Szerző Téma: Csupa piros  (Megtekintve 6627 alkalommal)

Nem elérhető gzax

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 4748
  • Noszmüller Gábor Madocsa & Paks ;-)
Re:Csupa piros
« Válasz #45 Dátum: 2015. Január 03. - 08:13:37 »
Szia Szamiel

Klassz a vágás! Van nekem is egy F-18 -asom ilyen módon készített alapanyagból... Jó sok meló volt lecsiszolni...  :) Persze sok függ a vágás minőségen. Ha végre beköltözünk a házba akkor ott lesz helyen kísérletezni... ???

A napokban jártam egy OBI-ban és a festék osztályon találtam egyfajta habot ami jó lehet ilyen és hasonló gépek építésére. 6mm-es szürke az anyaga. Az egyik oldalán mintha lenne valami vékony réteg, gondolom a festhetőség végett.

Egy baj van vele. egy kicsit drágának tűnt. 4400ft körüli ár mellet csak 5-6db van a csomagban.
Érdemes lenne megmérni a súlyát is pontosan bár nem tűnt nehéznek.  Erősen elgondolkodtam a vételén mivel korábban megépítettem a SW. -ból a Milleniumfalkont csak éppen  csúf rózsaszín habból.
Ebből biztosan nagyobb durranás lenne....  ::)

Üdv:Noszmüller  Gábor  +36 20/345-10-74
Spectrum DX7

Nem elérhető szamiel

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 726
Re:Csupa piros
« Válasz #46 Dátum: 2015. Január 03. - 19:18:06 »


           Hát Gábor barátom én bele kezdtem ma rá rágasztottam az egyik oldalt a régiről ha hasonló lesz                                 
                  ésmég menni fog akkor már meg érte csinálni ,nekem a Suhoj van meg de át akarom szerelni                                     
                  a saját el képzelésem szerintmert a Paco box el tört és egyszerűben akarom nem olyannak                             
                  mint az eredeti hogy szétszedhető legyen. Csak fog sikerülni szia Pista.

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19614
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Csupa piros
« Válasz #47 Dátum: 2015. Január 03. - 19:56:43 »
Szia szamiel!

Csak úgy ég a munka a kezed alatt! :)
Hány építés folyik párhuzamosan?  ???
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető szamiel

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 726
Re:Csupa piros
« Válasz #48 Dátum: 2015. Január 04. - 10:14:28 »



     Sziasztok hát most ehhez volt kedvem mert sikerült vágnom hozzá anyagott ezért jó ha van ide haza
             anyag amihez hozzá lehet nyúlni mert akármit itthon nem lehet meg szerezni ,akét kép szerint                                       
             már a két úszótalpat  is ráragasztottam az alaplapra msot már lehet a függőlegestés a magasságit
             fel tenni és a motor tartót de csak nyugodtan nem kell kapdosni . Attis amúgy most a szünetbe nem                       
             lehetett be menni a klubba hogy az ottaniakat csináljam itthon meg van mit csinálnia modelleken kívül
             is egy családi háznál na de ahogy tudom csinálom sziasztok Szamiel.

Nem elérhető gzax

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 4748
  • Noszmüller Gábor Madocsa & Paks ;-)
Re:Csupa piros
« Válasz #49 Dátum: 2015. Január 06. - 08:30:33 »
Szia Szamiel

Remekül halad a felújítás.
Csak azért írtam az obis lapról hátha ötletet ad neked is...  ;)

Üdv:Noszmüller  Gábor  +36 20/345-10-74
Spectrum DX7

Nem elérhető szamiel

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 726
Re:Csupa piros
« Válasz #50 Dátum: 2015. Január 06. - 09:36:10 »



          Szia Gábor ( Gzax ) hát eddig vagyok készen már a függőleges is meg van ma azt ragasztom a helyére
                sajnos a ragasztóval várni kellhogy meg ragadjon rendesen pláne ahoz hogy repüljön  de még ha
                a gép készen lesz tudod az elektronikát bele rakni és ha jó az idő lehet repülni szia Szamiel ( Pista )

Nem elérhető gzax

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 4748
  • Noszmüller Gábor Madocsa & Paks ;-)
Re:Csupa piros
« Válasz #51 Dátum: 2015. Január 06. - 13:11:47 »
Szia Szamiel

Te mivel ragasztod?

Szoktam használni (purexint) esetleg uhuport de többnyire hőtakonnyal gányolom össze a habgépeimet mert az gyors és ha jók a vágások nincs túl sok hézag akkor nem is lesz nehéz. A kinyomódó taknyot meg egy darab habbal elhúzom így a felesleg sem marad rajta a kissé szétkenődő ragacs meg jól merevít... ::)

Üdv:Noszmüller  Gábor  +36 20/345-10-74
Spectrum DX7

Nem elérhető szamiel

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 726
Re:Csupa piros
« Válasz #52 Dátum: 2015. Január 06. - 18:08:11 »

        Szia Gábor Gzax hát én valamikor a hungarocell be ragasztásához olyan fehér mint a tejföl
              Faipari ragasztó volt a neve de már hasonlót Patex vízálló néven veszek igaz drágább                                         
             gondolom a neve miatt mert ugyan úgy ragaszt annyi hogy több idő kell a meg kötéshez
             és kevesebb is van benne mint a faipariban volt.   A Szu 35-ös géphez annak idején a Paco
             modell boltban Purex ragasztót vettem az is ugyan úgy ragasztott csak gyorsabban tehát
             ügyeben össze kellett illeszteni mert utána már nem lehetett szétszedni csak fűrésszel.
             Most ragasztottam fel a Függőleges csillapítót  a vízszintes csillapítótmajd celluxal fogatom                                           
             felés lehet a szervótól a tolórudakat vagyis bovdeneket a helyére tenni tudod műanyag                                             
             csőben acéldrót remélem jó lesz a régi majd mindjárt meg nézem a pincébe mert a kazánt                                       
             ott rakosgatom és mindig csinálok valamit valamelyik modellen szia Szamiel ( Pista ).