az úszó talpakat oldalról slul mert már kétszer le estek ha le csapódott de ha úgy tudunk mint te akkor biztosan kevesebbet kell jívítani. Képzeld tegnap a másik pirossal repítettem ami az elektromos repülő építésű topikban van és a 2,4-es adóval repítettem vagy 130méter magasból egyszer csak megállt és zuhanásba ment át és semmire nem reagált szerencsére vagy 2-3 méteres sűrű nád volt ahová esett és nem tört össze csak a függőleges tört le de már vissza ragasztottam hogy mi lehetett mert mikor kerestem a barátomnak mondtam hogy mozgassa az adón a kart és a szervők múködtek régebben az Yzi stárral jártam így hogy az akku merült e le vagy miért hagyott ki nem tudom már ezután vigyázni kell szia Pista.

Nem elérhető gzax

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 4746
  • Noszmüller Gábor Madocsa & Paks ;-)
Re:Csupa piros
« Válasz #26 Dátum: 2014. Október 16. - 07:05:01 »
Szia Szamiel

Sajnálom, hogy leestél apirossal. Jártam hasonlókép én is de akkor az adómodulom ment tönkre.

A technika csodái!   :o

Sajnos én is sûrün csapom a gépeimet a földhöz. Nem vagyok akkora sztár én sem sôt semekkora.
De nem kell elkenôdni mert ezek a vékony habból készült gépek egyébként sem egy faltörô kosok....
Egy darabig minden esés, törés után azzal vacakoltam, hogy megerôsítsem a problémás részt.
De aztán rájöttem, hogy úgysem tudom zuhanás biztosra építeni. Úgyhogy elkeztem más oldalról nézni ezt a kis gépet. Mégpedig úgy, hogy minnél kompaktabb legyen. Könnyen gyorsan javítható.

A legnagyobb baj az, hogy a sok toldozgatás javitgatástól olyan súlya lesz a gépnek hogy már a warbird kategóriát is veri.
 Ennek meg pont a könnyed repkedés a lényege. Amikor szinte csak lebeg a gép.

Egyszóval minél könnyebb sárkány, minél könnyebb motor, szervók, aku, vevô de még a toló rudakon is érdemes spórolni. Persze mindezt nem a funkcionalitás rovására.

És ennek a szemléletnek a másik hozadéka, hogy kissebbek a leszállaskor (becsapódáskor) fellépô erôk.
Ergo nem törik a gép annyira vagy kis szerencsével egyátalán.

Ne értsd félre nem kioktatni akartalak csak a saját tapasztalatomat írtam meg. Hátha rajtunk kívül más is olvassa és hasonló úton halad.

Üdv:Noszmüller  Gábor  +36 20/345-10-74
Spectrum DX7

Nem elérhető szamiel

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 726
Re:Csupa piros
« Válasz #27 Dátum: 2014. Október 16. - 17:12:18 »

     Szia Gábor semmi probléma én még azt is szívesen fogadom amit olyan mond aki nem tudja jobban mert ha jót mond ami nekem nem jut az eszembe már tőle is tanulok és nem szégyen még kérdezni sem ha valamit nem biztosan tudunk ,na nekem is meg van erősítve már sokk helyen de ahogy mondod a súlya biztosan több mint volt de legalább szépen repüljön jól irányítható legyen  és már mindjárt jobb kedvel repülőzök vele ,mint a barátom a sárga repülővel neki is jó könnyűre sikerült és míg nem törik össze hogy javítani keljen biztosan jókat repül vele de nekem ez a zuhanás remélem az akkuk miatt volt jobban oda kell figyelni hogy ne a végtelenig repülőzek és lehet hogy nem lesz ilyen szia üdv.Pista.

Nem elérhető gzax

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 4746
  • Noszmüller Gábor Madocsa & Paks ;-)
Re:Csupa piros
« Válasz #28 Dátum: 2014. Október 17. - 07:18:53 »
Szia Szamiel

Most hogy említed az akut, beugrott nekem is, hogy volt ilyen problémám.
Pontosabban a Deasn"T" csatlakozókkal. Ha megmelegszenek (forrasztás, túl sok áram, stb) akkor romlik a kontaktjuk... Volt úgy hogy vissza kellet mennem a reptérröl mert észrevettem hogy ha mozgatom a csatit hol van hol nincs áram egy pillanatra. Ez pedig elég a szabályzónak, hogy újra bútoljon. Mennyi is ez? 1,3 másodperc?
Ezalatt pont lejön a gép akár 100 m-rôl is ha szerencsétlen helyzetben történik.....

Üdv:Noszmüller  Gábor  +36 20/345-10-74
Spectrum DX7

Nem elérhető szamiel

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 726
Re:Csupa piros
« Válasz #29 Dátum: 2014. Október 17. - 09:56:58 »

      Szia Gábor hát igen ahogy mondod nem jó hogy állandóan szétszedjük az
          elektronikát a dugókat mert kopnak már az autóknál is észre vettem régebben amikor még autóztunk a fiammal és kellett a hajókba és ki vissza rakáskor kopott és az érintkezés romlott de a barátom most egy új fajta dugót vett és azt meg nagyon nehéz szét húzni de lehet hogy ha sokat szereljük az is kopik majd na de ez így van mindennel sajnos erre oda kell figyelni amikor jól meg hajlamosak vagyunk nem fordítani figyelmet rá és meg történhet a baj de azért nem hagyjuk abba meg javítjuk és tovább lehet repülőzni további jó modellezést szia Pista.