Szerző Téma: Csupa piros  (Megtekintve 6515 alkalommal)

Nem elérhető szamiel

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 726
Re:Csupa piros
« Válasz #30 Dátum: 2014. Október 30. - 17:45:09 »


   Sziasztok szia Gzax na így néz ki a csupa piros madárka le szedtem a szárnyait hát                       
       a közepét újat kell csinálni de nem nyugszom meg csinálom és csak fogok vele                       
       repülőzni a télen csak sikerül ha készen lesz a hón is ki lehet próbálni üdv.Szamiel.

Nem elérhető gzax

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 4746
  • Noszmüller Gábor Madocsa & Paks ;-)
Re:Csupa piros
« Válasz #31 Dátum: 2014. Október 31. - 20:45:26 »
Hát a korábbi hozzászólásokban tárgyalt csupa piros nagyon jó móka a hóban....  ;)

Üdv:Noszmüller  Gábor  +36 20/345-10-74
Spectrum DX7

Nem elérhető szamiel

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 726
Re:Csupa piros
« Válasz #32 Dátum: 2014. Október 31. - 22:27:18 »


    Szia Gábor na hát nem ezt a képet akartam fel tenni hanem ezt amivit még meg akarok csinálni egy új középsőnreésszeé szia Pista.

Nem elérhető gzax

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 4746
  • Noszmüller Gábor Madocsa & Paks ;-)
Re:Csupa piros
« Válasz #33 Dátum: 2014. November 01. - 18:25:49 »
Kapott egy rendeset szegény...

De ha újra gyártod akkor biztos könnyebb is lesz mint ahogy arról korábban beszéltünk.
egyébként  egy 60 cm-es kör a gép alapja. a fülezés a két szélén meg 15 cm. Én úgy szoktam csinálni, hogy kivágom a közepét 30x60cm. Aztán kivágom a füleket. igazából mivel a kör alaprajzról beszélünk, (megjegyzem az én gépemnek csepp alakja volt) amivel azért lehet játszani, nem egészen 60 cm a fül egyenes oldala. De persze nem kötelező az eredeti tervhez ragaszkodni. Ezután a füleknek a hossz oldalát szögbe csiszolom a dehidrálhoz. Felragasztom a füleket  aztán az aljára keresztbe 2 db 5x5-ös fenyő léc a belépő élhez és a csúszótalp vége ahova ér és szinte már kész is. 
Depronból vagy Diegós habból pihe könnyű az egész.  Persze a styro talpak meg a motortartó egy kicsit nehezebb mint az egész sárkány de még így is elég egy kis csengő moci rá egy 1000-es 3 s aksival.

Üdv:Noszmüller  Gábor  +36 20/345-10-74
Spectrum DX7

Nem elérhető gzax

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 4746
  • Noszmüller Gábor Madocsa & Paks ;-)
Re:Csupa piros
« Válasz #34 Dátum: 2014. November 01. - 18:26:18 »
Ja és az egész kb. 30 perc....

Üdv:Noszmüller  Gábor  +36 20/345-10-74
Spectrum DX7

Nem elérhető szamiel

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 726
Re:Csupa piros
« Válasz #35 Dátum: 2014. November 02. - 18:29:20 »

    Köszi Gábor a jó magyarázatot remélem ezután már jobb lesz és meg fogok tanulni                     
       vele repülőzni mert addig nem hagyom abba én ilyen vagyok szeretek építeni ha                     
       nem sokk értelme van mások szerint akkor is nem ma kezdtem már minek hagyjam               
       abba amíg bírom csinálom üdv.Pista.

Nem elérhető karbonman

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 49
Re:Csupa piros
« Válasz #36 Dátum: 2014. November 02. - 19:41:42 »
nagyon helyes..nem szabad abbahagyni..

Nem elérhető gzax

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 4746
  • Noszmüller Gábor Madocsa & Paks ;-)
Re:Csupa piros
« Válasz #37 Dátum: 2014. November 04. - 14:48:43 »
nagyon helyes..nem szabad abbahagyni..

Csatlakozom!
 :)

Üdv:Noszmüller  Gábor  +36 20/345-10-74
Spectrum DX7

Nem elérhető szamiel

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 726
Re:Csupa piros
« Válasz #38 Dátum: 2014. November 17. - 21:20:58 »

        Szia Gábor hát szét szedtem el mentem itt Ózdon egy pár boltba de                                     
            megfelelő anyagot nem találtam a Diegó szőnyeg üzleben hasonló                                         
            zöld anyag volt mint a tied de én nagyon gyengének láttam hajlékony                                   
            volt na de valahonnét csak sikerül egy darabot szerezni üdv.Szamiel.

Nem elérhető gzax

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 4746
  • Noszmüller Gábor Madocsa & Paks ;-)
Re:Csupa piros
« Válasz #39 Dátum: 2014. November 18. - 08:49:38 »
Szia Szamiel

Hát igen a depron valamivel merevebb mint a diegos hab. No mag nehezebben is törik. De a másikból is nagyon klasszul megépíthető ez a kis gép. Hisz láttad Te is repülni.
Ha meg komolyabb gépet csinálsz, mondjuk dobozos testűt akkor meg még erősebb ez az anyag és észre sem veszed, hogy lágyabb egy kicsit a depronnál.
Ja és nem utolsó szempont, hogy 1 tábla depron árán ebből majdnem egy egész csomaggal kapsz.

Szóval ha nem sikerül mást szerezni próbáld meg bátran.

ui.: Az 1 cm-es XPS is nagyon jó lenne még ilyen célokra de sajnos felénk ezt egyáltalán nem lehet kapni....

Üdv:Noszmüller  Gábor  +36 20/345-10-74
Spectrum DX7

Nem elérhető szamiel

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 726
Re:Csupa piros
« Válasz #40 Dátum: 2014. December 06. - 20:44:54 »

      Szia Gábor ( Gzax ) hát majd holnap fel teszek egy képet hogy már csak az hiányzik
           a többi rész már meg van a régiből megyek hétfőn és veszek egy táblát és majd                 
           meg látjuk jó lesz e ,sajnos most a repülővel nem nagyon lehet repülőzni ebben
           az esős időben nagyon vizes a terület meg sáros de remélem lesz még jó idő hogy
           repülőzzünk szia Pista  ( szamiel ).

Nem elérhető gzax

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 4746
  • Noszmüller Gábor Madocsa & Paks ;-)
Re:Csupa piros
« Válasz #41 Dátum: 2014. December 08. - 06:07:15 »
Szia Szamiel

Nem sokára el áll az eső.... jönnek a fagyok. Akkor majd ki lehet menni.
igaz a hidegben jóval kisebb lesz az aksik teljesítménye.  ;D

üdv: Gábor

Üdv:Noszmüller  Gábor  +36 20/345-10-74
Spectrum DX7

Nem elérhető szamiel

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 726
Re:Csupa piros
« Válasz #42 Dátum: 2014. December 27. - 19:36:24 »

        Szia Gzax ( Gábor ) hát igen a fagyos időben is lehet meg ha havas a táj
        akkor már sítalpas repülő is jó na meg a csúszótalpas én majdnem repülőztem
        a piros elektromos repülővel de még szerencs hogy még egyszer kipróbáltam
        és akkor nem működött az egyik szervóésúgy már nem engedtem el na de már
        készen van most működik mind a két szervó és a motor is jöhet a meg felelő idő.
        üdv.Szamiel  ( Pista )
 

Nem elérhető gzax

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 4746
  • Noszmüller Gábor Madocsa & Paks ;-)
Re:Csupa piros
« Válasz #43 Dátum: 2014. December 27. - 19:52:06 »
 :)

Sajnos én le amortizáltam a snowballomat de megépítem megint a napokban.
Holnapra ígérik errefelé a havat úgyhogy igyekeznem kell. idén azzal szeretnék repülni még egyett utoljára.....

Üdv:Noszmüller  Gábor  +36 20/345-10-74
Spectrum DX7

Nem elérhető szamiel

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 726
Re:Csupa piros
« Válasz #44 Dátum: 2015. Január 02. - 14:39:16 »


 
                     Szia Gábor na sikerült vágnom egy vastag kék hab anyagból vágni cekasszal
                        most már egykis csiszolás ragasztás és remélem sikerül valamennyit repíteni
                        vele ha minden rendbe lesz üdv.Pista.