Szerző Téma: Gasser helik  (Megtekintve 4378 alkalommal)

extrembmx

  • Vendég
Gasser helik
« Dátum: 2010. Január 02. - 03:37:12 »
Sziasztok


Nyitottam egy topikot,azoknak akik kedve lenne egy más erőforrás irányába elmenni...
Konkrétan nem nitros füstölgő lenne a gépben hanem benzint zabáló szörnyek!

Nálunk van egy ilyen Trex 600 és asszem kijelenthetem ,hogy Csabi egy már szinte 100% ban kiforrott géppel rendelkezik...De ezt csak halkan mondom ,mert egyedi,és nincs benne több 100 start...

A gépröl egy nem túl régi videó ( tegnapi )

http://www.vimeo.com/8487754



itt pedig pár kép:


 



















ez pedig még az első szárny próbálgatások:
 http://videa.hu/videok/sport/trex-600-gasser-teszt-1.-nlTtFbpWKA62EXxr

 http://videa.hu/videok/sport/trex-600-gasser-teszt-2.-9m7dtlC4zMrgC0GS

Ezeken még nem volt minden össze kopva plusz kabin nélkül repültem hiszen ,az se ment rá alakítás nélkül,de amint a gépp kész lett megkapta az egyedi kabnit is,mint látszik fent a képeken!
A gép természetesen nem az enyém,hanem Mociker ( Kovács Csaba ) modellező társamé és Jászberényben bármikor megtekinthető ;)
Nem kevés meló volt vele,és állandó téma még midnig pár dolog,de ezek már csak nyalánkságok...

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19595
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Gasser helik
« Válasz #1 Dátum: 2010. Január 02. - 08:26:12 »
Nagyon szép a heli,  :o látszik is a képeken hogy rengeteg meló van benne, a helihez hűen szépen repülsz vele.  ;D
De, nagyon kímélő üzemmódban!  ;)
Több technikai adatott is írsz majd róla, és mitől is Gasser a Gasser?  ???
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

extrembmx

  • Vendég
Re:Gasser helik
« Válasz #2 Dátum: 2010. Január 02. - 11:47:01 »
Megkérem Csabit h pár szóban írja le mitöl is az a heli ami :) aztán lehet ám kérdezni is..

Nem elérhető Mociker

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Gasser helik
« Válasz #3 Dátum: 2010. Január 02. - 13:39:16 »
Sziasztok
Most regeltem ide,mert most mutatták,hogy létezik ez a fórum.
Büszkén mondhatom,hogy enyém a heli,és Krisz büszkén mondhatja,hogy szépen repül vele,de azért megpróbálom utolérni a tudásban  :P.
A projekt úgy kezdődött,hogy felemelkedett a nitrós üzik ára a mennyekbe.
Jó a helizés,de nem adok ki ennyit üzemanyagért,mert nem kapok kézzel fogható dolgot cserében,azért a rengeteg sok pénzért.Ez olyan mintha elnyaralnám az összeget,amiért csak élményt kapok marha drágán.De minek veszem meg drágán,ha olcsóbban is hozzájuthatok.Lehet hogy nagyon fösvényül hangzik,de én ilyen vagyok.
Első megfontolásom az volt,hogy abbahagyom a helizést,de ráakadtam a neten a gasserhelikre.Gondoltam miér ne.
Hosszas mérlegelés,és tájékozódás után ezt választottam,és megépítettük.
Alapnak a T-Rex 600-ast választottam,mert olcsó az alkatrész hozzá,és itthon is beszerezhető könnyedén.
Motornak a Zenoah-Komatsu ZG-20 titán motort választottam,mert erős,könnyű,a magnézium ötvözetű blokkrésznek hála,és nagyon megbízható,modern friss fejlesztésű motor,ami rendelkezik a könnyű indíthatósággal,tartóssággal(nikasilos henger),és eredeti japán gyártmány,5,jól látni,5 év garanciával.Hihetetlen,de itthon volt a legolcsóbb ezt a motort beszerezni,sehol sem találtam olcsóbban,még taiwanon sem.(most már más a helyzet).
Ez a motor,egy benzinüzemű 20ccm-es 2 ütemű teljesen résvezérlésű motor,alumínium-magnézium alapanyagú blokkféllel,nikasilos hengerrel.A gyújtása is Li-Po akkuról üzemel,így nem igényel nehéz,állandó mágneses lendkereket,és szintén, nagyon nehéz gyújtótekercset.Egy kis Hall jeladó,elektronika,Li-Po akku,és kész a gyújtásrendszer.
A motor súlya alig több,mint 1000gr mindennel(kipuffal,gyújtással,karbival,mindennel).
Innen indult a projekt.

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19595
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Gasser helik
« Válasz #4 Dátum: 2010. Január 02. - 15:38:23 »
Ha innen kezdted el, vagy kezdtétek el az építést, nem semmi meló volt!  :o
De hozzá teszem még egyszer, nagyon szépen sikerült.  ;)
A motorról van még valami amit tudni kell, lehet?   ???
Mivel én még köszönő viszonyban sem vagyok a robbanó motorokkal így ez a kifejezés magyarázatra szorul: nikasilos henger
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető Mociker

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Gasser helik
« Válasz #5 Dátum: 2010. Január 25. - 13:51:54 »
Bocsi,kicsit el voltam veszve.
Igen a helit innen kezdtük el építeni.
Tehát,3 fajta megoldás létezik,a robbanómotorok,hengerhüvely-dugó párosításra.fontos nagyon a tényező,hogy ne koptassa el egymást a rengeteg súrlódás miatt.
1.Ez a legrégebbi megoldás.Öntöttvas hüvely van az alu. hengerbe beleillesztve,majd pontosan méretre fúrva,majd hónolva(simson).Ebben az öntöttvas hüvelyben mozog a dugattyú,aminek alumínium a fő alkotóeleme,de van még benne réz,bór,magnézium stb.Másik variációban,nincs külön hengerhüvely,hanem maga a henger készül öntöttvasból,és ezt csak egyszerűen kifúrják méretre,illesztik pontosan,és kész(léghűtéses robogók nagy része).
2.Nika-silos megoldás.Ez egy modernnek mondható megoldás,bár már régen kitalálták,csak most ért el oda a technika,hogy mindenki számára elérhető.A megoldás a következő.Alumíniumból,vagy alu.-magnézium ötvözetből készül a henger,majd méretre fúrják,nagy illesztéssel.Utánna belülről bevonják a hengert Nika-sil bevonattal,pont úgy ,mintha crómoznának.A Nika-sil,két összetevőből áll Nikkelből,ami kopásálló,valamint Siliciumból,ami kis súrlódással bír.Ezt a bevonatot ami egyébként általában 0,4mm vastag,hónolják méretre,és ebben mozog a dugattyú.Ezt a megoldást alkalmazzák szinte minden nagy teljesítményű motorban,mert nagyon tartós,és nehezen szorul meg a motor magas hőterhelés mellett is.Crossmotorok,modern gyorsasági motoroknál is használják,sőt oda találták ki eredetileg.Súlyt is spórolnak ezzel a megoldással,mert nincs a motorban nehéz öntöttvas hüvely.A nika-sil-os hengerek pehelykönnyűek.Szerintem ez a legtutibb megoldás egyenlőre.
3.Itt a henger sima alumínium,ezt nagy nyomással zömítik,majd pontos méretre fúrják,majd hónolják,és a dugattyú kap nika-sil bevonatot.
Röviden ennyi.
Üdv:Csaba

extrembmx

  • Vendég
Re:Gasser helik
« Válasz #6 Dátum: 2010. Február 04. - 12:33:13 »
Minden szép és jóó.. csak használni is kéne :D :D :D

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19595
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Gasser helik
« Válasz #7 Dátum: 2010. Február 04. - 12:41:06 »
Minden szép és jóó.. csak használni is kéne :D :D :D

Mociker kolléga nem használja?  ???
Mondjuk, nem csodálkozom ebben a hidegben.  ::)
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

extrembmx

  • Vendég
Re:Gasser helik
« Válasz #8 Dátum: 2010. Február 04. - 12:45:51 »
Néha megfogja és arrébb teszi :)

Jó elfoglalt az tény... De amint jó idő lesz hajtom is ki a mezőre :D

Nem elérhető Mociker

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Gasser helik
« Válasz #9 Dátum: 2010. Március 15. - 09:31:06 »
Már eljutottam odáig,hogy feltöltöttem az akkukat. ;D

extrembmx

  • Vendég
Re:Gasser helik
« Válasz #10 Dátum: 2010. Március 15. - 11:19:04 »
Grat :D :D

extrembmx

  • Vendég
Re:Gasser helik
« Válasz #11 Dátum: 2010. Június 12. - 13:36:56 »
a közelmúltban volt szerencsém egy egész napot bemutatózni a gasser csodával !
Ismét hibátlanul vizsgázott és minden hozzáfűzött reményt teljesített!



Krisz

Nem elérhető Mociker

  • Midikloriád
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Gasser helik
« Válasz #12 Dátum: 2010. Június 16. - 07:20:58 »
Ezt teljes megnyugvással vettem tudomásul,de már lassan nekem is ki kellene próbálnom. ;D

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19595
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Gasser helik
« Válasz #13 Dátum: 2010. Június 25. - 16:14:31 »
Videó nincs véletlenül a repülésről  extrembmx? ??? ??? ???
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

extrembmx

  • Vendég
Re:Gasser helik
« Válasz #14 Dátum: 2010. Június 26. - 14:55:50 »