Szerző Téma: Csupa piros  (Megtekintve 6579 alkalommal)

Nem elérhető szamiel

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 726
Csupa piros
« Dátum: 2013. Augusztus 09. - 13:02:55 »
A gép teste balsa dupla lapból készült, a szárnyak végei és a vezérsíkok hablapra lettek cserélve.



Nem elérhető gzax

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 4747
  • Noszmüller Gábor Madocsa & Paks ;-)
Re:Csupa piros
« Válasz #1 Dátum: 2013. Augusztus 09. - 16:48:01 »
Szia

Nekem is van egy ilyen. Ott voot velem a Tiszaújvárosi partin. Videó is van róla.
Igazán jó, mókás kis gép.

Üdv:Noszmüller  Gábor  +36 20/345-10-74
Spectrum DX7

Nem elérhető Mec

  • Jedi
  • ****
  • Hozzászólások: 428
    • Modellezős fotóim
Re:Csupa piros
« Válasz #2 Dátum: 2013. Augusztus 09. - 22:54:41 »
Igen ott voltunk :-)
Pistabá a te gépedről kapott ihletet szerintem, hogy átépítse ezt :-)

Nem elérhető gzax

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 4747
  • Noszmüller Gábor Madocsa & Paks ;-)
Re:Csupa piros
« Válasz #3 Dátum: 2013. Augusztus 10. - 07:29:10 »
Biztosan nagy örömét leli majd benne. Nagyon tetszett neki az enyém pedig fele ilyen jól nem nézett ki...

A motor elhúzatást így állítsátok met a szokásos 2-2° itt nem mûködik.

Felfelé 5°
Jobbra 2°

Bár erröl beszéltünk ott.
Nekem úgy tünik, hogy a vízröl felszálláshoz még egy kis felfelé húzatás kell. A siklótalpak átalakítása után.
A motor elhúzatással is foglalkozom majd. Ha nem siettek nagyon akkor kikísérletezem a jó. motorbeállítást a vizi felszálláshoz.

Üdv:Noszmüller  Gábor  +36 20/345-10-74
Spectrum DX7

Nem elérhető gzax

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 4747
  • Noszmüller Gábor Madocsa & Paks ;-)
Re:Csupa piros
« Válasz #4 Dátum: 2013. Szeptember 08. - 15:18:49 »
Szia szemiel

Hogy haladsz a géppel?

Üdv:Noszmüller  Gábor  +36 20/345-10-74
Spectrum DX7

Nem elérhető szamiel

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 726
Re:Csupa piros
« Válasz #5 Dátum: 2014. Augusztus 02. - 16:25:14 »

       Szia Gzax hát egy kis idő el telt hogy nem foglalkoztam a géppel de ahogy                               
             bemerült a vízbe át kell dolgozni az úszó talpat hogy fent tartsa vagy nem                     
             vizeskedek vele,de ki kellett volna úgy próbálni hogy hogyan viselkedik mint
             te Tújvárosban tehát kézből el szállni na de akkor egy szabályzó el ment de                         
             már van helyette csak a motor amiről beszélgettünk a sárga gépben volt amikor
             földbe ment és azóta nem tudom használni mert a palást kiesett ami a mágnes
             hengerhez volt fogatva és még nem csináltam meg és az a motor kéne hozzá
             szerintem na de szerzek valami jó pillanatragasztót és meg próbálom vissza               
             ragasztani a helyére és ha jó lesz vissza teszem a gépbe és egy vevő és akkut                 
             és kipróbálom majd jelentkezem szia Szamiel.
 

Nem elérhető gzax

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 4747
  • Noszmüller Gábor Madocsa & Paks ;-)
Re:Csupa piros
« Válasz #6 Dátum: 2014. Augusztus 06. - 07:48:30 »
Szia Szamiel
Ha mágnest kell ragasztanom motorba akkor kétkomponensű pillanat ragasztót szoktam használni.
Ez megadja a lehetőségét a korrigálásnak. Figyelj majd oda a mágnes polaritásra amikor beragasztod!
Általában egy északi és egy déli követi egymást és így tovább. Szóval a kiesett mágnessel nézd meg, hogy hogyan vannak a többiek betéve és kövesd a sémát!

üdv: Gábor

Üdv:Noszmüller  Gábor  +36 20/345-10-74
Spectrum DX7

Nem elérhető szamiel

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 726
Re:Csupa piros
« Válasz #7 Dátum: 2014. Augusztus 06. - 10:01:55 »


    Szia Gzax (Gábor) a mágnesek nem estek ki csak a palást amiben a tengely van
         és azt kell vissza ragasztani hogy központos legyen de ha a tengely benne                           
         van a palástba az erős mágnes képes el húzni és már ütni fog ha nem bírom
         egyenesben tartani egy kép róla  üdv.Szamiel ( Pista ).
 

Nem elérhető gzax

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 4747
  • Noszmüller Gábor Madocsa & Paks ;-)
Re:Csupa piros
« Válasz #8 Dátum: 2014. Augusztus 09. - 10:06:48 »
Szia Szamiel

Ne haragudj, hogy csak most válaszolok de egy kicsit sűrűek voltak a napjaim mostanában.
Elég ufo-sra sikerült a kép de látom a lényeget. Jártam már én is így. Igazából csak arra kell figyelni, hogy a mágneseket tartó gyűrű a tengely tartó kosárkán lévő gallérig körben fent legyen. Ezért jobb két komponensű pillanat ragaszót használni. abból is a leghígabbat.
Ha hagyományos ragaszóval kened meg a kosarat, mielőtt a helyére kerülne a gyűrű megköt a ragasztó és ferde lesz vagy nem is megy a helyére.
Viszont a kétkomponensűt elég csak azután oda cseppenteni, hogy a helyén van minden. Mivel elég híg bekúszik a kosár és agyűrű közé is és amikor megkapja az aktivátort egy szempillantás alatt meg is köt. Nem kell igazgatni meg kínlódni....

Üdv: Gábor

Üdv:Noszmüller  Gábor  +36 20/345-10-74
Spectrum DX7

Nem elérhető szamiel

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 726
Re:Csupa piros
« Válasz #9 Dátum: 2014. Augusztus 10. - 08:38:32 »

      Szia Gzax ( Gábor ) hát képzeld egy picit össze nyomattam a satuval és nagyon                         
           jó lett tehát olyan ragasztóval kell csinálnom hogy legyen idő össze nyomatni                 
           satuval és akkor biztosan jó lesz na majd meg csinálom és majd írok sikerült e
          Amúgy tegnap itt Ózd mellett az Arlói tón volt egy nagy F2 Naviga hajómodell
          verseny vagy 58 hajó volt , én is ki vittem három hajót még a 233 centis Scharnhorst           
          csatahajót is ami hála végig ment a pályán mind a kétszer.  szia Szamiel ( Pisti )

Nem elérhető gzax

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 4747
  • Noszmüller Gábor Madocsa & Paks ;-)
Re:Csupa piros
« Válasz #10 Dátum: 2014. Augusztus 10. - 13:20:55 »
Gratulálok a versenyhez.
Jó lett volna ott lenni de sajnos most az építkezés elvisz minden pénzem és időmet is. Főleg...
3 hónap múlva legkésőbb költöznünk kellene és nagyon vacakul állok mert a tavasza vállalt munkáim egy részét csak a nyáron tudtam megcsinálni, rajtam kívül álló okokból.
Jelenleg több tízezer forintot szórunk ki az ablakon havonta így égető lenne minél előbb költözni....

Sajnos repülni sincs időm...
A távirányítót sem vettem elő már lassan egy hónapja.  :'(
De ha végzek a házzal bepótolom még ha 0 fokban is kell repülnöm.... ;)

Üdv:Noszmüller  Gábor  +36 20/345-10-74
Spectrum DX7

Nem elérhető szamiel

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 726
Re:Csupa piros
« Válasz #11 Dátum: 2014. Augusztus 10. - 16:35:48 »

         Szia Gábor ezt meg lehet érteni én is így voltam a 75-80-as években én akkor                     
              építkeztem most csak a fiaimnak kell segíteni de ez is el visz sokk pénzt de                         
              a kocsma és cigizés helyet modellezek ha nem tetszik egyeseknek akkor is
              ha tudjuk csak csináljuk én ma is repülőztem egy kicsit az a helyzet ha az                               
              idő jó elő veszem és megyek repülőzök a hajóhoz kell tó és kocsi.További                             
              jó modellezést neked ha teheted szia Szamiel ( Pisti 9

Nem elérhető szamiel

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 726
Re:Csupa piros
« Válasz #12 Dátum: 2014. Szeptember 08. - 21:04:30 »

    Szia Gzax (Gábor ) na ma repítettük a gépet hát mint az ufó úgy ment ide oda de a havernak
         sikerült kétszer többet repülni vele de még nem nagyon stabil sajna egy videót nem             
         csináltunk róla haza felé jutott eszembe  na de majd legközelebb nem felejtjük el hogy
         hogy csináljunk csak egy kis javítást kell rajta csinálnom szia Szamiel.

Nem elérhető gzax

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 4747
  • Noszmüller Gábor Madocsa & Paks ;-)
Re:Csupa piros
« Válasz #13 Dátum: 2014. Szeptember 09. - 05:52:27 »
Szia Szamiel

Örülök, hogy végre a levegőbe emelkedett.  Valóban igényel némi gyakorlást az irányítása. De a billegést csak úgy lehet csökkenteni ha a szárnyvégi fülek  emelkedését csökkented.  Persze ezt sem lehet a végletekig levinni. A másik megoldás ha a függőleges vezérsík kitéréseit vagy csökkented vagy pedig expózod. Mindkét vagyis mindhárom megoldás csökkenti a billegést. Persze ez csak arra vonatkozik amit nem szél csinál hanem a túlkormányzás okoz.

üdv: Gábor

Üdv:Noszmüller  Gábor  +36 20/345-10-74
Spectrum DX7

Nem elérhető szamiel

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 726
Re:Csupa piros
« Válasz #14 Dátum: 2014. Szeptember 09. - 11:38:32 »

        Szia Gábor hát igen sajnos nekem meg hozzá kell szokni hogy nem lehet olyan stílusban
            vezetni mint a hajókat mert ott nem számít ha túl nagy kormány mozgásokat csinálok           
            mikor halad a hajó csak bizonyos esetben kell túl finoman, de itt a repülőnél mindig kis
            mozgásokkal finoman kell kivétel ha bohóckodunk igaz Gábor na már készen vagyok a
            másik repülővel töltöm az akkukat és délután repülőzés de már vigyázva ne kelljen           
            mindig javítani mert meg unjuk igaz az építést nem unom képzeld a Pesten lakó klub         
            tagom csinált egy DLG modellt és az első  versenyen egyből második lett igaz az Antik
           modelljével az EB. negyedik lett de ő nagyon sokat repülőzik sajnos Pesten nem sokk
           hely van csak ha ki megyen valahová üdv.Pisti