Vezérlés, elektronika > Szabályzók

Kefés motorok.

(1/1)

gzax:
Üdv mindenkinek.

Eddig nem nagyon volt dolgom kefés motorokkal így nem is tudom mit jelentenek a jelölések rajtuk.

Ezért meg kérnék valakit aki képben van a dologgal, hogy homályosítson fel legyen szives ebben a témában.

ilyenekre lennék kíváncsi, hogy mit is jelen az, hogy egy motor 450, 500, 600,700-as stb. Hogy alakul ezeknek az áram felvétele.
azt, hogy hány körös egy motor azt sejtem. Gondolom, hogy a tekercseken a menetek számát jelenti.
Ez befolyásolja a motor fordulatát és nyomatékát is.
Szóval ilyesmikre gondoltam + még amire nem gondoltam.

Mivel biztos nincs mindenki tisztában ezekkel a dolgokkal itt létrehozhatjuk a kefés motorok tudástárát.
Ezért tisztelettel megkérek mindenkit aki tudással rendelkezik e téren ossza meg velünk.

Mec:

--- Idézetet írta: gzax - 2013. Október 12. - 16:24:32 ---Üdv mindenkinek.

Eddig nem nagyon volt dolgom kefés motorokkal így nem is tudom mit jelentenek a jelölések rajtuk.

Ezért meg kérnék valakit aki képben van a dologgal, hogy homályosítson fel legyen szives ebben a témában.

ilyenekre lennék kíváncsi, hogy mit is jelen az, hogy egy motor 450, 500, 600,700-as stb. Hogy alakul ezeknek az áram felvétele.
azt, hogy hány körös egy motor azt sejtem. Gondolom, hogy a tekercseken a menetek számát jelenti.
Ez befolyásolja a motor fordulatát és nyomatékát is.
Szóval ilyesmikre gondoltam + még amire nem gondoltam.

Mivel biztos nincs mindenki tisztában ezekkel a dolgokkal itt létrehozhatjuk a kefés motorok tudástárát.
Ezért tisztelettel megkérek mindenkit aki tudással rendelkezik e téren ossza meg velünk.

--- Idézet vége ---

Itt egy jó kis gyűjtemény kefés motorok adatairól:

http://www.gtmbc.org.uk/engines.html

gzax:
Köszönjük ez már egy jó kiindndulási pont lehet a szabályzó választáshoz például.

BK_Attis:
Köszönjük Mec! ;)

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

Teljes verzió megtekintése