Szerző Téma: Polly tengeri motoros yacht  (Megtekintve 7239 alkalommal)

Nem elérhető szamiel

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 726
Polly tengeri motoros yacht
« Dátum: 2014. Február 09. - 00:25:55 »




Nem elérhető gzax

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 4748
  • Noszmüller Gábor Madocsa & Paks ;-)
Re:Polly tengeri motoros yacht
« Válasz #1 Dátum: 2014. Február 09. - 06:13:07 »
Ez is nagyon szép lesz!

Üdv:Noszmüller  Gábor  +36 20/345-10-74
Spectrum DX7

Nem elérhető szamiel

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 726
Re:Polly tengeri motoros yacht
« Válasz #2 Dátum: 2014. Február 09. - 09:14:11 »
Szia Gábor remélem készen lesz úgy mint már egy kisebb volt és menni is fog már majdnem készen van a test ami nem palánkolva hanem a borda közökbe rakom a fenyő léceket igaz nagyobbakat mint amilyennel palánkolunk egy pár hajó meg csinálása után nincs olyan fenyő léc amivel lehetett volna palánkolni ezeket meg egy asztalos barátom adta mert különben gyujtósnak használta volna fel az anyukája így legalább lesz belőle valami. Most vagy öt hajónak a bordáit vágtam ki mert hozzá jutottam jó flunérhoz és ne hogy kárba menjen alapon csináltam ,már a Temesvár test is készül a klubba amiből az uszályt csináltam csak egy kicsit nagyobba,majd készen lesznek ha sokáig fogom csinálni de remélem míg bírok addig csinálom szia Pista.

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19607
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Polly tengeri motoros yacht
« Válasz #3 Dátum: 2014. Február 09. - 12:11:01 »
Istenem, de szép!  :o
Remélem látjuk majd vizen Tiszaújvárosban?  ;)
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető szamiel

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 726
Re:Polly tengeri motoros yacht
« Válasz #4 Dátum: 2014. Február 09. - 18:32:07 »
Hát Attila nem tudom mikor lesz készen mert többet is csinálok.

Nem elérhető szamiel

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 726
Re:Polly tengeri motoros yacht
« Válasz #5 Dátum: 2014. Február 11. - 10:19:36 »

Nem elérhető szamiel

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 726
Re:Polly tengeri motoros yacht
« Válasz #6 Dátum: 2014. Február 11. - 11:38:29 »
Sziasztok ezzel a test készen van lehet szigetelni kívül belül és a többi dolgot csinálni. Üdv.Szamiel.

Nem elérhető gzax

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 4748
  • Noszmüller Gábor Madocsa & Paks ;-)
Re:Polly tengeri motoros yacht
« Válasz #7 Dátum: 2014. Február 11. - 12:21:48 »
Hű ez nagyon melós lehetett!
No meg lesz mit csiszolni is!
Kitartás !
Várjuk a fejleményeket.

Üdv:Noszmüller  Gábor  +36 20/345-10-74
Spectrum DX7

Nem elérhető BK_Attis

  • Lakhely: Sajóörös
  • Jedi Mesterek Mestere
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 19607
  • Élni, Élni hagyni és embernek maradni!
    • Flying Angel
Re:Polly tengeri motoros yacht
« Válasz #8 Dátum: 2014. Február 11. - 18:06:59 »
Nagyon szép! :)
Végcél a kék ég vagy? 2,4Ghz/2,4Ghz
Üdv: Krajcz Attila
0670/325-6476
borsodircmodell.info@gmail.com

Nem elérhető szamiel

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 726
Re:Polly tengeri motoros yacht
« Válasz #9 Dátum: 2014. Február 11. - 22:14:49 »
Szia Gábor hát mindennel van meló kérdés hogy milyen meg lehetett volna lécel is egy méterest nem olyan könnyű felragasztani mint ilyen kis darabokat de ha nem lenne már olyan drága a léc a boltba csinálni meg nincs kedvem mint az egyik barátomnak így ezt választottam mint a hungarocellel vagy már balsával is raktam be több hajót utána meg ráborítottam a vásznat na de mindegy már nem sokára be fejezem és építhetem tovább majd láthatod a képeket sziasztok Szamiel.

Nem elérhető gzax

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 4748
  • Noszmüller Gábor Madocsa & Paks ;-)
Re:Polly tengeri motoros yacht
« Válasz #10 Dátum: 2014. Február 13. - 18:03:04 »
Szia Gábor hát mindennel van meló kérdés hogy milyen meg lehetett volna lécel is egy méterest nem olyan könnyű felragasztani mint ilyen kis darabokat de ha nem lenne már olyan drága a léc a boltba csinálni meg nincs kedvem mint az egyik barátomnak így ezt választottam mint a hungarocellel vagy már balsával is raktam be több hajót utána meg ráborítottam a vásznat na de mindegy már nem sokára be fejezem és építhetem tovább majd láthatod a képeket sziasztok Szamiel.
Szia Szamiel

Távol álljon tőlem, hogy kritikát fogalmazzak meg az építésedre! És ha annak érezted,:
   
Elnézést kérek!

Mindössze csak a rengeteg munkára céloztam amivel a léceket befaragtad a bordák közé és beragasztgattad. És véletlenül sem kritikának vagy csipkelődésnek.
Sajnos nekem is sokszor kell rögtönözni.



Üdv:Noszmüller  Gábor  +36 20/345-10-74
Spectrum DX7

Nem elérhető szamiel

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 726
Re:Polly tengeri motoros yacht
« Válasz #11 Dátum: 2014. Február 13. - 21:38:08 »
 Szia Gábor semmi olyanra nem gondoltam csak el mondtam hogy hogyan és miért csinálom ha a szomszédban lenne egy modellező bolt ahol lehet lécet venni lehet hogy azzal csinálnám de ezt azért csinlom így mert van sokk hasonló lécen és csak fa nem hungarocell amit az egyik barátom hozott divatba mert azt venni sem kel csak összegyüjteni a hűtő TV dobozokból eddig párat azzal csináltm de lécel palánkoltam is amíg volt léc. Tudod az epokitos vásznazás is lehet hogy abba marad és majd veszünk készen testet de sajnos nem biztos hogy amilyen hajót akarunk csinálni azt lehet e majd kapni egy modlát meg egy testért nem érdemes szerintem csinálni mert nem biztos hogy másnak kell majd olyan ilyen dolgok miatt inkább építem bármiből a lényeg hogy jó legyen.
Amúgy csináltam egy olyan Hydro foam féle repülő alkalmatosságot amilyent repítettél Tújvárosban de nekem még nem sikerült vele repülni képzeld üregesre csináltam a két úszótalpat és bele ment a víz a légcsavar nagysága miatt vízbe ért és a szabályzót kinyírta kellet vennem egy újat most már majd vigyázok és füvön fogom kipróbálni hátha tudok vele repülni hiába nincs itt olyan ember mint te hogy segítsen na mindegy kisérletezgetni lehet igaz szia Pisti.

Nem elérhető gzax

  • Jedi Mester Moderátor
  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 4748
  • Noszmüller Gábor Madocsa & Paks ;-)
Re:Polly tengeri motoros yacht
« Válasz #12 Dátum: 2014. Február 14. - 11:17:05 »
Szia Szamiel

Sajnos azzal a kétéltüvel ez a gáz, hogy ha nagy a prop bele érhet a vízbe és az felvet néhány problémát.
Mint ahogy nekem is beázott a rendszer akkor.
Dehát ez benne van a pakliban ha vízre megyünk.  ;D

A nagyfordulatú motor meg sokat fogyaszt és nagy aksit igényel.  Szóval marad a nagy prop kis aksi. Érdemes inkább anyobb talpat csinálni nagyon könnyû anyagból és szigetelni, hogy ne szívja be a vizet.
Persze a súlyra ügyelve.

Bocs az off-ért

Üdv:Noszmüller  Gábor  +36 20/345-10-74
Spectrum DX7

Nem elérhető szamiel

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 726
Re:Polly tengeri motoros yacht
« Válasz #13 Dátum: 2014. Február 14. - 13:14:22 »

Nem elérhető szamiel

  • Jedi mester
  • *****
  • Hozzászólások: 726
Re:Polly tengeri motoros yacht
« Válasz #14 Dátum: 2014. Február 14. - 21:26:41 »
Szia Gábor köszi az infót én is többször variáltam ilyenre olyanra a hydro-foam mintára csináltat de ezt remélem sikerül majd úgy repíteni mint te a tiedet már csak azért hogy egy olyan motor van benne ami egy kiló hatvan deka súlyt bír ha jól értelmezek nem vagyok nagy elektromos  ember a Józsi barátom mond néha ha itt van erről arról hogy hogyan csináljam igaz hogy ő jobban a rendes repülőket szereti ezeket játéknak veszi jól mert azok de nem versenyezni hanem szórakozni akarok meg egy darabig azért csinálok mindenféle modellt mondjuk ezt sikerült negyvenöt deka körül meg csinálni és ezzel a motorral csak fog menninem tudom láttad e már mert ha nem küldök egy fényképet róla. További jó modell építést szia szamiel.